Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Manipulační léčbaInteligentní budovy a městaMilníky digitalizaceiCT Day

Aktuality

Pro většinu respondentů je u nich důležitý zejména vysoký výpočetní výkon, kapacita pro data a rychlost odezvy. S tím koresponduje vývoj cloudových služeb v Českých Radiokomunikacích.

více

Vivantis.cz  je nový shop, který spojuje výhody specializovaných obchodů a nabízí všechny jejich lifestylové komodity pohodlně a stylově na jednom místě.

více

Volání z Evropy za ceny jako doma. Základní objem dat jako součást všech tarifů a jeho jednodušší obnova. Nový tarif FREE Evropa pro ty, kteří často cestují.

více

Nový TomTom RIDER pomáhá motorkářům objevovat a prozkoumávat nové trasy. Jednoduše si zvolí oblast na mapě a TomTom RIDER navrhne nejzajímavější okružní cestu. 

více

Klesající zájem o studium technických oborů se podařilo zvrátit Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze. Oproti loňskému roku vzrost počet podaných přihlášek o 8 %.

více

Stát plánuje výraznou změnu u fondů kvalifikovaných investorů (FKI). V současné době je vstupní investice stanovená ve výši 125 tisíc eur (přibližně 3,4 milionu korun). Nově by se však podle Ministerstva financí tato hranice mohla snížit na 10 tisíc eur (zhruba 275 tisíc korun).

více

Na Fakultě elektrotechnické ČVUT bude profesor Margala provádět výzkum v oblasti monitorování a řízení výkonové spotřeby velmi rychlých elektronických součástek vysoké integrace. To je velmi aktuální téma, protože výkonové ztráty jsou slabým bodem superrychlých procesorů budoucnosti.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 4/2015

Neviditelná letadla a jak je lze vidět • Družicový segment systému mobilní komunikace 5G • Existují systémy odolné proti poruchám? • Výhody napájení přes Ethernet v průmyslových aplikacích • Od jednoduchého automatu k řízení procesů • Embedded World 2015 - svět vložených věcí na Internetu • Použití modulárních přístrojů PXI a LabVIEW pro testování radaru • Číst více...

Články

Výjimečně kompaktní autonomní skener z produkce společnosti Rohde & Schwarz zjednodušuje optimalizaci mobilních sítí

Nový skener mobilních sítí R&S TSMA z produkce společnosti Rohde & Schwarz je schopen provádět testování za jízdy bez použití externího počítače. Kompaktní 1200gramový skener zjednodušuje sběr dat měřených v terénu, která jsou potřebná pro optimalizaci mobilních sítí.

Sony uvádí nejmodernější 4K projektor s technologií Ultra Short Throw

Sony Life Space UX slibuje nové technologie, které nabídnou spoustu komfortních vymožeností a promění náš domov v prostor s rozšířenými možnostmi pohlcujících zážitků.

Nová přepěťová ochrana od Schneider Electric

Spotřebiče mohou být při bouřce snadno poškozeny úderem blesku nebo statickou elektřinou. Přitom existuje snadná, levná a účinná ochrana proti přepětí. Společnost Schneider Electric představuje novou produktovou řadu přepěťových ochran značky APC.

Seminář IT v průmyslu II.

Jaké jsou možnosti řízení, kontroly, plánování logistiky a výroby v výrobních podnicích? Zaměříme se na softwarovou podporu na úrovni managementu i výrobního úseku.

Dle platné legislativy EU mají zákazníci leteckých společností při zpoždění svého letu právo na finanční kompenzaci až do výše 600 €. Tuto možnost využívají pouze 2 % zákazníků, přitom až 10 % všech letů je běžně zpožděno.

Sony slaví trojnásobný úspěch na TIPA Awards 2015

Praha, 9. dubna 2015 Inovace společnosti Sony v oblasti digitálních zobrazovacích technologií opět bodovala na prestižních cenách TIPA Awards, které uděluje organizace Technical Image Press Association. 

Lenovo A5000: pokročilé technologie za nízkou cenu

Výdrž až tři dny na jedno nabití a zvýšená odolnost proti poškrábání a vodě jsou jen jedny z předností tohoto chytrého telefonu. Svým uživatelům nabídne 5palcový displej s vysokým rozlišením a sadu aplikací Lenovo DOit.

ASUS oznámil ZenBook Pro UX501

Štíhly a elegantný notebook ponúka vynikajúci výkon, nádherný 4K/UHD viacdotykový IPS displej a najrýchlejšie SSD úložisko na svete.

Rohde & Schwarz představuje nové diodové snímače s rozhraním USB nebo LAN

Nové modely trojcestných diodových snímačů z její produkce nabízejí rozsáhlejší flexibilitu. Kromě už osvědčených snímačů s rozhraním USB jsou nyní k dispozici i snímače s rozhraním LAN.

Služba Cisco Spark pro efektivní týmovou spolupráci

K tomu, abyste se mohli setkat se svým týmem, nemusíte být nutně v kanceláři. Společnost Cisco představuje službu Cisco Spark pro efektivní virtuální týmovou spolupráci, komunikaci a bezpečné sdílení dokumentů.