Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Podniková energetikaTechno-<br>logické<br>prognózyVize v<br>automatizaci<br>a M2MInteligentní doprava

aktuality

Společnost Vodafone i nadále pokračuje v rozšiřování pokrytí Turbo Internetem. Do konce září pokryje LTE na frekvenci 1 800 MHz významnou část hlavního města Prahy a LTE na frekvenci 800 MHz její blízké okolí.

více

Více než třetina strojírenských společností potvrzuje, že v období krize vzrostl význam controllingu a kontrolérů. Tuto potřebu navíc umocnily i nově vzniklé sankce proti Rusku a možnost případných dalších opatření.

více

Řešení poskytuje prodejcům mnohem širší prostor a možnost lepší organizace při vracení zboží zákazníky, včetně upravitelných vratných etiket, celní dokumentace a flexibilních destinací pro vracení zásilek přes FedEx Express.

více

Společnost VMware, Inc., globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, oznámila všeobecnou dostupnost svých produktů, které pomáhají firmám vybudovat, spravovat a chránit prostředí softwarově definovaných datových center. Navíc VMware oznámil i dostupnost řešení VMware vSphere Remote Office Branch Office.

více

V rámci programu SAP University Alliances mohou získat podporu a přístup k nejmodernějším technologiím i české vysoké školy. Databáze ProteomicsDB vzniklá na Technické univerzitě v Mnichově dokazuje, kde všude se mohou technologie uplatnit.

více

Na vzniku unikátní publikace Svítání se podílelo kromě dalších autorů i dvanáct současných či bývalých zaměstnanců a studentů katedry fyziky Fakulty elektrotechnické ČVUT. Dílo je členěno do přehledných oddílů, v nichž shrnuje novinky z oblasti astronomie, fyziky a špičkových technologií a je určeno široké veřejnosti zajímající se o pokroky v přírodních a technických vědách. 

více

České vysoké učení technické v Praze se letos poprvé zapojuje do Noci vědců. Jde o projekt Evropské komise, jehož posláním je popularizace vědy a techniky. Má podobu dvou stovek festivalů vědy po celé Evropě. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 9/2014

Rádiové komunikační systémy 5G - Nová zpráva Evropské komise o stavu telekomunikařních trhů v EU - LTE ve stopách Blu-ray disků? - Rádiové připojení pro embedded systémy - Škola pro praktické uplatnění v životě - NIWeek 2014 – vize kyberfyzického světa - Přenosné zařízení pro měření akustické odrazivosti a pohltivosti povrchů - Číst více...

Články

Lenovo přináší novou generaci podnikových serverů

První vlna produktů se skládá ze tří serverů – jednoho tower a dvou rack systémů – jež byly navrženy s ohledem na maximální flexibilitu a spolehlivost pro tradiční i softwarově definovaná prostředí datových center.

Bezdrátový Bluetooth reproduktor Woodbourne

Bezdrátový Bluetooth reproduktor Woodbourne od Polku je špičkový dvoupásmový zvukový systém, se kterým můžete streamovat hudbu nebo poslouchat zvuk z TV, zkrátka změnit způsob, jakým posloucháte hudbu a zvuk – žádné dráty ani omezení.

Společnost Epson uvádí svoji nejmenší a nejlehčí mobilní tiskárnu účtenek

Nové tiskárny TM-P20 mají obě o polovinu menší velikost, než předchozí model a přibližně o dvě třetiny nižší hmotnost. Nabízejí rychlý tisk a výdrž baterie až osm (Bluetooth) nebo šest hodin (Wi-Fi), takže jsou ideální pro mobilní tisk. 

Konference Inteligentní digitální domácnost

V sérii prezentací představily členské společnosti této asociace svoje řešení pro zajištění bezpečí, komfortu a hospodaření s energiemi v moderní domácnosti. Spektrum nabízených možností zvýšení pohodlí života ve Smart Home bylo široké, sahalo od řízení osvětlení a „světelné nálady“ prostřednictvím Smart TV až po luxusní řešení dveřního komunikátoru.     

Společnost Cognex rozšiřuje portfolio 3D senzorů

Tři nové modely, snadno použitelný software a vylepšené nástroje počítačového vidění pro 3D laserové senzory přemístění řady DS1000 jsou již nyní k dispozici.

Společnost Panasonic uvádí kameru Ultra 360°

Kamera, určená pro aplikace v bankovnictví, prodejnách a logistice, zachycuje větší detaily v mnohem širším záběru než tradiční sledovací kamery, takže méně kamer pokryje větší prostor. 

Panasonic zdokonaluje výkonnost notebooku Toughbook CF-53

4. generace nejprodávanějšího univerzálního profesionálního notebooku Panasonic Toughbook CF-53 používá nejnovější procesor čtvrté generace Intel® CoreTM i5 vProTM, který notebooku zajišťuje vysoký výkon a umožňuje na jedno nabití baterie pracovat až 15 hodin. 

Nový tester zářivek Fluke 1000 FLT – za 30 sekund hotovo

Nový tester zářivek šetří čas a snižuje náklady na údržbu tím, že pět základních testů, které odhalí nejčastější příčiny poruchy, lze provést za půl minuty. Tester má odolný a jednoduchý design navržený i pro nešetrné zacházení v pracovním prostředí. 

Při volbě střední školy IT dají žáci na vybavení

Ačkoli se zdá, že škol s IT obory je mnoho a v posledních letech rostou jako houby po dešti, kvalita výuky odborných předmětů mnohdy založená právě na vybavení je na velmi nízké úrovni. Rozdíly v kvalitě IT oborů jsou stále značné.

Cisco uvádí první firewall chránící i před nedokumentovanými hrozbami

Nová generace firewallů přináší kombinaci technologií Cisco ASA a FirePOWER s novou generací Intrusion Prevention System a Advanced Malware Protection. Díky tomu dokáže jako první firewall na trhu ochránit i před hrozbami nultého dne.