Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Inteligentní digitální domácnostPodniková energetikaVize v<br>automatizaci<br>a M2MInteligentní doprava

aktuality

Speciálně vyvinutá aplikace pracuje s malým digitálním tunerem, který přijímá signál volného terestrického vysílání a přes wifi jej posílá na tablet nebo chytrý telefon. 

více

Nová síť poskytne více možností a větší flexibilitu organizacím, které chtějí využít výhod hybridního cloudu, a představuje další vývojový stupeň a rozšíření partnerského programu VMware Service Provider Program.

více

Ve světě spotřební elektroniky dominují smartphony, HD televizory, notebooky a tablety. Podle průzkumu Accenture Digital Consumer Tech Survey 2014 se na trhu vytváří také zájem spotřebitelů o nákup tzv. – nositelných technologií.

více

Věk českých dětí, které vlastní mobilní telefon, se stále snižuje. Zatímco převážná většina dětí narozených před rokem 2005 dostala první telefon až v devíti letech, dnes mobil není výjimkou ani u pětiletých.

více

Už nějakou dobu se lze sledovat množství střípků o termínu vydání a novinkách v připravované verzi Windows 9. Pro podnikové prostředí ale tahle nová verze zase nic extra nového nepřinese. Nejspíš. 

více

Měnící se nároky zákazníků nutí banky postupně měnit svoji strategii. Zákazníkům už dávno nestačí jen vybrat si peníze z bankomatu a další potřeby řešit na pobočce či po telefonu. Dnešní klienti chtějí stále častěji komunikovat přes sociální sítě, používat mobilní aplikace a další digitální nástroje.

více

Podle nedávného průzkumu Češi postrádají online služby při komunikaci s lékaři. Proto, aby měli u svého lékaře možnost online objednávání, konzultace, výsledky vyšetření nebo vystavení receptu, se vyslovila naprostá většina dotázaných.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 8/2014

Koexistence služeb DVB-T2-Lite a LTE ve sdílených frekvenčních pásmech - Digitální systém napájení pro sofistikované aplikace POL - Služba mobility ve Smart Cities - Jak pomoci lékařům při objektivním popisu neurologických onemocnění - Kybernetická bezpečnost z pohledu ITU - Půlstoletí veletrhu electronica - Měřicí přístroje pro Generaci Y - Číst více...

Články

VMware přináší inovace pro softwarově definované datové centrum

Nejkompletnější portfolio produktů z oblasti softwarově definovaného datového centra na trhu pomáhá zákazníkům snížit kapitálové výdaje o téměř 50 % a zlepšuje produktivitu IT o více než 100 % .

Navigace a autokamera v jednom

Nová 5palcová navigace do auta, která je zároveň vybavena kamerou pro záznam situace před vozidlem, je určena pro zákazníky, kteří chtějí využívat výhod obou zařízení najednou, uspořit místo na čelním skle, zredukovat napájení ze dvou zásuvek na jednu, plnohodnotně navigovat na místo určení a zaznamenávat video jako důkazní materiál nebo jen tak, pro zábavu a sdílení. 

Dokonalý obraz z projektoru, kterému nevadí světlo

 Projekční plocha Black Diamond Zero Edge je celosvětově první a zatím jediná svého druhu, která dokáže eliminovat odrazy okolního světla z více směrů najednou a zvyšuje kontrast obrazu až o 900 %.

BenQ uvádí nový 27palcový IPS monitor pro domácí uživatele

Společnost BenQ představuje další novinku z řady monitorů pro domácnost. 27palcový model je osazen 8bitovým IPS panelem s poměrem stran 16:9 a vysokým WQHD rozlišením. Nabízí široké možnosti nastavení uživatelské ergonomie, připojení přes multimediální rozhraní HDMI či nejnovější technologie pro ochranu očí.

ASUS G550JK herní notebook v novém designu řady ROG

Společnost ASUS uvedla na český trh notebook G550JK ze své herní řady Republic of Gamers (ROG). Výkonné zařízení s 15,6" Full HD displejem, procesorem Intel Core i7 a grafikou NVIDIA GeForce GTX 850M nabízí přednosti notebooků ROG, tentokrát však v tenčím provedení.

D-Link rozšiřuje svoji nabídku WiFi AC produktů

D-Link, síťový expert na vybavení digitální domácnosti, rozšířil svoji řadu WiFi AC produktů o mobilní cloudový WiFi AC router DIR-518L a výkonný WiFi AC600 dvoupásmový USB adaptér DWA-172. DIR-518L umožňuje připojit mobilní zařízení, např. smartphony a tablety, přes vysokorychlostní WiFi síť a sdílet přístup k Internetu. 

OLED televize od LG byla již potřetí oceněna cenou EISA Awards

4K OLED televize, Smart+ TV, SoundPlate a aktuální vlajková loď z řady smartphonů LG G3 získaly ocenění EISA. Společnost LG se díky tomu může pochlubit významným prvenstvím, jako jediný výrobce elektroniky získala ocenění své OLED technologie již potřetí v řadě. 

Dimension Data přichází s podnikovou mobilitou-as-a-service

Společnost Dimension Data bude globálně poskytovat cloudové služby z oblasti výpočetních řešení pro koncové uživatele a EMaaS je prvním krokem k naplnění této vize.

α5100 - nejmenší fotoaparát s výměnným objektivem

Natáčejte Full HD videa ve filmové kvalitě díky Fast Hybrid AF. Nový, dotykem ovládaný, o 180° výklopný LCD displej. Možnost zaostřování a pořízení fotografie pomocí doteku na displeji. Sdílení fotografií a videí na jeden dotek díky WiFi a NFC.

Chytrý dům a „hloupá“ elektřina

Trend inteligentního řízení budov je nezadržitelnou evolucí, která však stojí a padá na elektrické energii a její kvalitě.