Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Podniková energetikaTechno-<br>logické<br>prognózyVize v<br>automatizaci<br>a M2MInteligentní doprava

aktuality

České vysoké učení technické v Praze se letos poprvé zapojuje do Noci vědců. Jde o projekt Evropské komise, jehož posláním je popularizace vědy a techniky. Má podobu dvou stovek festivalů vědy po celé Evropě. 

více

Aktuální studie Accenture „Vyplatí se investice do LTE na českém trhu?“ týkající se investic do sítí čtvrté generace odhaduje, že jejich návratnost se bude na českém trhu pohybovat kolem devíti let. 

více

Xerox zajistí veškeré tiskové služby pro letošní ročník soutěže. Součástí projektu je rozsáhlá kampaň i regionální castingy, které moderuje mediální tvář a ředitelka soutěže Czechoslovak TopModel Simona Krainová.

více

Návštěvníci akce se mohou těšit nejen na prezentace špičkových odborníků na IT bezpečnost a hacking, reflektována budou i aktuální témata. Ve světě IT bezpečnosti v Čechách je „žhavým“ námětem Zákon o kybernetické bezpečnosti.

více

O2 spustí síť 4G LTE v místě konání Dnů NATO v Ostravě (Letiště Leoše Janáčka). LTE připojení zajistí mobilní vysílače a bude zde fungovat až do skončení přehlídky. Technologie 4G LTE doplní stávající mobilní síť v tomto místě, díky čemuž se zvýší celková dostupná datová kapacita mobilní sítě O2.

více

 Freescale Discovery Labs bude sdružovat nejlepší mozky společnosti Freescale z celého světa, aby své jedinečné nápady, které nabízejí významná zlepšení stávajících technologií a postupů, realizovali v praxi.

více

Datové centrum nyní vede konektivitu na Slovensko rovnou do slovenských peeringových uzlů – na rozdíl od předchozího spojení, kdy bylo zprostředkováváno poskytovateli zahraniční konektivity. Přímá konektivita umožňuje všem uživatelům datového centra rychlejší odezvu a kontakt serverů se Slovenskem.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 9/2014

Rádiové komunikační systémy 5G - Nová zpráva Evropské komise o stavu telekomunikařních trhů v EU - LTE ve stopách Blu-ray disků? - Rádiové připojení pro embedded systémy - Škola pro praktické uplatnění v životě - NIWeek 2014 – vize kyberfyzického světa - Přenosné zařízení pro měření akustické odrazivosti a pohltivosti povrchů - Číst více...

Články

Konference Inteligentní digitální domácnost

V sérii prezentací představily členské společnosti této asociace svoje řešení pro zajištění bezpečí, komfortu a hospodaření s energiemi v moderní domácnosti. Spektrum nabízených možností zvýšení pohodlí života ve Smart Home bylo široké, sahalo od řízení osvětlení a „světelné nálady“ prostřednictvím Smart TV až po luxusní řešení dveřního komunikátoru.     

Společnost Cognex rozšiřuje portfolio 3D senzorů

Tři nové modely, snadno použitelný software a vylepšené nástroje počítačového vidění pro 3D laserové senzory přemístění řady DS1000 jsou již nyní k dispozici.

Společnost Panasonic uvádí kameru Ultra 360°

Kamera, určená pro aplikace v bankovnictví, prodejnách a logistice, zachycuje větší detaily v mnohem širším záběru než tradiční sledovací kamery, takže méně kamer pokryje větší prostor. 

Panasonic zdokonaluje výkonnost notebooku Toughbook CF-53

4. generace nejprodávanějšího univerzálního profesionálního notebooku Panasonic Toughbook CF-53 používá nejnovější procesor čtvrté generace Intel® CoreTM i5 vProTM, který notebooku zajišťuje vysoký výkon a umožňuje na jedno nabití baterie pracovat až 15 hodin. 

Nový tester zářivek Fluke 1000 FLT – za 30 sekund hotovo

Nový tester zářivek šetří čas a snižuje náklady na údržbu tím, že pět základních testů, které odhalí nejčastější příčiny poruchy, lze provést za půl minuty. Tester má odolný a jednoduchý design navržený i pro nešetrné zacházení v pracovním prostředí. 

Při volbě střední školy IT dají žáci na vybavení

Ačkoli se zdá, že škol s IT obory je mnoho a v posledních letech rostou jako houby po dešti, kvalita výuky odborných předmětů mnohdy založená právě na vybavení je na velmi nízké úrovni. Rozdíly v kvalitě IT oborů jsou stále značné.

Cisco uvádí první firewall chránící i před nedokumentovanými hrozbami

Nová generace firewallů přináší kombinaci technologií Cisco ASA a FirePOWER s novou generací Intrusion Prevention System a Advanced Malware Protection. Díky tomu dokáže jako první firewall na trhu ochránit i před hrozbami nultého dne.

Logitech vyvinul nejvyspělejší mechanickou herní klávesnici na světě

Klávesnice Logitech G910 Orion Spark se vyznačuje novými mechanickými spínači Romer‑G, inteligentním RGB barevným podsvícením a integrací aplikace Arx Control.

Na trh přichází již devátá generace serverů HP ProLiant Generation 9 (Gen9), které přinášejí to nejlepší z tradičních IT a cloudových prostředí a dokážou vytvořit plně softwarově definované prostředí.

IFA 2014: Novinky od společnosti Lenovo přináší atraktivní zpracování a flexibilitu

Společnost Lenovo na letošním ročníku veletrhu IFA představila portfolio byznysových zařízení, která poskytují řešení nejen pro firemní uživatele.