Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Inteligentní digitální domácnostPodniková energetikaVize v<br>automatizaci<br>a M2MInteligentní doprava

aktuality

Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE) budované při Západočeské univerzitě v Plzni bude prvním zákazníkem na světě, který získá rozváděč UniGear Digital reprezentující inovativní řešení od společnosti ABB vyvinuté týmem českých odborníků. 

více

Canon představuje zdokonalenou verzi své cloudové služby pro správu fotografií irista. Aktualizace se může pochlubit řadou nových funkcí včetně přepracovaného a optimalizovaného rozhraní pro tablety a možnosti vytvářet vlastní fotoknihy přímo z prostředí iristy. 

více

Novinka nese název Cross Media Station a její koncepce vychází ze stejných principů jako digitální fotoaparáty značky Canon. Umožní ukládání i využívání fotografií a videí, a to jednoduše bez jakýchkoli komplikací. 

více

Centrum je určeno pro testování výkonu a standardů, ukázky produktů a řešení, školení a certifikace. Bude rovněž fungovat jako inkubátor pro vývoj inovativních řešení partnerů a zákazníků.

více

Na katedře měření Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze vzniká v rámci projektu CzechTechSat unikátní vesmírný satelit, který má mimořádnou odolnost proti radiaci z vesmírného záření.

více

Značka LogicNow, která obsahuje produkty GFI MAX, cloudové zálohování IASO a další cloudové produkty, se zaměří na technologie SaaS dodávané prostřednictvím modelu předplatného. Značka GFI se soustředí na řešení privátního cloudu dodávaná IT administrátorům a organizacím s koncovými uživateli. 

více

Poskytovaný databázový systém je plně spravovaný GTS, umožňuje pravidelné zálohování datového obsahu a díky hostování v zabezpečených datových centrech GTS garantuje vysokou dostupnost. V rámci služby jsou zákazníkům k dispozici i databázoví specialisté.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 9/2014

Rádiové komunikační systémy 5G - Nová zpráva Evropské komise o stavu telekomunikařních trhů v EU - LTE ve stopách Blu-ray disků? - Rádiové připojení pro embedded systémy - Škola pro praktické uplatnění v životě - NIWeek 2014 – vize kyberfyzického světa - Přenosné zařízení pro měření akustické odrazivosti a pohltivosti povrchů - Číst více...

Články

ASUS zahajuje v Česku prodej chytrých telefonů ZenFone

Společnost ASUS začala v České republice prodávat smartphony ZenFone 4 a Zenfone 5. Telefony jsou založeny na operačním systému Android, který je doplněn o uživatelské rozhraní ZenUI se zjednodušenými ikonami, nabídkami a také přehledem denních úkolů. 

ASUS na IFA 2014 – QHD ultrabook, malý netbook a stylový tablet

ASUS představil prémiový ultrabook Zenbook UX305, který je momentálně nejtenčím 13,3palcovým notebookem na světě s rozlišením QHD+. K dalším uvedeným novinkám patří cenově dostupný EeeBook X205 a také stylový tablet MeMO Pad 7 s Androidem.

ASUS na IFA 2014 – elegantní chytré hodinky ZenWatch

ZenWatch běží na systému Android Wear od Googlu, který je vylepšen o rozhraní ZenUI od ASUSu. Hodinky lze proto jednoduše propojit s jakýmkoli smartphonem se systémem Android 4.3 a novějším. ZenWatch sází na rozdíl od jiných výrobců na tradiční design hodinek a kvalitní materiály, jako jsou nerezová ocel nebo řemínek z pravé kůže. 

Nový EOS 7D Mark II – zrozený pro rychlost

Nejnovější přírůstek do rodiny EOS je revoluční a rychlý fotoaparát, který nabízí extrémní výkon a zajímavé možnosti. Fotografickým nadšencům tak model EOS 7D Mark II nabízí tvůrčí svobodu pro zachycení dynamických akcí. 

Nový Canon PowerShot G7 X: nekompromisní výkon

Nový model zaujme všechny, kteří vyžadují nekompromisní kvalitu obrazu, pokročilé ovládání a působivou rychlost, to vše v lehkém kompaktním balení. Díky spojení velkého snímače s vlastnostmi série G pro pokročilé fotografy přináší PowerShot G7 X kreativitu a svobodu, kterou znají uživatelé digitálních zrcadlovek. 

Společnost Cognex představuje systém počítačového vidění pro 3D a multikamerové aplikace

Snadno použitelný software Cognex Designer™, výkonný řídicí prvek pro počítačové vidění VC5, 3D laserové senzory přemístění a nové modely průmyslových kamer CIC (Cognex Industrial Camera) společně představují řešení i těch nejnáročnějších aplikací 3D profilování a vysoce výkonných multikamerových aplikací.

Společnost Epson představuje ploché skenery filmů a fotografií

Skenery Perfection V850 Pro a Perfection V800 Photo umožňují konvertování katalogů a kolekcí fotografických filmů a výtisků na digitální snímky v profesionální kvalitě. Díky vysoké kvalitě optiky, velkým rozměrům plochy pro skenování, široké řadě podporovaných formátů filmu a pokročilým možnostem odstraňování prachu a škrábanců představují špičku v tomto segmentu. 

Eaton představí na FOR ARCH 2014 chytrou elektroinstalaci xComfort pro ovládání domácnosti

Řídící jednotka Eaton Smart Manager, která je srdcem systému xComfort, umožňuje celou domácnost ovládat buď pomocí centrálního panelu přímo v domě, dálkovým ovládáním, nebo chytrým mobilním telefonem či tabletem naprosto odkudkoliv.

Analyzátory baterií Fluke 500 zjednodušují testování a údržbu kritických záložních systémů

Baterie jsou základním kamenem záložních systémů a vyžadují pravidelné testování, aby byla zajištěna jejich spolehlivost. Nová řada analyzátorů baterií Fluke® 500 zjednodušuje pracovní postupy testování samostatných stacionárních baterií a bateriových modulů přes intuitivní uživatelské rozhraní. 

Trendy v oblasti zobrazovací techniky – dokonalý obraz na velké ploše zajistí projekce

V Berlíně skončil největší evropský veletrh spotřební elektroniky, který rozsahem konkuruje i americkému International CES – IFA Berlín. V rámci veletrhu přední výrobci zobrazovací techniky představili novinky, které potvrdily jednoznačný příklon k OLED technologii.