Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Manipulační léčbaIndustry 4.0<br>a RFID FutureAKCE<br>sleva kniheHealth<br>Day

Aktuality

Luxusní model UP2715K umí na 27palcovém panelu zobrazit 5 120 x 2 880 obrazových bodů. Nový monitor tak zobrazí sedmkrát více pixelů než běžné Full HD obrazovky.

více

Prostřednictvím LED diod zabudovaných přímo ve flipovém pouzdru značky Samsung pro GALAXY Note 4 okamžitě uvidíte důležité notifikace i aktuální čas. 

více

K nezbytným znalostem a dovednostem manažera, který chce být úspěšný na dnešním konkurenčním trhu, patří porozumění pokročilým funkcím Excelu. Podle vyjádření personalistů se poměrně rozcházejí představy lidí o tom, co znamená uživatelská znalost Excelu s tím, co pod tímto pojmem vidí profesionálové.

více

V letošním roce bude hlavním cílem expedice kontrola, údržba a kalibrace takzvaného Brewerova spektrofotometru, který byl v roce 2010 úspěšně instalován na argentinské stanici Marambio v oblasti Antarktického poloostrova. Ten monitoruje celkové množství ozonu v atmosféře a ultrafialového záření  v oblasti Antarktidy. 

více

Vědecká rada ČVUT v Praze se rozhodla udělit mu titul na návrh děkana Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jako uznání jeho přínosu pro vývoj metod ke studiu kvark-gluonového plazmatu a za podporu základnímu výzkumu na ČVUT.

více

NFC tag bude jedním z hlavních Push produktů společnosti Panasonic pro rok 2015 a umožní Farnell element14 dále podporovat poptávku zákazníků po NFC produktech, rostoucí díky zvýšenému využívání mobilních a HCE technologií.

více

Přenos ceremoniálu z náměstí Republiky, během kterého se odehraje mimo jiné největší videomapping v historii České republiky a vystoupí zhruba sto padesát vybraných umělců, budou moci diváci sledovat tuto sobotu na programu ČT2 od 18:10. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 1/2015

Postupy pro vytváření síťového modelu Smart Grid • Měření výkonnosti optického pojítka FSO v pásmu 1 550 nm • Česká stopa v evropské kosmonautice • Ekosystém pro znalostní ekonomiku • Kam míří česká počítačová věda? • Vysoce účinné tandemové fotovoltaické články na bází křemíku • Automobil součástí IoT • Číst více...

Články

Lenovo přináší spotřebitelům nové možnosti pro mobilní a domácí práci na počítači

Se dvěma novými modely Lenovo TAB 2 A7 mají spotřebitelé nyní na výběr z cenově dostupných Android tabletů. S novými Windows PC pak uživatelé získají ještě větší flexibilitu pro práci i zábavu. Lenovo rozšiřuje své portfolio o konvertibilní notebooky FLEX 3 v 11, 14 a 15palcovém provedení.

Acer přichází s prvním chromebookem s 15,6" displejem

Nový Acer Chromebook 15 je první chromebook od Aceru, který využívá 5. generaci procesorů Intel Core i3 a Intel Celeron. Displej Acer Chromebook 15 je o 27 % větší než u 13,3palcových chromebooků. Ostrý a živý obraz přichází ve dvou variantách – s Full HD displejem nebo displejem s HD rozlišením.

Dlouho očekávaný Samsung GALAXY Note Edge jde do prodeje

GALAXY Note Edge představuje jedno z nejprogresivnějších mobilních zařízení na trhu, které vyniká jedinečně zakřivenou obrazovkou.

Českem se šíří padělky vydávané za legální software

Více než tři čtvrtiny softwaru z neautorizovaných zdrojů jsou bez platné licence. BSA proto obesílá firmy, které si nejčastěji pořizují nelicencovaný software či nevlastní serverové licence pro mobilní zařízení. Podvedeným uživatelům hrozí postihy za nelegální užívání softwaru.

Mějte svá data vždy po ruce snadno a rychle

Nejzajímavějšími produkty z nabídky externích úložišť od Sony jsou tzv. slim HDD - nejtenčí HDD na světě a novinka, externí SSD o velikosti kreditní karty.

Laser a 4K – hlavní témata společnosti Panasonic na veletrhu ISE 2015

Mezi inovacemi slibovanými pro letošní ročník veletrhu nalezneme projektor s rozlišením 4K s technologií „quadrupling pixel“, laserové projektory s vysokým jasem a nástupce modelu PT-DZ21K, nejúspěšnějšího projektoru s vysokým jasem v Evropě.  

ASUS smartphony na veletrhu CES 2015 – fotomobil ZenFone Zoom a nová vlajková loď ZenFone 2

ASUS představil na veletrhu CES dva smartphony z řady ZenFone. Model ZenFone 2 se od předchozích telefonů řady liší přepracovaným designem s vylepšenou ergonomií. ZenFone Zoom vyniká oproti ostatním fotomobilům trojnásobným optickým zoomem u svého fotoaparátu.

Společnost Lenovo představuje nové výkonné smartphony a mobilní příslušenství

Ultra rychlý smartphone P90 s nejnovějším 64bitovým procesorem Intel™ a pokročilým modemem Intel LTE, limitovanou edici VIBE X2 Pro a chytrý náramek VIBE VB 10.

Epson na veletrhu Heimtextil předvede sílu inkoustového tisku

Epson během prezentace ukáže digitální tisk přímo na textil, povlaky polštářů, tapety, ale také jak inovativní inkoustová technologie umožňuje tisknout na materiály, jakými jsou sklo, kov a plast.

Jak odhalit i doposud neznámé útoky na podnikovou IT infrastrukturu?

Kybernetická bezpečnost je žhavým tématem posledních let a její význam v budoucnu ještě více poroste. Ne všechny hrozby a incidenty lze odhalit přímo. Jedním z řešení jsou tzv. Network Behavior Analysis, tedy analýzy chování sítě.