Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


AKCE<br>sleva knihInteligentní dopravaSmart<br>LifeeHealth

aktuality

Rádiové sítě jsou již pro většinu firem v Česku samozřejmostí. Ukázal to průzkum společnosti Cisco mezi českými IT odborníky. Podniky ale často nevyužívají plný potenciál pro mobilitu, pokulhává také zabezpečení.

více

Nově z názvu semináře vypadla zkratka IP, protože obsahem letošního semináře bude i mobilní telefonie. Hlavní důvodem je vznik řady virtuálních mobilních operátorů, kteří začínají konkurovat trojici velkých mobilních operátorů.

více

Pro každého z nás představuje domov bezpečnou oázu, do které se rád vrací. A každý si rád užívá zázemí a komfort, který mu domov poskytuje. Společnosti Jablotron a Loxone přichází ve společném  projektu s řešením umocňujícím tuto představu ideálního domova – bezpečný a chytrý dům.

více

Produkt je postavený na špičkových a praxí osvědčených technologiích a současně dlouhodobých zkušenostech společnosti s řešeními pro kontaktní centra. Ve spojení s cloud computingem tak naplňuje očekávání na skvělé řešení pro moderní kontaktní centra. 

více

Řešení Nokia High Speed Cell FACH umožňuje snížit nároky na signalizaci generovanou smartphonem až 80 % a zlepšit dobu odezvy až o 65 %, což dovoluje až o 20 % rychlejší prohlížení na webu. 

více

Na uvolněné místo finančního ředitele Českých Radiokomunikací po Martinu Gebauerovi, který se stal generálním ředitelem společnosti, nastoupí od 1. listopadu 2014 Vít Vážan. Nejužší vedení ČRa posílí manažer se zkušenostmi z mediálního prostředí.

více

Žáci a učitelé žižkovské základní školy Lupáčova mohou nyní využívat zcela novou podobu interaktivní výuky. Dosud používané interaktivní tabule totiž doplnil špičkový dotykový projektor EB-595Wi od společnosti Epson. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 10/2014

Přesměrování provozu sítí LTE přes WLAN - Věda, výzkum, inovace a grantová politika - Ovládání strojů a zařízení pomocí gest - Rádiové moduly v lékařských implantátech - Mobilní telefon o vás ví všechno - IFA 2014 – Smart Home pod Funkturm - Příloha: Podniková energetika v době Smart Grids - Číst více...

Články

Nový systém pro podnikovou údržbu - TechIS

Každá společnost dospěje do stádia, kdy musí řešit problematiku, jak přehledně spravovat a monitorovat stav svých podnikových zařízení. Zvlášť velké společnosti se bez takového systému dlouhodobě neobejdou.

Na trh přichází nový smartphone Honor 6

Nový smartphone se může pochlubit až 14x rychlejšími datovými přenosy než ve 3G. 5.0’’ Full HD displej s hustotou zobrazení 445 PPI, úzkými rámečky ochranou proti otiskům prstů a třetí generací ochranné vrstvy Gorilla Glass. Fotoaparát s rychlou odezvou spouště. SmartPower2.0 technologie úspory energie, která uspoří až 30 % energie.

Sharp přináší interaktivnější jednání díky Touch Display Link 2.0 and BIG PAD

Aplikace spojí BIG PADs tablety a smartphony účastníků, kteří tak mohou sdílet prezentace v reálném čase.

NetApp pomáhá firmám vybudovat základy hybridních cloudů

Díky kombinaci patentovaných produktů nabízí společnost NetApp zákazníkům přechod do hybridního cloudu tak, že zákazník nepřichází o kontrolu nad daty a zároveň si může vybírat mezi privátními a veřejnými cloudovými zdroji.

Unikátní aplikace umožňuje ovládat domácnost přes televizor

Český výrobce inteligentní elektroinstalace iNELS společnost ELKO EP a výrobce televizorů Samsung přenesli ovládání domácnosti na televizní obrazovku. Výsledkem vzájemné spolupráce je aplikace iNELS Home Control, která je první svého druhu na světě. Smart TV od společnosti Samsung přebírají kontrolu nad jednotlivými prvky „chytrého domu“ iNELS.

Tipy na dárky pro celou rodinu

S velkokapacitní inkoustovou tiskárnou Epson L800, s unikátním inkoustovým tankovým systémem, si snímky jednoduše vytisknete v pohodlí vašeho domova za méně než jednu korunu. 

Dostaňte firemní mobily pod kontrolu. SAP Mobile Secure vám v tom pomůže

Rostoucí počet chytrých telefonů a tabletů znamená pro správce sítí řadu nových zařízení, která musí zahrnout do firemních politik.  Sada cloudových nástrojů SAP Mobile Secure umožňuje všechna mobilní zařízení jednoduše spravovat z jednoho místa, včetně nastavení aplikací, bezpečnostních politik a podobně.

Projekce jako „černý diamant“ – projekční plochy Black Diamond

Obrazu z projektoru dává stále více lidí přednost – a to nejen pro prezentační účely, ale i v domácnostech. Ve velikostech nad 80" se jedná o výhodnější a levnější variantu než jsou LCD a plazmové televizory, v případě projekčních ploch Black Diamond pak bez jakékoli rezignace na kvalitu.

BenQ adaptéry pro bezdrátové připojení projektoru k libovolnému zařízení

Novou generaci Wireless Full HD kitu pro flexibilní promítání napříč místnostmi, adaptér Qcast zrcadlící veškerý obsah z obrazovky zdrojového zařízení s podporou NFC připojení a sadu Quick Wireless Connection pro snadnou projekci kancelářských souborů.

Kompaktní LED projektor BenQ GP30 s bohatou konektivitou a ekonomickým provozem

S hmotností pouhých 1,5 kg je extrémně lehký, přičemž si zachovává všechny důležité aspekty pro kvalitní projekci a jednoduché použití. Nabízí také svítivost 900 ANSI lumenů, snadné bezdrátové připojení a krátkou projekční vzdálenost.