Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


AKCE<br>sleva knihInteligentní dopravaTechno-<br>logické<br>prognózyKlub ST

aktuality

60W napájecí moduly, které jsou určeny zejména pro průmyslové využití, jsou nejmenší na trhu a mají nejvyšší výkonovou hustotu.

více

Společnost Obzor, výrobní družstvo přichází s novou řadou skleněných rámečků DECENTE pro Váš útulný domov. Neony už nevládnou tak jako dříve. Volba barev míří spíše do jemnějších odstínů až pastelových.

více

Studie ukazuje, jak informační a komunikační technologie zvyšují konkurenceschopnost a schopnost inovace, slouží jako podpora investic i podnikání. Index „míry zasíťování“ se stanovuje jak pro jednotlivé země, tak i pro vybrané průmyslové obory. 

více

Pohled českých pacientů na komunikaci ve zdravotnictví se mění, začínají jí chápat jako další službu a od toho se odvíjí i představa, co by měla splňovat. Především chtějí záležitosti se svým lékařem řešit komfortně online přes Internet.

více

Inovativní osvětlovací tělesa na bázi účinných LED diod se kromě nízké spotřeby elektrické energie vyznačují rovněž vysoce účinným optickým systémem a dlouhou životností. Zamezují také vyzařování světla do nežádoucích směrů.

více

Zpráva ukazuje, že hranice mezi pracovním a osobním životem i mezi životem doma a venku se stírají ve způsobu, jakým spotřebitelé využívají svá mobilní zařízení. Lidé mají tendenci sledovat displeje svých zařízení a být online neustále.

více

Tým zástupců Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze prezentoval v rámci konference Internet of Things na MIT speciální řešení, umožňující ověřit spolehlivost provozu komunikačních zařízení a síťové infrastruktury Internetu věcí od RFID tagu až po datové centrum.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 10/2014

Přesměrování provozu sítí LTE přes WLAN - Věda, výzkum, inovace a grantová politika - Ovládání strojů a zařízení pomocí gest - Rádiové moduly v lékařských implantátech - Mobilní telefon o vás ví všechno - IFA 2014 – Smart Home pod Funkturm - Příloha: Podniková energetika v době Smart Grids - Číst více...

Články

Nový systém pro podnikovou údržbu - TechIS

Každá společnost dospěje do stádia, kdy musí řešit problematiku, jak přehledně spravovat a monitorovat stav svých podnikových zařízení. Zvlášť velké společnosti se bez takového systému dlouhodobě neobejdou.

Miracast v nové řadě televizorů Sharp AQUOS Smart TV

Televizory Sharp AQUOS LED řady LE360 a LE362 nabízejí vysokou kvalitu a plynulost obrazu, a to díky technologii aktivního podsvícení Active Motion 300 Hz, kterou vyvinula společnost Sharp. 

Nové multifunkční zařízení od společnosti Xerox zjednodušuje tisk a zvyšuje produktivitu

Nové černobílé multifuknční zařízení od společnosti Xerox® Work Centre 3655 přichází se skvělou kombinací inovativních funkcí a možností, díky nimž střední a malé firmy dosáhnou na řešení, které využívají velké korporace. To jim umožní zvýšit konkurenceschopnost a zároveň mít náklady pod kontrolou.

Nové domácí projektory BenQ s Full HD bezdrátovým přenosem obrazu na vzdálenost 30 m

Nástupci úspěšných modelů W1070/W1080ST nabízejí krátkou projekční vzdálenost „Short-throw“, „2D Keystone“ a v případě W1070+ i pokročilé funkce pro korekci obrazu. Nové jsou možnosti připojení, nyní podporují také mobilní multimediální rozhraní MHL a  bezdrátový přenos nekomprimovaného audio/video signálu Wireless Full HD.

Snadné a moderní řízení přístupu přes Internet pro malé a střední podniky

Systém Aliro se ideálně hodí pro malé až středně velké podniky, jako jsou maloobchodní prodejny, zdravotnická střediska a kanceláře apod., vyžadující jednoduchý systém kontroly vstupu.

Eaton UPS Power Xpert 9395P nabízí o 10 % vyšší výkon než předchozí verze

UPS vyhovují požadavkům datových center, zdravotnických, finančních i bankovních zařízení, průmyslovému provozu i telekomunikačním aplikacím. Nová verze poskytuje napájení s nižšími náklady a vyšší účinností.

VMware představil nejpokročilejší portfolio produktů pro virtuální desktopy a aplikace

VMware Horizon FLEX využívá úspěšného řešení AirWatch by VMware a usnadní zavedení modelu BYO a využívání přístrojů Mac ve firmách díky lokálním virtuálním desktopům.

Nový profesionální displej společnosti Panasonic pro videostěny je o poznání tenčí

Nový 55palcový displej byl navržen s nejtenčím rámečkem v oboru (součet rámečků dvou vedle sebe umístěných displejů je 3,5mm), díky němuž je obraz videostěny působivý a přirozený, aniž by dojem rušily okraje obrazovek.

Tablety místo učebnic – chybí základní vybavení a tablety ho nenahradí

V Česku přibývají školy, v nichž se běžně používají tablety ve výuce. Roste i počet rodičů, kteří by byli ochotni tablet svým dětem kvůli výuce zakoupit. Řadě škol ale chybí základní počítačové vybavení, tablety jsou proto vymoženost. 

Firmám trvá tři týdny, než zajistí zaměstnancům potřebnou mobilitu

Podle firem v regionu EMEA jsou obavy z důvěryhodnosti, nejasného vlastnictví a dostupnosti překážkou, která jim brání plně využít výhod éry mobility a cloudu.