Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Manipulační léčbaIndustry 4.0<br>a RFID FutureSystémy<br>a signályAKCE<br>sleva knih

Aktuality

Nové modely kamer pro inspekční úkoly, inovované a výkonné průmyslové systémy snímání ID kódů, ale i nejnovější trojdimenzionální systémy představí na veletrhu AMPER 2015 společnost Cognex. 

více

Inovativní rádiový test sítě 5G ukazuje duální konektivitu 5G-LTE a vícebodové spojení v síti 5G.
Tato průkopnická ukázka podpoří nástup komerčních sítí 5G do roku 2020.

více

Cílem je nejen zastřešit společné stávající aktivity, ale zároveň vytvořit prostředí podporující hledání nových forem spolupráce a umožňující rozšíření fungujících forem i do dalších oblastí odbornosti. 

více

Nová řada nabízí více možností připojení a vylepšený standardní objektiv, který lépe pokrývá potřeby trhu. 

více

Sage ERP X3 je osvědčené a komplexní ERP řešení pro středně velké a velké firmy. Vyhovuje specifickým požadavkům většiny odvětví – výroby, služeb, distribuce a mnoha dalších. 

více

InterSystems HealthShare obdržela certifikaci jako bezpečná, důvěryhodná a interoperabilní platforma pro výměnu zdravotnických informací.

více

Zájemcům nabídne InstallFest desítky přednášek na různá témata spojená nejen s Linuxem a svobodným softwarem. Letos je připraveno více workshopů a praktických přednášek. Naučíte se konfigurovat vlastní server a pro začátečníky je připraven Linux na desktopu.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 2/2015

Stav a trendy v oblasti přístupových sítí nové generace • Ethernet prostřednictvím různých přístupových technologií • Budoucnost digitální televize aneb HEVC v DVB-T2 • Cesta k 5G nebude lehká • Máme zájem o internacionalizaci české vědy • Inovační trendy ve zdravotnictví • Využívání informační technologií ve zdravotnictví ČR • Číst více...

Články

V rámci doprovodného veletrhu AMPER proběhne bezplatný seminář Údržba a diagnostika elektrických zařízení o současných trendech a praktikách oprav a údržby elektrických zařízení i celých elektroinstalačních celků a soustav. 

České středně velké firmy očekávají stabilní nebo vyšší obrat v roce 2015

Optimismus potvrzuje fakt, že přes polovinu českých středně velkých firem plánuje růst prostřednictvím náboru nových zaměstnanců. 94 % českých středně velkých firem plánuje investovat do IT. 16 % chce investovat více než 50 000 EUR.

Inovované plastové rozvodnice KLV, nově i v multimediálním provedení

Inovované domovní rozvodnice KLV nabízejí více flexibility, jednoduchosti instalace i montáže, stejně jako možnost zapojení různých komunikačních zařízení.

Rozšiřování obchodních modelů nabízí prostor pro nové zisky

Zásadním společným jmenovatelem všech trendů je jednoznačný obrat k digitální „sdílené ekonomice“, která mění vše od základu. Hlavní roli hraje stále personalizovanější Internet.

Kolik zaplatíte za novou navigaci do auta?

Podívejme se na jednotlivé náklady a možnosti při výběru různých typů navigací. Do srovnání jsou zahrnuty automobily střední třídy populárních značek v České republice. 

Privátní „on-line hrátky“ v kancelářích jsou na vzestupu

Částka, kterou ročně vynaloží průměrná tuzemská firma za čas, kdy si zaměstnanec na Internetu vyřizuje soukromé záležitosti, vzrostla za minulý rok o více než 1 300 Kč na 32 760 Kč. Nejpopulárnější jsou sociální sítě, obdobně rostou i on-line nákupy a sledování multimédií.

NetApp pomůže se zálohou dat a archivací do cloudu

Nová řešení společnosti NetApp umožňují zákazníkům zálohovat data z vlastních datacenter do cloudu od Amazon Web Services.

Výskyt malwaru úzce souvisí s užíváním nelicencovaného softwaru

Existuje jasná souvislost mezi užíváním pirátského softwaru a výskytem škodlivého malwaru. S poklesem míry pirátství se prokazatelně snižuje riziko kybernetických útoků.

Konference eHealth Day 2015

V tradičním termínu se v pražském kongresovém centru Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) uskutečnila konference eHealth Day 2015. Záštitu již jedenáctému ročníku odborné konference poskytl MUDr. Tom Philipp, PhD., MBA, náměstek Ministerstva zdravotnictví pro zdravotní pojištění.

Nové spínače RS-Titan od Eatonu chrání bezpečí osob a zařízení

Magnetické spínače jsou určeny k monitorování bezpečnostních ochran, ale i dveří, klapek a krytů a všude tam, kde je kladen důraz na vysokou úroveň bezpečnosti osob a zařízení.