Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Manipulační léčbaAKCE<br>sleva knihInteligentní budovy a městaMilníky digitalizace

Aktuality

Členové IQRF Alliance právě představili kompletní řešení pro sběr a vizualizaci dat ze senzorů měřicích CO2, relativní vlhkost a teplotu vzduchu. Propojení bezdrátové komunikace IQRF, kombinovaného senzoru, cloudových služeb a ethernetové či GSM brány vzniklo během neuvěřitelných sedmi týdnů.

více

62 % spotřebitelů zajímá monitorování mikroklimatu, k zájmu o vlastní zdraví podle nich patří i pochopení společenských zdravotních rizik.

více

V pátek 27. března 2015 vyrostou v Národní technické knihovně v Praze mimo jiné tzv. Inovační kliniky, prostředí, ve kterém se budou moci setkat inovátoři, vědci, zástupci komerční sféry, akademické půdy i široké veřejnosti.

více

Testovací vysílání bylo spuštěno 15. prosince 2014 a trvalo tři měsíce, během kterých si v České republice a na Slovensku mohli naladit demo program "Test UHD Forum" ze satelitu Astra 3B na orbitální pozici 23,5°E.

více

Jak přicházejí stále modernější technologie, senior, který chce být v kontaktu se světem a se svými nejbližšími, nemá na výběr z  vhodných telefonních přístrojů ani služeb. S příchodem značky Doro, která se specializuje na mobilní telefony a další zařízení uzpůsobená pro seniory, se toto může změnit.

více

Se svojí tradicí výroby bezrtuťových baterií společnost Sony o deset let předstihla legislativu Evropské unie, která hodlá používání rtuti v knoflíkových bateriích zakázat od 1. října 2015.

více

ePokladna umožní všem podnikatelům, tedy i drobným živnostníkům, vystavovat elektronické účtenky a odesílat online informace o tržbách na Ministerstvo financí. Vodafone tak reaguje s předstihem na právě připravovaný zákon.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 3/2015

Návrh a optimalizace systému pro získávání energie z rádiových vln • R&S v České republice je AAA Excellent • Spolupráce na dálku postavená na business video vám poskytne nové obzory • Bezkontaktní platby nejen proti šedé ekonomice • Optické filtry pro Ramanovu spektrometri • Testování shody se standardy Ethernet s využitím osciloskopu • Číst více...

Články

Zabezpečení dat v integrované výrobě a v dopravě

Obsahem semináře na veletrhu Amper byl přehled o současných možnostech zabezpečení dat ve výrobních a dopravních systémech, o standardech pro kybernetickou bezpečnost a způsobech jejího testování.

Využijte potenciál své WiFi naplno. Analýza dat v rádiových sítích otevírá dveře k novým obchodním příležitostem

Síť WiFi může skrývat mnohem více možností, než je obyčejné připojení k Internetu. Na konferenci Connect 2015 předvedla společnost Cisco prakticky, jak lze využít analytické nástroje nad rádiovou sítí, a jaké možnosti to skýtá (nejen) obchodníkům či provozovatelům velkých nákupních center.

V polovině března Praha hostila už druhý ročník Strojírenského fóra. Na dva dny se zde sešlo dvě stě lídrů strojírenských firem, ředitelů odborných škol, zástupců ministerstev i dalších institucí státní správy a oborových svazů. 

Dobře vybavený a cenově dostupný Honor Holly brzy v ČR

5palcový smartphone s HD rozlišením překvapí nízkou cenou, rychlým a úsporným čtyřjádrovým procesorem nebo podporou dvou SIM karet.

Sony přináší ohromující zvuk jako v kině

Vaši domácí zábavu nyní může pořádně rozjet výkonný multi-kanálový zvuk ve stylovém designu nových modelů reproduktorů Sound Bar a reproduktorů v televizním podstavci TV Base Speaker, které značka Sony přichystala na letošní jaro.

D-Link představil kapesní LTE mobilní router DWR-932

Router podporuje díky svému 4G modulu přenos dat přes mobilní síť rychlostí až 150 Mb/s při příjmu a 50 Mb/s při odesílání. Vyrovná se tak bez potíží klasickému DSL/kabelovému připojení k Internetu.

Nová Endpoint Security Suite od Dellu zjednodušuje zabezpečení dat a práci se zásadami zabezpečení

Dell Data Protection | Endpoint Security Suite nabízí ochranu před hrozbami, ověřování a šifrování dat spravované jedinou konzolí v integrovaném řešení se snadnou instalací.

O2 nabízí chytrý telefon pro seniory Doro Liberto 820 Mini

Telefon má fyzické klávesy pro základní ovládání, tlačítko SOS pro přivolání okamžité pomoci a je dodáván s dobíjecím stojánkem, který umožňuje přístroj používat jako digitální fotorámeček a přehrávač pro videa.

Epson představil novou řadu firemních tiskáren WorkForce Pro RIPS

Nový systém Replaceable Ink Pack System umožňuje předcházet běžným problémům s kancelářským tiskem.

Společnost Panasonic představuje tichý jednočipový projektor s nejnovějšími funkcemi

Projektory jsou určeny pro nepřetržitý provoz při veřejných prezentacích, stejně jako pro pronajímatele a pořadatele akcí. Projektor s duální lampou má jas 7 000 lumenů při rozlišení WUXGA a je vybaven několika nadstandardními funkcemi, které jsou běžně dostupné pouze u nejmodernějších projektorů pro velké prostory.