Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Inteligentní digitální domácnostPodniková energetikaVize v<br>automatizaci<br>a M2MInteligentní doprava

aktuality

Podle dohody společnost Nokia Networks dodá odstupňované virtualizované jádrové aplikace a produkty pro správu cloudových aplikací a společnost Red Hat poskytne platformu Enterprise Linux OpenStack. 

více

Společnost Microchip představila obvod SST12CP21 – nejnovější výkonový zesilovač pro pásmo 2,4 GHz který se vyznačuje nízkou spotřebou a nízkou velikosti chybového vektoru (EVM) při modulaci 256-QAM. Tento obvod je určen zejména pro systémy WiFi podle 802.11n. 

více

Portál Letuška.cz hlásí za první pololetí 2014 zajímavé zvýšení obratu. Výrazný podíl na tom má spuštění nové mobilní aplikace pro rezervaci a nákup letenek chytrými mobilními telefony. 

více

Nové modely na platformě Cisco Unified Computing System zásadně rozšiřují portfolio této úspěšné technologie a umožňují její rozšíření na nové segmenty trh, zejména do menších a středních podniků.

více

Součástí expozice nazvané Moderní technologie je model rodinného domu. Ten je vybaven inteligentní elektroinstalací iNELS Smart Home Solutions, která řadí ELKO EP mezi přední světové výrobce systému pro chytré domy.

více

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT získala evropský projekt „Technikou do nitra člověka“, určený pro mateřské školy Kladenska a Děčínska. Jeho cílem je posílit úroveň polytechnického vzdělávání učitelek využitím moderních metod výuky techniky a přírodovědně zaměřených kurzů.

více

Skvělá zpráva pro majitele chytrých telefonů, kteří s nimi fotografují a chtějí mít kvalitnější snímky. Nejnovější verze aplikace PlayMemories Mobile v5.0 od Sony je tu. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 9/2014

Rádiové komunikační systémy 5G - Nová zpráva Evropské komise o stavu telekomunikařních trhů v EU - LTE ve stopách Blu-ray disků? - Rádiové připojení pro embedded systémy - Škola pro praktické uplatnění v životě - NIWeek 2014 – vize kyberfyzického světa - Přenosné zařízení pro měření akustické odrazivosti a pohltivosti povrchů - Číst více...

Články

Prozkoumejte svět mobilní virtuální reality se Samsung Gear VR

Samsung přináší ve spolupráci se společností Oculus novou dimenzi mobilního zážitku. První široce dostupná mobilní sluchátka pro prožití virtuální reality Gear VR jsou optimalizovaná pro Samsung GALAXY Note 4.

Samsung uvádí GALAXY Note 4 a představuje nový displej u GALAXY Note Edge

GALAXY Note 4 a Note Edge posilují pozici Samsungu a představují jednoznačně nejprogresivnější mobilní zařízení na trhu.

Samsung představil první tiskárny na světě s operačním systémem Android

Nové modely multifunkčních tiskáren Samsung jsou intuitivní a mají široké možnosti využití. Řada Smart MultiXpress se skládá z deseti nových modelů rozdělených do 4 různých kategorií.

Huawei dává najevo velké ambice s 6palcovým smartphonem Ascend Mate7

Ascend Mate7 se vyznačuje velkým 6palcovým FHD displejem pro lepší vizuální zážitky, tenkým 7,9mm tělem pro pohodlnější ovládání, rychlejším osmijádrovým procesorem pro vyšší výkon a velkou 4100 mAh baterií pro delší výdrž. 

Vystupte z řady s telefonem Huawei Ascend G7

Ascend G7 vyniká výjimečným zpracováním, 5,5palcovým HD displejem, zdokonalenou 4G LTE Cat4 konektivitou a optimalizovaným 13megapixelovým zadním fotoaparátem. Přístroj má špičkový design a uživatelům pomáhá inteligentně pracovat a intenzivně se bavit.

Samsung na veletrhu IFA 2014 představil nové designové koncepty tiskáren

Čtyři pojetí tiskáren a jejich příslušenství jsou určené jak pro domácnosti, tak i pro malé podniky a zahrnují několik barevných provedení v netradičních tvarech. Nedílnou součástí jsou ekologické funkce, jako je například možnost používání recyklovatelného papíru.

Toshiba uvádí nová konvertibilní zařízení Satellite Radius 11 a Satellite CL10-B

První konvertibilní zařízení od Toshiby s 11,6" (29,5 cm) HD dotykovým displejem – Satellite Radius 11 dokáže rychle přecházet mezi pěti režimy vyhovující různým potřebám. Satellite CL10-B je cloudový společník na cesty, který byl navržen pro svobodnou práci. Přidaná hodnota a cenová dostupnost – dva modely s bohatou výbavou a funkcemi, moderním a elegantním designem a vysokým výkonem pro pohodlnou práci.

Rádiový směrovač Archer C5 s rychlostí až 1,2 Gb/s

Zařízení podporuje nový standard WiFi 802.11ac, díky němuž dokáže přenášet data s celkovou propustností na WiFi až 1,2 Gb/s. Vedle dostatečné kapacity pro streamování multimédií v HD kvalitě nabízí i možnost sdílení místních tiskáren a datových úložišť v bezdrátové síti. Nechybí ani zabezpečený přístup pro hosty.

HTC představuje první 64bitové osmijádro HTC Desire 820

HTC na letošním ročníku veletrhu IFA představilo nový telefon s prvním osmijádrovým 64bitovým procesorem od Qualcommu. Stylový HTC Desire 820 je následovníkem úspěšného Desire 816 a těží z nejlepších dostupných technologií. Nechybí mu tak 4G konektivita, silný zvuk HTC BoomSound, ani kvalitní 5,5 palcový HD displej.

Ultra mobilní 7palcový tablet od společnosti Toshiba - Encore Mini

Díky velmi kompaktnímu provedení si uživatelé mohou vzít Encore Mini skutečně kamkoli a mít tak přístup k aktuálním pracovním datům nebo se na cestách dívat na nejnovější filmy. Kombinace vlastností a tvaru činí Encore Mini ideálním doplňkem jakéhokoli primárního počítače se systémem Windows.