Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Manipulační léčbaIndustry 4.0<br>a RFID FutureSystémy<br>a signályAKCE<br>sleva knih

Aktuality

Řešení ArchiveOne se stalo součástí produktového portfolia společnosti Barracuda Networks, která jej získala díky akvizici společnosti C2C Systems, lídra v Magic Quadrantu společnosti Gartner pro oblast „message archiving“.

více

Společnost Software602 nasadila svůj produkt Elektronický archiv a poskytla související služby, GTS řešení provozuje ze svého datového centra. 

více

Pozornost konference TechEd-DevCon je pro toto jaro samozřejmě zaměřena na Windows 10 a vývoj aplikací pro tento nový systém, ale paleta témat bude samozřejmě mnohem pestřejší – jednotlivé tematické bloky budou zaměřeny na vývoj aplikací, správu IT a zajištění bezpečnosti systémů a na SQL nástroje. 

více

Za pouhé dobití kreditu získají zákazníci hned čtyři výhody v  jednom balíčku – bezplatné volání a SMS v rámci sítě Tesco Mobile, levné hovory do ostatních sítí, on-line hudbu bez nutnosti platit za datové přenosy a až 1000 Kč zpět na nákupy v prodejní síti Tesco.

více

Nová studie Synergy Research Group potvrzuje, že Mitel má co do počtu předplatitelů a licencí více než dvakrát vyšší podíl na trhu než jeho nejbližší konkurent.

více

Při investování obecně platí, že čím vyšší jsou vyhlídky na zisk, tím vyšší je i riziko ztráty. Právě tomu by se chtěla podle odborníků z otevřeného podílového fondu kvalifikovaných investorů NOVA Green Energy většina českých investorů vyhnout. 

více

B2B displeje společnosti Samsung jsou přizpůsobené maloobchodníkům, firmám a oblasti pohostinství. Jejich základ tvoří tři nové špičkové technologie podpořené vylepšenou platformou digitálního zobrazování. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 2/2015

Stav a trendy v oblasti přístupových sítí nové generace • Ethernet prostřednictvím různých přístupových technologií • Budoucnost digitální televize aneb HEVC v DVB-T2 • Cesta k 5G nebude lehká • Máme zájem o internacionalizaci české vědy • Inovační trendy ve zdravotnictví • Využívání informační technologií ve zdravotnictví ČR • Číst více...

Články

V rámci doprovodného veletrhu AMPER proběhne bezplatný seminář Údržba a diagnostika elektrických zařízení o současných trendech a praktikách oprav a údržby elektrických zařízení i celých elektroinstalačních celků a soustav. 

Privátní „on-line hrátky“ v kancelářích jsou na vzestupu

Částka, kterou ročně vynaloží průměrná tuzemská firma za čas, kdy si zaměstnanec na Internetu vyřizuje soukromé záležitosti, vzrostla za minulý rok o více než 1 300 Kč na 32 760 Kč. Nejpopulárnější jsou sociální sítě, obdobně rostou i on-line nákupy a sledování multimédií.

Konference eHealth Day 2015

V tradičním termínu se v pražském kongresovém centru Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) uskutečnila konference eHealth Day 2015. Záštitu již jedenáctému ročníku odborné konference poskytl MUDr. Tom Philipp, PhD., MBA, náměstek Ministerstva zdravotnictví pro zdravotní pojištění.

Nové spínače RS-Titan od Eatonu chrání bezpečí osob a zařízení

Magnetické spínače jsou určeny k monitorování bezpečnostních ochran, ale i dveří, klapek a krytů a všude tam, kde je kladen důraz na vysokou úroveň bezpečnosti osob a zařízení.

Xiaomi dělá vaši domácnost chytřejší

Futuristická vize domácnosti ovládané pomocí mobilního telefonu se pomalu ale jistě stává skutečností. Čínský gigant Xiaomi, který je známý především výrobou smartphonů, překvapuje postupně společnost technickými doplňky pro domácnost, plně ovládanými na dálku pomocí mobilního telefonu. 

HP představilo nové firemní mobilní počítače

Všechny novinky – tablety a hybridní počítače s operačním systémem Microsoft Windows, i tablety s operačním systémem Google Android – jsou vybaveny vestavěnými bezpečnostními funkcemi, které lze přizpůsobit individuálním požadavkům specifických firemních prostředí s důrazem na vysokou úroveň mobility. 

Lenovo Flex 2 Pro: nová generace flexibilního Ultrabooku

Dvourežiní ultrabook Lenovo Flex 2 Pro přichází v ještě lehčím a rychlejším provedení. Díky jeho špičkovému hliníkovému šasi, dlouhé výdrži na baterii a váze pouhých 2,3 kilogramu je tak tento model ideální pro práci a zábavu na cestách. 

Spolupráce na dálku postavená na business videu vám otevře nové obzory

Cestou, jak získat pár desítek minut navíc, není cestování časem, ale efektivnější využívání času, který máme. A pokud aspoň část cest můžeme nahradit pomocí technologií, můžeme získaný čas využít na něco potřebnějšího.

Technologie Siemens ve službách kultury

Součástí příprav projektu „Plzeň – Evropské město kultury 2015“ byla i výstavba zbrusu nového divadla J. K. Tyla v Jízdecké ulici, na níž se podílela také společnost Siemens svými technologiemi v oboru zabezpečení, měření a regulace.

Panasonic přinesl na veletrh ISE 2015 řadu inovací

Schopnost společnosti Panasonic přinášet inovace byla prezentována minulý týden na veletrhu ISE v Amsterodamu na působivém stánku o rozloze 600 m2. Byly zde představeny nové technologie, které budou utvářet budoucnost profesionálních zobrazovacích řešení.