Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Systémy<br>a signályInteligentní digitální domácnostPodniková energetikaVize v automatizaci

Aktuality

 Oblíbená sbírka filmů i celý svět online zábavy: přehrávejte vše v „turbo“ režimu na novém, chytrém Blu-ray Disc™ přehrávači BDP-S6500 od Sony

více

Nové vysokonapěťové relé pro solární měniče, nabíjecí stanice, výtahové systémy a další aplikace až do 35 A/277 V AC. Dalšími důležitými parametry je paralelní uspořádání kontaktů. V technologii tohoto relé jsou vhodně skloubeny potřeby různých oborů

více

Softwarová sada VeriFone Mobile Money Retail Enablement bude integrována s platformou Ericsson Wallet, aby pomohla rozšířit platební možnosti, včetně rozvíjejících se trhů.


více
Český prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz přináší na český trh první generaci chytrých hodinek ASUS ZenWatch (WI500Q)
více

INCAD, společnost specializující se na vyhledávací technologie, se stala součástí předního světového poskytovatele IT služeb v oblasti vyhledávání a analytických aplikací


 

více

 Společnost Panasonic představila na veletrhu INFOMCOMM profesionální 4K kameru pro pevnou instalaci a vzdálené ovládání, která se může pochlubit svým prvenstvím na trhu.

více
Společnost LifeSize získlala prestižní ocenění American Business Award
více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 7/2015

• ICT Day 2015 – Kybernetická bezpečnost
• Základem úspěchu je dokonalý hardware 
• Testování shody technologie Ethernet podle standardu BroadR-Reach®

Číst více...

Články

Loewe se hlásí o slovo – na trh uvedlo novou generaci televizorů Loewe Reference

 Německý výrobce televizorů Loewe se vrací mezi přední hráče v oblasti domácí zábavy. V tomto týdnu uvádí do prodeje zcela nové televizory řady Loewe Reference, které ohlásil na tiskové konferenci. Jde o novou generaci přístrojů, která naplňuje představy náročných zákazníků o špičkovém televizoru, který spojuje technologickou vyspělost, mnoho užitečných „chytrých“ funkcí s tradičně prvotřídním designem a provedením televizorů. 

Regionálního kola soutěže Cisco Networking Academy NetRiders se zúčastnili studenti z Evropy, Ruské federace a Společenství nezávislých států. V prestižní kategorii CCNA zvítězil ve velmi silné konkurenci student FIT ČVUT Marek Suchánek. Druhé místo patřilo studentovi ze Slovenska.

Konference Inteligentní budovy a města

Inteligentní budovy představují objekty se sjednocenými systémy řízení poskytující maximální komfort, optimální spotřebu energií a to při minimálních nákladech. Inteligentní města pak zahrnují nejen inteligentní budovy, ale také úsporné využívání energie, informační technologie, mobilita, městské plánování, e-government.

Levná větrná energie zažívá opět boom

Výkon větrných elektráren loni stoupl podle dostupných zdrojů až o 44 %. Mohou za to zejména nově instalované turbíny. Podle vyjádření odborníků se očekává i letos zvýšení v celém sektoru.

Tajná zbraň pro český národní tým

Aplikaci SAP Match Insight, která pomohla k mistrovskému titulu Německu v Brazílii, bude během hokejového šampionátu v Praze využívat česká reprezentace. Trenéři národního týmu tak budou mít k dispozici detailní přehled a analýzy ze všech zápasů.

dSPACE MicroLabBox

MicroLabBox je kompaktní zařízení pro řízení a simulace v reálném čase. K programování se používá Simulink jako vývojové prostředí ze kterého se automaticky generují aplikace Simulink Coderem. Zařízení se dodává v kompaktní hliníkové skříni ve dvou provedeních konektorů, buď na čelním nebo na horním panelu.

MATLAB a Simulink - Release 2015a

MATLAB R2015a přináší rozšíření podpory práce s rozsáhlými daty, ovládání výukového hardware z MATLABu, interaktivní grafické ovládací prvky v modelech Simulinku, hardware-in-the-loop simulace v reálném čase a čtyři zcela nové nadstavby. Významnou novinkou MATLABu je další rozšíření podpory práce s rozsáhlými daty.

COMSOL Multiphysics 5.0 & 5.1

Pod heslem „Od modelu k aplikaci“ získává uživatel možnost vytvářet své vlastní aplikace a ty následně sdílet jak s uživatelskou komunitou tak se zájemci, kteří program COMSOL Multiphysics nevlastní. Dalším přínosem nové verze je rozšíření portfolia specializovaných modulů.

Tiskněte realistické profesionální fotografie s nejsytější černou na trhu

Na tiskárně SC-P800 s novou volitelnou jednotkou pro podávání papíru v rolích mohou fotografové a umělci tisknout úchvatné fotografie na řadu médií do formátu A2.

Dimension Data představují pracoviště nové generace

Informační technologie již umožnily volnost pohybu, a tak na řadu přichází obsah vykonávané práce a potřeby k jejímu kreativnímu a optimálnímu dosažení. Při vytvoření návrhu ideálního pracovního prostředí je vhodné kromě IT zapojit architekty, sociology a psychology.