Sdělovací technika

smart technologie pro udržitelný rozvoj


RedaktorPrůmysl 2016

Aktuality

 Společnost Huawei, třetí největší výrobce chytrých telefonů na světě, se podruhé objevila v žebříčku „Top 100 světových značek” podle BrandZ.

více

 Schneider Electric, globální specialista pro energetický management a automatizaci, uvádí v červnu 2016 na český trh novou a významnou verzi software StruxureWare Data Center Operation v8.0

více

Máte sedavé zaměstnání nebo používáte chytré telefony či tablety více než je zdrávo? Pak můžete být náchylnější ke vzniku bolestí pohybového aparátu. Tyto obtíže se často vyskytují kvůli dlouhodobému sezení, které má za následek nevyváženou funkci pohybového systému..

více

 Nejnovější verze dotykových panelů řady HM500 nabízí transparentní režim a přichází na trh za bezkonkurenční cenu. Ve spojení s kompaktními PLC Panasonic tvoří dotykové panely HM500 vítěznou kombinaci

více

 Praha Společnost Eaton rozšířila svou řadu kompaktních frekvenčních měničů PowerXL DC1 a doplnila ji o modely pro jmenovité výkony až do 22 kW.

více

 Každá druhá česká domácnost vlastní dvě nebo více televizí, přičemž 75 % domácností vlastní televizi s možností HD příjmu. 55 % českých diváků již má povědomí o Ultra HD. Toto jsou hlavní výstupy z průzkumu [1], který výzkumná agentura NMS Market Research na začátku května 2016 uskutečnila pro SES Astra. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 07+08/2016

  • Heterogenní vícejádrové embedded systémy
  • Jakou součástku si vybrat pro IoT se z Internetu nedozvíte
  • Jak se rodí inženýři
  • Flexibilita pro vyhodnocení a vývoj systému IoT
  • Inteligentní budovy a města 2016
  • Porovnanie zabezpečovacích protokolov bezdrôtovej siete
  • Uplatní se transformace v informatice?
  • Analyzátory síťového provozu a kybernetická bezpečnost
  • Možnosti odstraňování potíží v modulech Internetu věcí
  • ASIC s Hallovými prvky pro proudové snímače
Číst více...

Články

Unikátní integrovaný DDI/NAC nástroj „AddNet“ společnosti Novicom přináší nový rozměr v oblasti efektivní správy IP adresního prostoru a řízení bezpečnosti přístupů v rozsáhlých sítích. 

Společnost Farnell element14 při příležitosti fotbalového ME 2016 zorganizovala speciální soutěž pro všechny své klienty a fotbalové fanoušky. Můžete vyhrát: multimetry Tenma, vývojové desky TI, sady nástrojů Duratool, stolní digitální multimetr TENMA 72-8720, model RPi B a skvělá chytrá zařízení pro fotbalové fanoušky. Každý týden nové ceny!

Před několika měsíci se v pražské Pop Art Gallery v Husově ulici otevřela největší soukromá sbírka produktů značky Apple. Ta na vystavené kousky láká nejen obyvatele hlavního města a přilehlého okolí, ale též české a zahraniční turisty.

Tiskové prohlášení Konsorcia ČVUT v Praze a InfoScience Praha s.r.o. k neúspěšnému jednání s Úřadem vlády ČR o Informačním systému výzkumu, experimentálního vývoje a inovací (IS VaVaI)

Moderní televize rychle zareagovaly na aktuální trendy a v posledních letech jim přibyla spousta nových chytrých funkcí. Lidé se proto stále častěji vrací od sledování filmů a videí na počítačích a noteboocích zpět k televizím. Většina domácností tak televizní obrazovky dnes považuje za centrum domácích multimédií, připojují k nim mobily, tablety i počítače. Důvodem je hlavně výrazně lepší obraz a snadnost propojení. V Datartu si nejčastěji zákazníci pořizují televize s úhlopříčkou 48–55palcové. Za novou televizi zákazníci utratí průměrně 16 až 17 tisíc korun. Mezi nejoblíbenější značky patří Samsung, LG a Sony. Před Mistrovstvím světa v hokeji prodeje televizí v Datartu vzrostly o 40 %.

Na největší IT konferenci u nás se sejde téměř 600 odborníků z oblasti informačních technologií

Datum konání: Čtvrtek, 12.05.2016 09:00 - 13:00

Místo konání: PVA EXPO PRAHA

 Sdružení pod příznačným názvem CO PO NÁS ZBUDE, udělilo Cenu CNZ za rok 2016 Českému úřadu zeměměřickému a katastrálnímu (ČÚZK). Již tradiční ocenění je udělováno IT projektům s přínosem pro oblast digitální kontinuity. Z celkem 21 přihlášených projektů do letošního ročníku vybrala odborná komise trojici projektů do finálového kola. Cenu získal projekt Hybridní sbírka listin ISKN s veřejným dálkovým přístupem realizovaný právě ČÚZK

Accenture představuje první mobilní řešení rozšířené reality vytvořené pro Fiat Chrysler Automobiles