Sdělovací technika

smart technologie pro udržitelný rozvoj


RedaktorPrůmysl 2016

Aktuality

Ericsson bude hlavním dodavatelem a systémovým integrátorem programu transformace systému účtování služeb a inteligentních sítí pro společnost T-Mobile Czech Republic.

více

Ericsson bude hlavním dodavatelem a systémovým integrátorem programu transformace systému účtování služeb a inteligentních sítí pro společnost T-Mobile Czech Republic.

více

Bezpečně ochrání křehkou optiku, drahocenné housle, DJské nádobíčko i armádní techniku

více
Nová studie, kterou dnes zveřejnila společnost Dimension Data ukazuje, že samotné nasazování technologií selhává při zlepšování konkurenceschopnosti globálních organizací...
více

 Proč někteří lidé stihnou vše, co potřebují a jiní neustále bojují s časem?

více

Nový průzkum Accenture ukazuje, že řidiči si rádi připlatí až 10 % z ceny auta, aby získali technologie využívající konektivitu, kterými chtějí svůj vůz dovybavit. Největší potenciál mají lokalizační či diagnostické služby a další aplikace využívající vzdálený přístup. 

více

 Fenoménem dnešní doby je nárůst počtu připojených chytrých zařízená jako jsou autonomní vozidla, drony nebo roboti. Základem správného rozvoje autonomních systémů jsou procesní síla, kapacita paměti, senzory umožňující sběr systémových dat, proces strojového učení, konektivita a mobilita. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 06/2016

  • Rizika smart cities a daty řízeného urbanizmu
  • Technologie LoRa z pohledu Českých Radiokomunikací
  • Nový standard televizního vysílání třetí generace na NAB v Las Vegas
  • Netcope Technologies a síťové technologie budoucnosti
  • Kmitočtová pásma a smart technologie v přenosových standardech nové generace
  • IFA 2016 – hlavním trendem je připojený uživatel
  • Hannover Messe 2016
Číst více...

Články

Moderní televize rychle zareagovaly na aktuální trendy a v posledních letech jim přibyla spousta nových chytrých funkcí. Lidé se proto stále častěji vrací od sledování filmů a videí na počítačích a noteboocích zpět k televizím. Většina domácností tak televizní obrazovky dnes považuje za centrum domácích multimédií, připojují k nim mobily, tablety i počítače. Důvodem je hlavně výrazně lepší obraz a snadnost propojení. V Datartu si nejčastěji zákazníci pořizují televize s úhlopříčkou 48–55palcové. Za novou televizi zákazníci utratí průměrně 16 až 17 tisíc korun. Mezi nejoblíbenější značky patří Samsung, LG a Sony. Před Mistrovstvím světa v hokeji prodeje televizí v Datartu vzrostly o 40 %.

Na největší IT konferenci u nás se sejde téměř 600 odborníků z oblasti informačních technologií

Datum konání: Čtvrtek, 12.05.2016 09:00 - 13:00

Místo konání: PVA EXPO PRAHA

 Sdružení pod příznačným názvem CO PO NÁS ZBUDE, udělilo Cenu CNZ za rok 2016 Českému úřadu zeměměřickému a katastrálnímu (ČÚZK). Již tradiční ocenění je udělováno IT projektům s přínosem pro oblast digitální kontinuity. Z celkem 21 přihlášených projektů do letošního ročníku vybrala odborná komise trojici projektů do finálového kola. Cenu získal projekt Hybridní sbírka listin ISKN s veřejným dálkovým přístupem realizovaný právě ČÚZK

Accenture představuje první mobilní řešení rozšířené reality vytvořené pro Fiat Chrysler Automobiles 

Strojírenské fórum dospěje v roce 2016 už do svého třetího ročníku a stejně jako v předchozích letech chce přinést aktuální témata k diskusi. Konference bude jako v loňském roce dvoudenní a uskuteční se ve dnech 22.–23. března 2016. Účastníky a přednášející přivítá opět Obecní dům v Praze.

 Lucemburk, 7. března 2016 – SES S.A. (Pařížská burza NYSE Euronext a Lucemburská burza: SESG), přední světový satelitní operátor, dnes oznámil, že jeho nový satelit SES-9 byl úspěšně vynesen do vesmíru na raketě Falcon 9 společnosti SpaceX z letecké základny Cape Canaveral na americké Floridě.

 Koncem března Praha opět přivítá účastníky Strojírenského fóra. Společným mottem dvoudenní konference bude best practice, jak v oblasti získávání nových zahraničních trhů, tak v inovacích či průmyslovém designu nebo odborném školství. Odbornou záštitu převzal Svaz průmyslu a dopravy ČR a Svaz strojírenské technologie. Konferenci oficiálně zahájí ministr průmyslu a dopravy Jan Mládek.

Roční čekání je u konce. Největší elektrotechnická událost u nás startuje 15. března 2016. Na 4 dny se brněnské výstaviště stane ideálním místem pro koncentraci nabídky, poptávky a ryzího nadšení nad technologickými novinkami, společně s možností vidět, slyšet, osahat a hlavně prožít.