Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


AKCE<br>sleva knihInteligentní dopravaTechno-<br>logické<br>prognózyKlub ST

aktuality

Ve spolupráci s partnery se Cisco snaží nejen podpořit rozvoj Internetu věcí, ale zároveň představuje svá řešení rozšiřující IoT o krok dále. Posiluje proto platformu IOx a rozšiřuje portfolio řešení pro fog computing.

více

Podle informací získaných od zákazníků v České republice využívá polovina z nich videokonference pro komunikaci se svými obchodními partnery. Přibližně desetina je pak využívá k řízení interních projektů a jako náhradu osobních schůzek.

více

Přetrvává doba krize, úspor a škrtů rozpočtů. Manažeři firem si však uvědomují, že průběžné vzdělávání a zvyšovaní kvalifikace zaměstnanců i jich samotných, představuje pro firmu konkurenční výhodu.

více

Vzdělávací program Management a kybernetická bezpečnost je zaměřený na ochranu podnikové i státní IT infrastruktury a pochopení aktuálních kybernetických hrozeb.

více

Energetická sekce CACIO uspořádala v říjnu setkání svých členů s MUDr. Františkem Koukolíkem, DrSc, primářem patologie Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. V úvodu setkání byl představen dokument “Architektura ICT v energetice”, poté následovala přednáška MUDr. Koukolíka “Rozhodování v nejistotě”.

více

Praktické příklady nasazení zařízení v oblasti síťové bezpečnosti a jejich výsledky budou prezentovat sami uživatelé systémů. Reálná ukázka bude probíhat hned v několika oborech, lákadlem bude veřejný sektor, ale i bezpečnostní hrozby v telekomunikačních službách nebo například u mediálního nakladatele.

více

Experti napříč obory se zatím neumějí shodnout na řadě otázek – koho přesně se zákon dotkne, jaké konkrétní kroky budou muset podniknout a kolik bude zavedení nových pravidel stát. Konference HackerFest proběhne ve dnech 20.–23. října 2014. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 10/2014

Přesměrování provozu sítí LTE přes WLAN - Věda, výzkum, inovace a grantová politika - Ovládání strojů a zařízení pomocí gest - Rádiové moduly v lékařských implantátech - Mobilní telefon o vás ví všechno - IFA 2014 – Smart Home pod Funkturm - Příloha: Podniková energetika v době Smart Grids - Číst více...

Články

Nový systém pro podnikovou údržbu - TechIS

Každá společnost dospěje do stádia, kdy musí řešit problematiku, jak přehledně spravovat a monitorovat stav svých podnikových zařízení. Zvlášť velké společnosti se bez takového systému dlouhodobě neobejdou.

VMware představil nejpokročilejší portfolio produktů pro virtuální desktopy a aplikace

VMware Horizon FLEX využívá úspěšného řešení AirWatch by VMware a usnadní zavedení modelu BYO a využívání přístrojů Mac ve firmách díky lokálním virtuálním desktopům.

Nový profesionální displej společnosti Panasonic pro videostěny je o poznání tenčí

Nový 55palcový displej byl navržen s nejtenčím rámečkem v oboru (součet rámečků dvou vedle sebe umístěných displejů je 3,5mm), díky němuž je obraz videostěny působivý a přirozený, aniž by dojem rušily okraje obrazovek.

Tablety místo učebnic – chybí základní vybavení a tablety ho nenahradí

V Česku přibývají školy, v nichž se běžně používají tablety ve výuce. Roste i počet rodičů, kteří by byli ochotni tablet svým dětem kvůli výuce zakoupit. Řadě škol ale chybí základní počítačové vybavení, tablety jsou proto vymoženost. 

Firmám trvá tři týdny, než zajistí zaměstnancům potřebnou mobilitu

Podle firem v regionu EMEA jsou obavy z důvěryhodnosti, nejasného vlastnictví a dostupnosti překážkou, která jim brání plně využít výhod éry mobility a cloudu.

Projektory na oslavách výročí založení Bukurešti

Celkem 104 projektorů Panasonic PT-DZ21K vytvořilo díky softwaru pro edge blending a geometrické přizpůsobení projekce na nerovný povrch jediný obří obraz bez znatelných přechodů.

NetApp představil softwarově definovaný object storage pro hybridní cloud

Společnost NetApp představila nový software StorageGRID Webscale, který pomůže nadnárodním firmám využívat hybridní cloud a bezpečněji a s nižšími náklady spravovat tyto ohromné datové soubory. 

Více než třetina zaměstnanců bezpečnost v práci neřeší

Chování uživatelů uvnitř firem může být potenciálním slabým místem v nastavení bezpečnostní politiky. Až 35 % zaměstnanců totiž předpokládá, že se o kybernetickou bezpečnost v rámci firmy postará jejich zaměstnavatel. Pouhých 42 % zaměstnanců považuje starost o bezpečnost osobních i firemních dat za svou povinnost.

Na jedno kliknutí zobrazíte přehled hodnot všech Vašich senzorů na jedné obrazovce. Přehledná, jednoduchá a uživatelsky vstřícná mobilní aplikace „SensDesk Mobile“ zobrazuje senzory a zařízení připojené do Vašeho účtu na portálu SensDesk.com. 

Firewall s propustností vyšší než 1 Tb/s

Nejrychlejší síťovou bránu současnosti představila společnost Fortinet. Její propustnost na úrovni firewallu je vyšší než 1 Tb/s, což je přelomem ve světě ochrany datových sítí.