Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Inteligentní digitální domácnostPodniková energetikaVize v<br>automatizaci<br>a M2MInteligentní doprava

aktuality

Dnešním dnem započala stavební fáze projektu "Infrastruktura pro biomedicínské inženýrství II. (BIOKOS II.)", jehož ústřední myšlenkou je podpora vysokoškolských studentů a modernizace infrastruktury prostřednictvím rekonstrukce budovy „KOKOS“ v Kladně za přibližně 50 milionů korun.

více

Rychlejší, pružnější spolupráce a úspora nákladů – to jsou hlavní výhody videokonferencí. Jejich využívání je ve větších firmách spíše pravidlem, s rozvojem cloudových řešení a možností přístupu prostřednictvím širokého spektra mobilních zařízení jsou nyní videokonference zajímavé také pro firmy střední a malé.

více

Společnost Omron představila nové velmi přesné tlakové senzory, které jsou schopné detekovat výškové rozdíly pouhých 50 cm. Jedná se jeden z nejpřesnějších tlakových senzorů, protože poskytuje údaje vztažené k absolutnímu vákuu ±6 Pa.

více

Dnešních 200 milionů M2M zařízení naroste do pěti let na 600 až 800 milionů. Většina M2M zařízení je kompatibilní s technologií GSM, do dvou let však bude dominovat 3G a 4G. V roce 2019 dosáhne LTE podíl 20 %. M2M komunikace ovlivní všechny oblasti našeho života, první změny přijdou v transportu a logistice, energetice a reklamě.

více

Nabízí tak svým zákazníkům možnost získat certifikaci s mezinárodní platností v oblasti informačních a komunikačních technologií. Vlastní testování bude realizováno ve školícím centru Počítačové školy Gopas v prostředí platformy Webassessor™, a řídí se stanovenými bezpečnostními pravidly.

více

Mobilní operátor Air Telecom a. s., vlastník značky U:fon, rozšířil svou nabídku mobilního internetu o nový tarif Mobilní internet 4 GB. Air Telecom tak nabízí nejlevnější tarif mobilního internetu s objemem dat 4 GB na trhu a v rámci akce Léto s U:fonem navíc ještě s 50% slevou na prvních šest (respektive dvanáct) měsíců.

více

Hned několik předních analytických společností reportuje nárůst prodejů serverů Huawei, a to jak globálně, tak i v jednotlivých regionech.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 8/2014

Koexistence služeb DVB-T2-Lite a LTE ve sdílených frekvenčních pásmech - Digitální systém napájení pro sofistikované aplikace POL - Služba mobility ve Smart Cities - Jak pomoci lékařům při objektivním popisu neurologických onemocnění - Kybernetická bezpečnost z pohledu ITU - Půlstoletí veletrhu electronica - Měřicí přístroje pro Generaci Y - Číst více...

Články

MeMO Pad 7 – cenově nejdostupnější 7palcový tablet od ASUSu

ASUS uvedl na český trh WiFi tablet MeMO Pad 7 (ME70). Odlehčená verze nedávno představeného stejnojmenného modelu (ME176C) zaujme především tabletové nováčky, přitom však nabídne funkce tabletů vyšší cenové kategorie.

CZC.cz rozšiřuje portfolio zařízení s Chrome OS o miniaturní Chromeboxy ASUS

Český prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz přináší na český trh další z řady Chrome OS zařízení, tentokrát v podobě kompaktních a stylových Chromeboxů M004U a M075U značky ASUS.

BadUSB jako nečekaná hrozba? Ale nikoliv!

Vysvětlení k problematice zabezpečení čipů, zajišťujících komunikaci zařízení USB rozhraním, poskytl Ing. Ondřej Ševeček - programátor, bezpečnostní analytik a konzultant, produktový manažer a odborný lektor Počítačové školy Gopas.

GE Money Bank chce rozšířit placení mobilem i pro klienty Vodafone

GE Money Bank spolu s MasterCard od 1. června testují NFC platby v síti mobilního operátora Vodafone. Pilot, do kterého jsou zapojeni vybraní klienti a zaměstnanci Vodafone a GE Money Bank, probíhá úspěšně. 

Epson slaví 50 let inovací

Společnost Epson slaví padesát let od chvíle, kdy na Olympijských hrách v Tokiu v roce 1964 poprvé představila miniaturizovaný tisk. Tisk časomíry (Printing timer) se stal prvním elektronickým záznamovým systémem na Olympijských hrách, který změnil běh dějin.

Nová řada fotoelektrických senzorů Eaton E75/E76 IntelliView pro nejnáročnější aplikace

Novou řadu charakterizuje vysoká přesnost snímání a zdokonalené potlačení pozadí, minimální počet detekčních chyb i v těžkých podmínkách pak přispívá ke zvýšení produktivity zařízení a výrobních linek.

Co bude na podzimní konferenci Radiokomunikace 2014

I letos se uskuteční v Pardubicích od 22. do 24. října tradiční konference Radiokomunikace 2014 pod záštitou  předsedy Českého telekomunikačního úřadu Ing. Mgr. Jaromíra Nováka.

Téměř polovina populace vlastní chytrý mobilní telefon nebo tablet. Valná většina z nich přitom neodolá ani jednoduchým útokům zločinných hackerů. Neopatrným uživatelům hrozí vytunelování peněz, vydírání, zcizení identity či zablokování přístupu k osobním datům na Facebooku či Twitteru.

Banky se přiklánějí k novým technologiím příliš pomalu

Jak vyplývá z nejnovější studie, moderní technologie ovlivňují všechny aspekty bankovnictví, největší dopad očekává celkem 77 % zástupců bankovních institucí na spokojenost klientů a plnění regulatorních požadavků.

Objevte ideální křivky

Jsou obyčejné televize. A pak je tu nová televize Sony BRAVIA S90 4K Ultra HD, která zaručuje, že vaše zábava bude za všech okolností ve špičkové kvalitě.