Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Systémy<br>a signályInteligentní digitální domácnosteHealth 2015

Aktuality

Dne 6. října 2015 od 9:00 se v prostorách Národního archivu v Praze uskuteční již 10. ročník odborné konference CNZ. Ta se věnuje digitální kontinuitě, jejímu zakotvení v české legislativě a každodenním zkušenostem práce s elektronickými dokumenty. Letošní jubilejní ročník konference CNZ 2015 má podtitul „Význam dokumentů v životních situacích“. 


více

Síť WiFi od společnosti Cisco zvládá až 57 tisíc připojení denně


více

Linka 381 z Prahy do Kutné Hory je první pražskou příměstskou linkou, kde cestující mohou zaplatit za jízdenku pohodlně bezkontaktní kartou přímo v autobuse.


více
 Společnost Česká telekomunikační infrastruktura a.s., (zkráceně CETIN) v nejbližších šesti měsících zvýší rychlost internetového připojení pro 111 tisíc bytových jednotek
více
Loterijní společnost SAZKA nasadila ve spolupráci se společností DataSpring  kompletní telekomunikační řešení formou služby a postavené na technologiích Cisco. 
více
Společnost Panasonic spojila novinky v oblasti hardware a zpracování obrazu s profesionální úpravou barevného podání, o kterou se postaral špičkový hollywoodský odborník-kolorista.
více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 8/2015

  •  Začátek standardizace systému 5G
  •  Nefunkční databáze napáchá velké škody  
  •  Čtyřicet let předpovídá budoucnost 
  •  NI Week 2015 – na cestě k průmyslovému IoT
  • Senzorické techniky MoC a jejich aplikace...

Číst více...

Články

Praha, 17. září 2015 – Operátor O2 i nadále pokračuje v pokrývání nejrychlejším mobilním internetem 4G LTE. V 32 okresech přesáhlo pokrytí hranici 80 % a v dalších 25 je 4G LTE dostupné pro více než polovinu obyvatel.
 Praha, Písek, 7. září 2015 – Města se musí v příštích letech připravit na nové hrozby, které souvisí s extrémním nárůstem obyvatelstva. Zatímco nyní žije ve městech polovina obyvatel, v roce 2050 to bude již 70 % světové populace.
Veletrh it-sa je jedním z předních mezinárodních informačních platforem pro odborníky na bezpečnost IT. S
Nasazení cloudových technologií může v následujících dvou letech přinést zvýšení výnosů. Je o tom přesvědčeno celkem 53 % firem. Zjistila to studie analytické společnosti IDC pro Cisco. 
Ve čtvrtek 24. září 2015 se v Praze koná mezinárodní konference o CAN FD, nové verzi CAN sběrnice.
Společnost Rohde & Schwarz bude na veletrhu IBC 2015, který se koná od 11. do 15. září v Amsterdamu, vystavovat své nové výrobky pod heslem: „Rohde & Schwarz 4K: víc než jen rozlišení“. 
Loewe se hlásí o slovo – na trh uvedlo novou generaci televizorů Loewe Reference

 Německý výrobce televizorů Loewe se vrací mezi přední hráče v oblasti domácí zábavy. V tomto týdnu uvádí do prodeje zcela nové televizory řady Loewe Reference, které ohlásil na tiskové konferenci. Jde o novou generaci přístrojů, která naplňuje představy náročných zákazníků o špičkovém televizoru, který spojuje technologickou vyspělost, mnoho užitečných „chytrých“ funkcí s tradičně prvotřídním designem a provedením televizorů. 

Regionálního kola soutěže Cisco Networking Academy NetRiders se zúčastnili studenti z Evropy, Ruské federace a Společenství nezávislých států. V prestižní kategorii CCNA zvítězil ve velmi silné konkurenci student FIT ČVUT Marek Suchánek. Druhé místo patřilo studentovi ze Slovenska.

Konference Inteligentní budovy a města

Inteligentní budovy představují objekty se sjednocenými systémy řízení poskytující maximální komfort, optimální spotřebu energií a to při minimálních nákladech. Inteligentní města pak zahrnují nejen inteligentní budovy, ale také úsporné využívání energie, informační technologie, mobilita, městské plánování, e-government.