Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Manipulační léčbaIndustry 4.0<br>a RFID FutureAKCE<br>sleva knihInteligentní budovy a města

Aktuality

MasterCard vyvinul základ pro bezpečné digitální transakce, díky němuž mohou spotřebitelé bezpečně platit svými platebními kartami kdykoliv a kdekoliv chtějí. Samsung Pay přináší pohodlný a bezpečný způsob placení, který bude fungovat jak u bezkontaktních, tak u klasických platebních terminálů.

více

Connected Traffic Cloud je řízena cloudová platforma, která umožňuje obousměrné sdílení dat mezi připojenými vozidly a dopravními úřady. Nehodovost a přetížení dopravy jsou aktuální největší výzvy, jimž dopravní autority musí čelit.

více

Cílem sympozia je prezentovat současné i plánované projekty využití malých družic, předávat zkušenosti z oblasti realizace a přípravy nových projektů a odpovídající legislativy. 

více
Mall.cz získal Excellence Award, do užšího výběru v kategorii Business Transformation se dostala společnost RWE, v kategorii Mobility Innovation pak společnost DEL.
více

27palcová obrazovka monitoru BenQ XL2730Z v kombinaci s QHD rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů přináší oproti klasickým Full HD monitorům jemnější detaily, ostřejší obraz a o 77 % více zobrazené plochy. 

více

U telefonů vybavených čtečkou otisků prstů zákazníci nemusí nadále zadávat šestimístný kód k potvrzení platební transakce. Ačkoliv je v současné době možné tuto službu využívat pouze u mobilních telefonů iPhone 5S, 6 a 6 plus, měla by být brzy rozšířena také na nová zařízení s operačním systémem Android.

více

Výuka bude zaměřena na technické a přírodovědné disciplíny a určena bude pro děti, jejichž rodiče chtějí své potomky tímto směrem podporovat. Navíc budou mít přístup do technických laboratoří, k technickým experimentům a ČVUT jim nabídne i výuku technické angličtiny.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 3/2015

Návrh a optimalizace systému pro získávání energie z rádiových vln • R&S v České republice je AAA Excellent • Spolupráce na dálku postavená na business video vám poskytne nové obzory • Bezkontaktní platby nejen proti šedé ekonomice • Optické filtry pro Ramanovu spektrometri • Testování shody se standardy Ethernet s využitím osciloskopu • Číst více...

Články

V rámci doprovodného veletrhu AMPER proběhne bezplatný seminář Údržba a diagnostika elektrických zařízení o současných trendech a praktikách oprav a údržby elektrických zařízení i celých elektroinstalačních celků a soustav. 

Společnost Panasonic spouští virtuální mobilní síť pro připojené produkty na veletrhu Mobile World Congress

Společnost prohlásila, že začíná integrovat mobilní konektivitu napříč produktovými řadami tak, aby mohly produkty přistupovat k novým cloudovým službám Panasonic M2M. To může zahrnovat vzdálený dohled, sběr dat a analýzy na podporu efektivity a spolehlivosti.

Nejlepší mobilní aplikace pro vaše nákupy

Společnost MasterCard zveřejňuje unikátní žebříček „Mobile Top App Index“, který hodnotí mobilní nákupní aplikace ve třiceti šesti zemích Evropy. Index zároveň popisuje, jakými způsoby lidé využívají mobilní technologie při nakupování na cestách.

Proměna staré textilky v Kanadě na výkladní skříň energetické účinnosti

Ze staré textilky je dnes kancelářský objekt a zároveň výkladní skříň moderní automatizace. Budova je prošpikovaná nejnovějšími rádiovými technologiemi, systémy pro efektivní využití denního světla, poptávkou řízenou ventilací a dalšími moderními soustavami. Podobné budovy stojí i v České republice.

Red Hat představuje Enterprise Linux OpenStack Platform 6

Koordinovaný vývoj s Red Hat Enterprise Linux 7 přináší do podnikového prostředí otevřenou cloudovou infrastrukturu a umožňuje poskytovatelům služeb nasazovat technologii OpenStack.

Nejrozsáhlejší portfolio pro vzdělávání od Dellu nabídne výkonné tablety Venue a notebooky Latitude

Nová zařízení jsou navržena tak, aby odolala běžným nárazům, pádům a jiným součástem každodenního studentského života. Všechny čtyři novinky jsou chráněny pogumovaným povrchem, který tlumí případný dopad.

Sony představuje čtyři nové jarní modely bezdrátových sluchátek

Pokud vaše zařízení disponuje technologií NFC, stačí se sluchátky dotknout vašeho přehrávače či chytrého telefonu a přístroje se v okamžiku bezdrátově propojí. Bezdrátové přenosy přes Bluetooth samozřejmě fungují i pokud NFC nemáte. 

Češi už se nebojí v zahraničí volat ani datovat

Ještě v roce 2012 využíval mobilní data v zahraničí pouhý zlomek zákazníků českých operátorů. Tento trend se ale podařilo zlomit. Dokládají to i provozní statistiky O2.

Citrix a Google vylepšují firemní bezpečnost a správu zařízení s Androidem

Tradiční rozdělení mezi osobním a firemním užitím technologií se rychle stírá, jelikož lidé používají stejné smartphony, tablety a laptopy v práci i v soukromém životě. Kombinací řešení mobilního pracovního prostředí se zařízeními Android a Chrome zajišťuje Citrix zákazníkům bezpečnost, flexibilitu a ovládání, které potřebují k práci kdykoliv a kdekoliv.

České středně velké firmy očekávají stabilní nebo vyšší obrat v roce 2015

Optimismus potvrzuje fakt, že přes polovinu českých středně velkých firem plánuje růst prostřednictvím náboru nových zaměstnanců. 94 % českých středně velkých firem plánuje investovat do IT. 16 % chce investovat více než 50 000 EUR.