Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


AKCE<br>sleva knihHEVC<br>v DVB-T2Smart<br>LifeeHealth

Aktuality

Klíčovým faktorem tohoto nástroje je velmi přívětivé a intuitivní rozhraní. Jasné strukturování a rozšířené možnosti filtrování jsou velmi „návykové“ a poskytují příjemné prostředí jak pro nákupčí tak pro techničtěji orientované uživatele. Aplikace vám je průvodcem a přesně vás navádí cestou výběru až po nalezení z technického hlediska vhodného senzoru.

více

Podle odhadů společnosti Xerox bude v roce 2015 celosvětově 1,3 miliardy pracovníků mobilních a 57 % firem bude nabízet práci z domova. Tito zaměstnanci budou potřebovat nepřetržitý přístup k firemní síti a firemním dokumentům nezávisle na místě, kde se nacházejí. 

více

V oblasti správy tisku není ocenění ze strany agentury Gartner letos jediným úspěchem Xeroxu. Již popáté v řadě byla společnost Xerox označena analytickou společností Quocirca  za lídra celosvětového trhu MPS a stejnou pozici Xeroxu přisoudila také zářijová zpráva poradenské společnosti IDC MarketScape.

více

Test prokázal, že při využití nástupnického kodeku HEVC je již dnes možné dosáhnout 50-60% úspory bitového toku a v budoucnosti to může být až 70 % oproti nyní užívanému MPEG-2. To znamená možnost vysílat v budoucnu deset HDTV programů nebo až tři TV programy v Ultra HDTV v jednom DVB-T2 multiplexu. 

více

LTE na frekvenci 2 100 MHz, jako další inovativní krok Vodafonu, může být nasazeno podstatně rychleji, než požadují podmínky pokrytí rychlým mobilním internetem stanovené v rámci aukce kmitočtů. Díky tomu zákazníci získají přístup k LTE daleko dříve, než se očekávalo.

více

Připojením nového adaptéru Fluke ir3000FC na IR port digitálního multimetru Fluke 287 nebo 289 popřípadě procesního měřiče Fluke 789 ProcessMeter™ mohou technici ihned efektivně a bezpečně získávat v reálném čase odečty z primárního displeje do aplikace k bezprostřednímu sdílení dat s ostatními členy týmu v provozu. 

více

Jedním z úspěšných absolventů Soukromé střední školy výpočetní techniky Praha je Adam Konrád, vývojář počítačových her, který aktuálně spolupracuje na projektech pro filmový průmysl, jako jsou webové hry pro filmy Inception (Počátek) či nový sci-fi trhák kin: Interstellar z dílny režiséra Christophera Nolana.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 11/2014

Jak Internet věcí přináší revoluci do zdravotnictví - Kooperativní komunikační systémy 5G - Televize směřuje k internetovému vysílání - Propojení příslušenství přes Android - Nová generace PIC32 - Číst více...

Články

SAZKAmobil dohání konkurenci, napomohl tomu i jackpot, který padnul už potřetí

Za pouhých 9 měsíců od vstupu na trh se SAZKAmobil dostal mezi první 4 virtuální operátory v Česku. Díky kombinaci levného volání a loterie získal více než 100 000 zákazníků. 

Nač chodit do kanceláře. Cisco představuje Project Squared

Bezplatná cloudová aplikace Project Squared a její mobilní verze ušetří cesty do kanceláře. Jejím prostřednictvím můžete totiž chatovat s kolegy, připojit se k audio i videokonferenci nebo sdílet pracovní dokumenty. Vše samozřejmě v privátním režimu a při aplikaci všech firemních bezpečnostních politik.

IT řešení budoucnosti od Dellu pomůže zákazníkům oživit datová centra a podniky

Mezi nová future-ready IT řešení od Dellu patří konvergovaná architektura Dell PowerEdge FX, jež poskytuje optimální modularitu a škálovatelnost; vstupní model kompletně flashového Dell Storage; úložiště Dell Storage pro vyšší výkon aplikací a lepší konektivitu v malých i středně velkých nasazeních a web-scale konvergované zařízení Dell XC Series pro integrované výpočty a podnikové úložiště.

Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě

Společnost Sony uvádí na trh α7 II (ILCE-7M2), další model fotoaparátu s výměnným objektivem řady α7 a první na světě s optickou pětiosou stabilizací obrazu v kombinaci s plnoformátovým obrazovým snímačem. 

Album při stahování stále živé a plné síly – to je Hi-res

Průzkumy divize spotřební elektroniky Sony Europe a stahovací platformy Qobuz odhalily, že „hudební album“, které bylo považováno za údajně mrtvé médium, se prodává více než dobře – mimo jiné také díky novým, zvukově špičkovým digitálním formátům. 

Rodina hrajících žárovek Awox Striim Light

Energeticky úsporná LED žárovka s integrovaným reproduktorem AwoX Striim Light přinese vaši hudbu všude tam, kde nemáte reproduktory. K dispozici jsou varianty s možností barevného světla a WiFi nebo Bluetooth připojení.

BenQ Digital Signage displeje pro komerční prostory

Pět odlišných sérií Digital Signage je koncipováno tak, aby splňovalo velmi variabilní požadavky pro umístění například v obchodních prostorách, ubytovacích a zdravotnických zařízeních, místech veřejné dopravy, podnicích či finančních institucích.

Sbohem kanceláře – místo půlhodiny budou na oběd hodiny tři

Možná brzy přestaneme chodit na pracovní pohovory. A třeba i do práce. Pracovní den od devíti do pěti bude brzy minulostí. Z výsledků studie Cisco Connected World Technology Report totiž plyně, že nám moderní technologie umožní mnohem efektivněji pracovat i mimo kancelář.

Nový LED stroboskop Fluke 820-2 p

Robustní, kompaktní stroboskop umožňuje týmům údržby určit rychlost rotujícího zařízení bez zastavení provozu a provést stop-motion diagnostiku parazitních oscilací, závad, prokluzů nebo nechtěných deformací. Také umožňuje zjistit sériová čísla a jiné označení na rychle se pohybujících částech.

Pokladní systém s výměnnými displeji

Zařízení bylo navrženo pro flexibilní používání a sestrojeno tak, aby si poradilo s náročnými podmínkami, je tak ideální pro restaurace rychlého občerstvení, maloobchod a pohostinství.