Sdělovací technika

smart technologie pro udržitelný rozvoj


RedaktorPrůmysl 2016Smart Cities

Aktuality

 Společnost Huawei, třetí největší výrobce chytrých telefonů na světě, se podruhé objevila v žebříčku „Top 100 světových značek” podle BrandZ.

více

 Schneider Electric, globální specialista pro energetický management a automatizaci, uvádí v červnu 2016 na český trh novou a významnou verzi software StruxureWare Data Center Operation v8.0

více

Máte sedavé zaměstnání nebo používáte chytré telefony či tablety více než je zdrávo? Pak můžete být náchylnější ke vzniku bolestí pohybového aparátu. Tyto obtíže se často vyskytují kvůli dlouhodobému sezení, které má za následek nevyváženou funkci pohybového systému..

více

 Nejnovější verze dotykových panelů řady HM500 nabízí transparentní režim a přichází na trh za bezkonkurenční cenu. Ve spojení s kompaktními PLC Panasonic tvoří dotykové panely HM500 vítěznou kombinaci

více

 Praha Společnost Eaton rozšířila svou řadu kompaktních frekvenčních měničů PowerXL DC1 a doplnila ji o modely pro jmenovité výkony až do 22 kW.

více

 Každá druhá česká domácnost vlastní dvě nebo více televizí, přičemž 75 % domácností vlastní televizi s možností HD příjmu. 55 % českých diváků již má povědomí o Ultra HD. Toto jsou hlavní výstupy z průzkumu [1], který výzkumná agentura NMS Market Research na začátku května 2016 uskutečnila pro SES Astra. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 07+08/2016

 • Heterogenní vícejádrové embedded systémy
 • Jakou součástku si vybrat pro IoT se z Internetu nedozvíte
 • Jak se rodí inženýři
 • Flexibilita pro vyhodnocení a vývoj systému IoT
 • Inteligentní budovy a města 2016
 • Porovnanie zabezpečovacích protokolov bezdrôtovej siete
 • Uplatní se transformace v informatice?
 • Analyzátory síťového provozu a kybernetická bezpečnost
 • Možnosti odstraňování potíží v modulech Internetu věcí
 • ASIC s Hallovými prvky pro proudové snímače
Číst více...

Články

Dne 22. září 2016 se pod záštitou prvního místostarosty města Písku bude konat první ročník odborné konference věnované problematice Smart City a Smart Region. Konference se uskuteční v Kulturním domě Písek a je určena představitelům státní správy a samosprávy, dodavatelům technologií, zástupcům univerzit, dalších vzdělávacích institucí a odborné veřejností. Účast přislíbili i zástupci Ministerstva pro místní rozvoj a šéfporadce ministra pro životní prostředí Ing. Petr Kalaš.

 Návrat vyšetřovatele Kuneše v novém detektivním seriálu Rapl, historická sága Já, Mattoni a druhá řada oblíbeného Doktora Martina. Česká televize nabídne na podzim tři velké seriály. Vedle nich se na obrazovce objeví i satira o fiktivním letu Čechů na Měsíc Kosmo, kancelářský sitkom Marta a Věra nebo skečový pořad Nádraží.

Osmnáct televizních premiér dokumentárních filmů od předních českých tvůrců budou mít letos na podzim možnost zhlédnout diváci druhého programu České televize.

Dva týmy formulí Českého vysokého učení technického v Praze CTU CarTech z Fakulty strojní a eForce FEE Prague Formula Fakulty elektrotechnické se představí 5. a 6. srpna na závodech Formula Student Czech Republic. Soutěž se bude konat na autodromu v Mostě a zúčastní se jí více než 40 týmů z celého světa.

 • Povzbudivý vývoj: veškerá výstavní plocha zadána
 • Mezinárodní účast: izraelský a francouzský společný stánek
 • Zdroje informací: tři otevřená fóra a Congress@it-sa
Unikátní integrovaný DDI/NAC nástroj „AddNet“ společnosti Novicom přináší nový rozměr v oblasti efektivní správy IP adresního prostoru a řízení bezpečnosti přístupů v rozsáhlých sítích. 

Společnost Farnell element14 při příležitosti fotbalového ME 2016 zorganizovala speciální soutěž pro všechny své klienty a fotbalové fanoušky. Můžete vyhrát: multimetry Tenma, vývojové desky TI, sady nástrojů Duratool, stolní digitální multimetr TENMA 72-8720, model RPi B a skvělá chytrá zařízení pro fotbalové fanoušky. Každý týden nové ceny!

Před několika měsíci se v pražské Pop Art Gallery v Husově ulici otevřela největší soukromá sbírka produktů značky Apple. Ta na vystavené kousky láká nejen obyvatele hlavního města a přilehlého okolí, ale též české a zahraniční turisty.