Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Inteligentní digitální domácnostPodniková energetikaVize v<br>automatizaci<br>a M2MInteligentní doprava

aktuality

Upravit si uživatelské prostředí SAP aplikací je nyní snazší než kdykoli předtím. Obě sady nástrojů pro jednoduchou úpravu a přizpůsobení uživatelského rozhraní získávají zákazníci zdarma, jako automatickou součást licencí softwaru SAP. Stávající zákazníci je mohou získat v rámci upgradu.

více

O2 TV získala práva na vysílání nejsledovanější fotbalové ligy světa – Premier League. Vyprodané stadiony, světové hvězdy a miliony fanoušků tak O2 nabídne exkluzivně ve vysílání O2 TV.

více

Výzkumníci z Technical University of Denmark (DTU) Fotonik v Lynbgy využili nový typ optického vlákna a dosáhli rekordní rychlosti přenosu 43 Tb/s po jedno jednovidovém optickém vláknu. Tímto počinem překonali předchozí rekord 32 Tb/s.

více

První živá ukázka technologie 3-Carrier HSDPA ukázala rychlostní rekord ve stahování dat v rámci sítě 3G – 63 Mb/s. Stejně rekordní bylo i odesílání, které díky Enhanced Uplink Multi-carrier dosáhlo rychlosti 11,5 Mb/s. 

více

Pod zkratkou SCOPE se skrývá mezinárodní letní projekt Summer of Code Outstanding Programming Experience, který pořádá studentská organizace IAESTE Českého vysokého učení technického v Praze.

více

Průměrný Čech utratí měsíčně za vzdělání podle Českého statistického úřadu zhruba 80 Kč. Svůj volný čas a peníze lidé do osobního rozvoje ochotní investovat nejsou.

více

Dnešním dnem započala stavební fáze projektu "Infrastruktura pro biomedicínské inženýrství II. (BIOKOS II.)", jehož ústřední myšlenkou je podpora vysokoškolských studentů a modernizace infrastruktury prostřednictvím rekonstrukce budovy „KOKOS“ v Kladně za přibližně 50 milionů korun.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 8/2014

Koexistence služeb DVB-T2-Lite a LTE ve sdílených frekvenčních pásmech - Digitální systém napájení pro sofistikované aplikace POL - Služba mobility ve Smart Cities - Jak pomoci lékařům při objektivním popisu neurologických onemocnění - Kybernetická bezpečnost z pohledu ITU - Půlstoletí veletrhu electronica - Měřicí přístroje pro Generaci Y - Číst více...

Články

Nové pracovní stanice Dell Precision Tower a Rack

Novinky poskytnou vysoký výpočetní výkon potřebný zejména v oblastech, jakými jsou strojírenství, výroba, média nebo zábava. V útrobách nových strojů jsou nasazeny nejnovější procesory Intel Xeon, operační paměti DDR4 a grafické karty nové generace od společností NVIDIA a AMD. Chybět nebude ani certifikace ISV.

Odstraňování potíží s EMI pomocí osciloskopu

Digitální osciloskopy R&S RTO z produkce společnosti Rohde & Schwarz umožňují vývojovým pracovníkům analyzovat signály v časové i kmitočtové oblasti, problémy způsobené EMI v elektronických obvodech a určovat jejich příčiny.

Společnost MMD uvedla na český trh nový monitor Philips, který je určen zejména pro domácnosti a do kanceláří. Monitor s rozlišením Full HD využívá displej typu IPS-ADS, který se vyznačuje širokým pozorovacím úhlem a výborným podáním barev.

MeMO Pad 7 – cenově nejdostupnější 7palcový tablet od ASUSu

ASUS uvedl na český trh WiFi tablet MeMO Pad 7 (ME70). Odlehčená verze nedávno představeného stejnojmenného modelu (ME176C) zaujme především tabletové nováčky, přitom však nabídne funkce tabletů vyšší cenové kategorie.

CZC.cz rozšiřuje portfolio zařízení s Chrome OS o miniaturní Chromeboxy ASUS

Český prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz přináší na český trh další z řady Chrome OS zařízení, tentokrát v podobě kompaktních a stylových Chromeboxů M004U a M075U značky ASUS.

BadUSB jako nečekaná hrozba? Ale nikoliv!

Vysvětlení k problematice zabezpečení čipů, zajišťujících komunikaci zařízení USB rozhraním, poskytl Ing. Ondřej Ševeček - programátor, bezpečnostní analytik a konzultant, produktový manažer a odborný lektor Počítačové školy Gopas.

GE Money Bank chce rozšířit placení mobilem i pro klienty Vodafone

GE Money Bank spolu s MasterCard od 1. června testují NFC platby v síti mobilního operátora Vodafone. Pilot, do kterého jsou zapojeni vybraní klienti a zaměstnanci Vodafone a GE Money Bank, probíhá úspěšně. 

Epson slaví 50 let inovací

Společnost Epson slaví padesát let od chvíle, kdy na Olympijských hrách v Tokiu v roce 1964 poprvé představila miniaturizovaný tisk. Tisk časomíry (Printing timer) se stal prvním elektronickým záznamovým systémem na Olympijských hrách, který změnil běh dějin.

Nová řada fotoelektrických senzorů Eaton E75/E76 IntelliView pro nejnáročnější aplikace

Novou řadu charakterizuje vysoká přesnost snímání a zdokonalené potlačení pozadí, minimální počet detekčních chyb i v těžkých podmínkách pak přispívá ke zvýšení produktivity zařízení a výrobních linek.

Co bude na podzimní konferenci Radiokomunikace 2014

I letos se uskuteční v Pardubicích od 22. do 24. října tradiční konference Radiokomunikace 2014 pod záštitou  předsedy Českého telekomunikačního úřadu Ing. Mgr. Jaromíra Nováka.