Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


AKCE<br>sleva knihInteligentní dopravaSmart<br>LifeeHealth

aktuality

Řešení Nokia High Speed Cell FACH umožňuje snížit nároky na signalizaci generovanou smartphonem až 80 % a zlepšit dobu odezvy až o 65 %, což dovoluje až o 20 % rychlejší prohlížení na webu. 

více

Na uvolněné místo finančního ředitele Českých Radiokomunikací po Martinu Gebauerovi, který se stal generálním ředitelem společnosti, nastoupí od 1. listopadu 2014 Vít Vážan. Nejužší vedení ČRa posílí manažer se zkušenostmi z mediálního prostředí.

více

Žáci a učitelé žižkovské základní školy Lupáčova mohou nyní využívat zcela novou podobu interaktivní výuky. Dosud používané interaktivní tabule totiž doplnil špičkový dotykový projektor EB-595Wi od společnosti Epson. 

více

Míra nezaměstnanosti na českém pracovním trhu se pohybuje kolem 7 %, v nedávném průzkumu ale paradoxně uvedlo 60 % firem, že mají problém sehnat potřebné pracovní síly, zejména kvalifikované lidi v technických profesích.

více

Vůbec poprvé na světě vyletěl 28. září 2014 ze samotného vrcholu Eiffelovy věže v Paříži orel mořský, který ve Francii vyhynul před 50 lety. I vy si nyní můžete vychutnat video letu majestátního orla v jednom z unikátních videí, natočených kamerou Sony HDR-AZ1 Action Cam Mini.

více

Služby VMware pro hybridní cloud umožňují zákazníkům rozšířit datová centra do veřejného cloudu a vypořádat se s lokálními požadavky na soukromí, bezpečnost a suverenitu dat.

více

Až 100 tisíc CzechCrownCoinů mohou zdarma získat občané v rámci úvodního distribučního balíku, který začínají rozdávat vydavatelé této první české národní kryptoměny.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 10/2014

Přesměrování provozu sítí LTE přes WLAN - Věda, výzkum, inovace a grantová politika - Ovládání strojů a zařízení pomocí gest - Rádiové moduly v lékařských implantátech - Mobilní telefon o vás ví všechno - IFA 2014 – Smart Home pod Funkturm - Příloha: Podniková energetika v době Smart Grids - Číst více...

Články

BenQ adaptéry pro bezdrátové připojení projektoru k libovolnému zařízení

Novou generaci Wireless Full HD kitu pro flexibilní promítání napříč místnostmi, adaptér Qcast zrcadlící veškerý obsah z obrazovky zdrojového zařízení s podporou NFC připojení a sadu Quick Wireless Connection pro snadnou projekci kancelářských souborů.

Kompaktní LED projektor BenQ GP30 s bohatou konektivitou a ekonomickým provozem

S hmotností pouhých 1,5 kg je extrémně lehký, přičemž si zachovává všechny důležité aspekty pro kvalitní projekci a jednoduché použití. Nabízí také svítivost 900 ANSI lumenů, snadné bezdrátové připojení a krátkou projekční vzdálenost.

VMware vRealize Suite zajistí pokročilou správu aplikací a infrastruktury hybridních cloudů

Nové řešení pro správu cloudu přináší funkci kontinuálního doručení pro podporu pružného nasazení a DevOps přístupů.

Cílem semináře je nabídnout společnostem zabývajícím se průmyslovou výrobou řešení v oblastech bezpečnosti, a to ve fázi výroby. Mimo jiné přiblížíme projekty uskutečněné v praxi, k obsahu programu přispějí také odborníci z oboru.

Miracast v nové řadě televizorů Sharp AQUOS Smart TV

Televizory Sharp AQUOS LED řady LE360 a LE362 nabízejí vysokou kvalitu a plynulost obrazu, a to díky technologii aktivního podsvícení Active Motion 300 Hz, kterou vyvinula společnost Sharp. 

Nové multifunkční zařízení od společnosti Xerox zjednodušuje tisk a zvyšuje produktivitu

Nové černobílé multifuknční zařízení od společnosti Xerox® Work Centre 3655 přichází se skvělou kombinací inovativních funkcí a možností, díky nimž střední a malé firmy dosáhnou na řešení, které využívají velké korporace. To jim umožní zvýšit konkurenceschopnost a zároveň mít náklady pod kontrolou.

Nové domácí projektory BenQ s Full HD bezdrátovým přenosem obrazu na vzdálenost 30 m

Nástupci úspěšných modelů W1070/W1080ST nabízejí krátkou projekční vzdálenost „Short-throw“, „2D Keystone“ a v případě W1070+ i pokročilé funkce pro korekci obrazu. Nové jsou možnosti připojení, nyní podporují také mobilní multimediální rozhraní MHL a  bezdrátový přenos nekomprimovaného audio/video signálu Wireless Full HD.

Snadné a moderní řízení přístupu přes Internet pro malé a střední podniky

Systém Aliro se ideálně hodí pro malé až středně velké podniky, jako jsou maloobchodní prodejny, zdravotnická střediska a kanceláře apod., vyžadující jednoduchý systém kontroly vstupu.

Eaton UPS Power Xpert 9395P nabízí o 10 % vyšší výkon než předchozí verze

UPS vyhovují požadavkům datových center, zdravotnických, finančních i bankovních zařízení, průmyslovému provozu i telekomunikačním aplikacím. Nová verze poskytuje napájení s nižšími náklady a vyšší účinností.

VMware představil nejpokročilejší portfolio produktů pro virtuální desktopy a aplikace

VMware Horizon FLEX využívá úspěšného řešení AirWatch by VMware a usnadní zavedení modelu BYO a využívání přístrojů Mac ve firmách díky lokálním virtuálním desktopům.