Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Systémy<br>a signályInteligentní digitální domácnosteHealth 2015

Aktuality

SIC umožňuje současnou obousměrnou komunikaci na stejné frekvenci 

Celosvětově první test technologie SIC v reálném prostředí 

Spolupráce T-Mobile, Deutsche Telekom a Kumu Networks

více
O původ potravin, které jedí, se zajímá stále více zákazníků. Éra Internet of Everything ovšem přináší mnohem více možností. Už nemusíme zjišťovat jen, z jaké země jídlo pochází, můžeme se dokonce podívat na celý jeho životní cyklus – z pole až na talíř. Přesně to umožňuje nová platforma ValueGo, kterou vyvinulo Cisco spolu s partnery v rámci projektu Bezpečnost pro potraviny (S4F). Prvním partnerem se stala italská společnost Barilla.
více

Fortinet spolupracuje s významnými partnery včetně společností HP, Ixia, PLUMgrid, Pluribus Networks, Extreme Networks a NTT na dalším vylepšování zabezpečení softwarově definovaných sítí


více

Studie Accenture ukázala, že aplikace se stávají nezbytnými pro podnikání, ale jejich správa zaostává.

více

Zaplatíme v roce 2020 pomocí kalhot nebo bundy? Visa Europe vyzvala studenty i absolventy designových škol, aby se pokusili navrhnout bezkontaktní platby pres nositelné elektronické zařízení – tzv. „wearables“.

více
Potřebujete kvalitně ozvučit dům nebo byt a nechcete se trápit s dráty? Pak je správnou volbou multiroom systém Omni od amerického výrobce Polk Audio.
více
Značka mobilních telefonů a příslušenství Honor zahájila v pondělí 5. října kampaň se svou novou tváří, olympijskou vítězkou Evou Samkovou. 
více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 9/2015

  •  Začátek standardizace systému 5G
  •  Nefunkční databáze napáchá velké škody  
  •  Čtyřicet let předpovídá budoucnost 
  •  NI Week 2015 – na cestě k průmyslovému IoT
  • Senzorické techniky MoC a jejich aplikace...

Číst více...

Články

Po čtyři říjnové večery rozzáří noční ulice a budovy Prahy světelné umění! Poprvé v letošním roce se SIGNAL festival rozšíří o programové části pro profesionály – konferenci SIGNAL Future Forum (SIFF) a vzdělávací platformu Transmit.
Praha, 17. září 2015 – Operátor O2 i nadále pokračuje v pokrývání nejrychlejším mobilním internetem 4G LTE. V 32 okresech přesáhlo pokrytí hranici 80 % a v dalších 25 je 4G LTE dostupné pro více než polovinu obyvatel.
 Praha, Písek, 7. září 2015 – Města se musí v příštích letech připravit na nové hrozby, které souvisí s extrémním nárůstem obyvatelstva. Zatímco nyní žije ve městech polovina obyvatel, v roce 2050 to bude již 70 % světové populace.
Veletrh it-sa je jedním z předních mezinárodních informačních platforem pro odborníky na bezpečnost IT. S
Nasazení cloudových technologií může v následujících dvou letech přinést zvýšení výnosů. Je o tom přesvědčeno celkem 53 % firem. Zjistila to studie analytické společnosti IDC pro Cisco. 
Ve čtvrtek 24. září 2015 se v Praze koná mezinárodní konference o CAN FD, nové verzi CAN sběrnice.
Společnost Rohde & Schwarz bude na veletrhu IBC 2015, který se koná od 11. do 15. září v Amsterdamu, vystavovat své nové výrobky pod heslem: „Rohde & Schwarz 4K: víc než jen rozlišení“. 
Loewe se hlásí o slovo – na trh uvedlo novou generaci televizorů Loewe Reference

 Německý výrobce televizorů Loewe se vrací mezi přední hráče v oblasti domácí zábavy. V tomto týdnu uvádí do prodeje zcela nové televizory řady Loewe Reference, které ohlásil na tiskové konferenci. Jde o novou generaci přístrojů, která naplňuje představy náročných zákazníků o špičkovém televizoru, který spojuje technologickou vyspělost, mnoho užitečných „chytrých“ funkcí s tradičně prvotřídním designem a provedením televizorů. 

Regionálního kola soutěže Cisco Networking Academy NetRiders se zúčastnili studenti z Evropy, Ruské federace a Společenství nezávislých států. V prestižní kategorii CCNA zvítězil ve velmi silné konkurenci student FIT ČVUT Marek Suchánek. Druhé místo patřilo studentovi ze Slovenska.