Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Systémy<br>a signályAKCE<br>sleva knihSmart<br>LifeeHealth

Aktuality

Britský Regulátor uvedl, že přepnutí se bude konat na začátku roku 2022 a možná i o dva roky dříve s odvoláním na tvrzení, že poptávka po mobilních datech „by mohla být 45krát vyšší v roce 2030 než je tomu dnes“.

více

Aleš Holeček, absolvent Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze, se vrací na svou alma mater. Jeho přednáška nazvaná „Mít za šéfa Billa Gatese“ bude o tom, jak se dostal z fakulty až na pozici viceprezidenta vývoje Windows.

více

Řadě absolventů středních a vysokých škol chybí praxe a vybírají si obory, po kterých není na trhu poptávka. Firmy si o to víc musí vychovávat zaměstnance sami a zakládají vlastní vzdělávací centra. Interním lektorům ale chybí zdravý tlak konkurence a leckdy tedy „zůstávají stát“.

více

Do kategorie FKI se řadí i tzv. zelené fondy, které namísto dluhopisů či akcií investují do elektráren vyrábějících elektřinu z obnovitelných zdrojů, kterými jsou slunce, vítr, voda, bioplyn, biomasa a jiné. Producenti zelené energie mají na dlouhá léta zajištěn odběr elektřiny za zvýhodněné ceny, jež garantuje stát. Výnosy z takových fondů se pohybují na úrovni 7 až 9 %.

více

Datový i hlasový provoz v pražské O2 aréně byl vzhledem k velké koncentraci lidí dříve problematický. Zákazníci O2 však nyní pocítí výraznou změnu. Operátor O2 pokryl halu technologií 4G LTE, zároveň zde také posílil kapacitu stávající sítě 3G.

více

Nový grafický systém MATLABu přináší uživatelům změněné výchozí barvy grafů pro vyšší přehlednost a lepší vjem, vyhlazování čar a dokonalejší vykreslování 3-D grafů. Popisky os grafů jsou rotovatelné a mohou obsahovat speciální znaky. Nový grafický systém přináší také snazší a rychlejší práci s vlastnostmi grafických objektů a uživatelská GUI se záložkami. 

více

Veeam Data Center Availability Report 2014 prokazuje, že podniky nemohou splnit požadavky nepřetržité dostupnosti moderního byznysu, pokud jim aplikace selhávají častěji než jednou za měsíc.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 12/2014

Trendy a technologie měnící možnosti dohledových systémů pro rok 2015 - Historie a počátky Internetu - Na cestě ke Smart Grids - Management a kybernetická bezpečnost - Technologické trendy na jubilující výstavě electronica 2014 - RADIOKOMUNIKACE 2014 - Kalendář vybraných odborných akcí 2015 - Číst více...

Články

Tak, ako každý rok, aj v tomto roku sa konala na pôde Žilinskej univerzity vedecká konferencia Day of New Technologies (DoNT), deň nových technológií, zameraná na prvky automatickej identifikácie a ich aplikácia do procesov. 

Seminář High Efficiency Video Codec v DVB-T2

Nakladatelství Sdělovací technika a společnost Dolby Europe uspořádaly za mimořádného zájmu odborné veřejnosti vsícle České televize seminář k budoucnosti digitální televize. Mluvilo se především o novém kompresním standardu videa pod názvem High Efficiency Video Codec  (HEVC) v DVB-T2, který zahrnuje i možnosti přenosu komprimovaného audia v Dolby Digital plus (DD+). 

Huawei zahajuje prodej nového 8“ tabletu MediaPad T1 8.0 s podporou sítí 4G LTE

Huawei MediaPad T1 8.0 LTE disponuje podporou vysokorychlostních sítí 4G LTE a díky podpoře SIM karty umožňuje také volání. Vyniká kompaktní a velmi tenkou konstrukcí těla se zaoblenými hranami rámu. Elegantní design tabletu podtrhuje precizní zpracování a zadní část z leštěného hliníku. 

Videokonference pro malé i velké: Cisco IX5000 a Cisco Business Edition 6000S

Dostupnější, úspornější a snadněji použitelná řešení, která pomáhají zákazníkům zvýšit efektivitu podnikové komunikace a snížit provozní náklady. Tak by se daly charakterizovat dvě novinky v portfoliu společnosti Cisco pro oblast týmové spolupráce a telepresence.

Panasonic představuje dálkově ovládanou kameru se snadnou obsluhou

Nová kamera s dálkovým ovládáním je hvězdou v mnoha způsobech využití, za což vděčí svému vysoce výkonnému zoomu, širokému zornému úhlu a skvělé reprodukci barev.

Vodafone zařazuje do nabídky chytré hodinky Samsung Gear S

Model Samsung Gear S nabízí integrovaný slot pro nanoSIM a podporuje technologie GPS, Wi-Fi nebo Bluetooth. S připojením na internet od Vodafonu lze hodinky získat za zvýhodněnou cenu 4 777 Kč.

Autokamera s obrazovým čipem Sony Exmor – Mio MiVue 588

Nový model vychází z nejvyššího modelu s dotykovou obrazovkou a přináší vylepšenou citlivost při snímání tmavého prostředí.

Mimořádně kompaktní a vysoce kvalitní skenování na dosah ruky

Společnost Epson představuje nový, rychlý a praktický stolní skener pro použití doma i v kanceláři.

ASUS EeeBook X205 – nástupce netbooků

ASUS EeeBook X205 je určen hlavně pro mladé lidi, kteří chtějí na cestách nejen surfovat na internetu ale také pracovat s kancelářským softwarem. Velmi tenké zařízení se dokáže díky technologii Connected Standby téměř okamžitě probudit z režimu spánku. Počítač je také schopen být neustále připojen k sociálním sítím, a to dokonce i v době, kdy se nachází v pohotovostním režimu. 

ASUS MeMO Pad 8 – tenký tablet s dlouhou výdrží

Stejně jako jeho nedávno uvedený sourozenec MeMO Pad 7 využívá i tato novinka operační systém Android 4.4 KitKat, zcela novou generaci procesorů Intel Atom Moorefield a také displej s jemným Full HD rozlišením. MeMO Pad 8 je k dispozici nejen ve Wi-Fi verzi, ale také ve variantě s podporou rychlých 4G (LTE) sítí.