Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Manipulační léčbaIndustry 4.0<br>a RFID FutureAKCE<br>sleva kniheHealth<br>Day

Aktuality

Navigace Mio Sprit a Mio Combo jsou již standardně nabízeny s doživotní aktualizací mapových podkladů nazvanou Lifetime Update. Díky tomu jsou k dispozici nejaktuálnější mapy po dobu životnosti navigace Mio, a to celkem 4krát ročně.

více

Soukromá Vysoká škola manažerské informatiky, ekonomiky a práva (VŠMIEP) otevírá v prezenční i kombinované formě obor Ekonomika a management se zaměřením na aplikovanou informatiku anebo manažerskou ekonomiku a Právo v podnikání a Právo ve veřejné správě.

více

Přední certifikovaní odborníci a IT profesionálové seznámí účastníky konference se současnými i budoucími trendy z oblasti produktů, systémů a nástrojů z vývojářské dílny společnosti Microsoft. Navíc budou po celou dobu konference souběžně s přednáškami probíhat  diskuzní fóra s odborníky.

více

Díky nejnovějším technologiím vyvinutým společností B+B se jí podařilo zaujmout tuto novou pozici v oblasti Internet of Things (IoT) a zároveň učinit rozhodnutí ohledně změny svého jména.

více

Nový partnerský program představuje klíčový pilíř plánu, který má přinášet partnerům nové příležitosti a možnosti profitu. Přitom zdůrazňuje závazek k dalšímu růstu distribuční sítě.

více

Klíčovou myšlenkou nejnovějších vylepšení je umožnit firmám, aby rychleji a pružněji reagovaly na dynamické proměny v IT.

více

ABB a Solar Impulse vytvořily technologickou alianci a spolupracují na realizaci historicky prvního obletu zeměkoule v letounu poháněném pouze sluneční energií. Cílem tohoto projektu je poukázat na roli inovací a technologického pokroku při optimalizaci využívání přírodních zdrojů.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 1/2015

Postupy pro vytváření síťového modelu Smart Grid • Měření výkonnosti optického pojítka FSO v pásmu 1 550 nm • Česká stopa v evropské kosmonautice • Ekosystém pro znalostní ekonomiku • Kam míří česká počítačová věda? • Vysoce účinné tandemové fotovoltaické články na bází křemíku • Automobil součástí IoT • Číst více...

Články

Panasonic inovuje nejvyšší model notebooku a tablet s plnou odolností

Modely Toughbook a Toughpad společnosti Panasonic spojují nejnovější technologii Intel se špičkovou odolností.

Dell oživuje mobilní pracovní stanici Precision

Dell jde vstříc svým zákazníkům a doplňuje ji například o volitelný 4K Ultra HD displej, technologii Thunderbolt 2 nebo vývojářskou edici založenou na Ubuntu.

Přichází čas Fast IT – infrastruktura bude jednodušší

Rychlejší implementace, snazší správa i celkově jednodušší infrastruktura, tak budou vypadat sítě budoucnosti. Trend Fast IT podtrhuje i dvojice softwarových balíků, které představila společnost Cisco na konferenci Cisco Live. Tyto balíky umožní dodat uživatelům rychlejší a spolehlivější IT služby, ať již v lokální síti nebo v cloudu.

LabVIEW Communications System Design Suite přináší revoluci v tvorbě prototypů komunikačních protokolů s pomocí softwarově definovaného rádia

Prostředí LabVIEW Communications umožňuje vývojovému týmu převést návrh algoritmu od simulace na hradlové pole reálného zařízení s použitím jediné vysokoúrovňové reprezentace. Tento přístup umožňuje návrhářům zaměřit se na inovace namísto implementace, což urychluje tvorbu a zvyšuje kvalitu prototypů.

Nastupuje revoluce v dopravě a MasterCard je její součástí

Bezkontaktně lze již platit přímo v MHD v Liberci, letos se přidají Brno a Plzeň.

Trendy z pohledu Jaye Kidda, CTO NetApp

Každá část IT je v přechodném období – zařízení koncových zákazníků, sítě, design aplikací, software pro virtuální servery, design fyzických serverů,  storage systémy a dokonce i storage média. Některé z „přechodů“ nás ovlivní již v roce 2015, jiné se začínají teprve sporadicky objevovat.

MasterCard přináší novou příležitost pro evropské startupy

Cílem dalšího ročníku programu Start Path Europe je poskytnout nadějným startupům podporu a mentoring potřebné k úspěšnému překonání klíčových výzev a rozšíření obchodních aktivit. 

Panasonic vylepšil ruční kameru AJ-PX270 P2HD

Bezplatná aktualizace firmwaru pro kameru Panasonic rozšiřuje škálu jejích zpravodajských a produkčních aplikací.

TP-LINK představuje přenosný WiFi přístupový bod M7350 s mobilním připojením LTE

Novinka slouží jako mobilní WiFi přístupový bod až pro 15 zařízení současně. K internetu se připojuje prostřednictvím mobilních sítí 4G LTE rychlostí až 150 Mb/s. Vedle funkce mobilního modemu a přístupového bodu WiFi nabízí i možnost sdílet vloženou paměťovou kartu s kapacitou až 32 GB.

První kamery s tepelným alarmem pro dálkové sledování teplot kritických zařízení

U kamer AXIS Q2901-E a AXIS Q2901-E PT Mount lze nastavit vícenásobné alarmové zóny, kdy kamera vyšle alarmové hlášení, jakmile teplota překročí nebo klesne pod předem nastavenou hodnotu.