Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Podniková energetikaTechno-<br>logické<br>prognózyVize v<br>automatizaci<br>a M2MInteligentní doprava

aktuality

 Freescale Discovery Labs bude sdružovat nejlepší mozky společnosti Freescale z celého světa, aby své jedinečné nápady, které nabízejí významná zlepšení stávajících technologií a postupů, realizovali v praxi.

více

Datové centrum nyní vede konektivitu na Slovensko rovnou do slovenských peeringových uzlů – na rozdíl od předchozího spojení, kdy bylo zprostředkováváno poskytovateli zahraniční konektivity. Přímá konektivita umožňuje všem uživatelům datového centra rychlejší odezvu a kontakt serverů se Slovenskem.

více

Cílem soutěže je ocenit společnosti, které nejlépe přistoupily k implementaci svých projektů SAP a díky preciznímu plánování a kvalitnímu provedení implementace dosáhli výrazných přínosů.

více

GE Money Bank rozšířila nabídku podporovaných NFC telefonů o Samsung Note 3 a Samsung Galaxy S5. Kartu v mobilu mohou klienti využívat již na osmi modelech chytrých mobilních telefonů.

více

Podle nejnovější studie společností Ericsson a AT & T Drive Studio budeme v budoucnu při koupi nového auta klást důraz zejména na výbavu, doplňky a služby související s připojením na Internet.

více

České vysoké učení technické v Praze se pro rok 2014 výrazně zlepšilo v hodnocení prestižního světového žebříčku univerzit QS World University Rankings. Umístilo se v celkovém hodnocení mezi 411. a 420. místem. Skutečnost, že ČVUT předstihlo řadu předních univerzit ze západní Evropy i ze světa, dokládá úroveň naší nejstarší technické vysoké školy.

více

Soutěž, která současně probíhá podle stejných pravidel v devatenácti zemích světa, se nezaměřuje na inovace samé, ale na celý inovační proces ve firmě. Hodnotí se, jak má společnost nastavené veškeré inovační procesy.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 9/2014

Rádiové komunikační systémy 5G - Nová zpráva Evropské komise o stavu telekomunikařních trhů v EU - LTE ve stopách Blu-ray disků? - Rádiové připojení pro embedded systémy - Škola pro praktické uplatnění v životě - NIWeek 2014 – vize kyberfyzického světa - Přenosné zařízení pro měření akustické odrazivosti a pohltivosti povrchů - Číst více...

Články

Logitech vyvinul nejvyspělejší mechanickou herní klávesnici na světě

Klávesnice Logitech G910 Orion Spark se vyznačuje novými mechanickými spínači Romer‑G, inteligentním RGB barevným podsvícením a integrací aplikace Arx Control.

Na trh přichází již devátá generace serverů HP ProLiant Generation 9 (Gen9), které přinášejí to nejlepší z tradičních IT a cloudových prostředí a dokážou vytvořit plně softwarově definované prostředí.

IFA 2014: Novinky od společnosti Lenovo přináší atraktivní zpracování a flexibilitu

Společnost Lenovo na letošním ročníku veletrhu IFA představila portfolio byznysových zařízení, která poskytují řešení nejen pro firemní uživatele. 

Úspora ve vytápění s inteligentní elektroinstalací iNELS je až 30 %

I běžný dům nebo byt se po nenáročné montáži bezdrátových termohlavic může stát nízkoenergetickým. Návratnost investice je přitom pouze dva až tři roky. Navíc lze původní systém určený k úspoře při vytápění jednoduše rozšířit o další funkce.

Epson rozšiřuje sortiment komerční výroby fotografií o první přizpůsobitelný fotografický mikrolab

SureLab D7 Studio bylo navrženo tak, aby vytvořilo příležitost pro fotografické podniky a přední maloobchodní prodejce. Dokáže vytvářet tisky, panoramatické snímky, skládačky a pohlednice nejvyšší kvality na širokém spektru médií.

VMware Fusion 7 a VMware Fusion 7 Pro zajistí dokonalý zážitek ze systému Windows na přístrojích Mac

Společnost VMware představila nejmodernější virtualizaci pro běžné i profesionální uživatele zařízení Mac.

ASUS zahajuje v Česku prodej chytrých telefonů ZenFone

Společnost ASUS začala v České republice prodávat smartphony ZenFone 4 a Zenfone 5. Telefony jsou založeny na operačním systému Android, který je doplněn o uživatelské rozhraní ZenUI se zjednodušenými ikonami, nabídkami a také přehledem denních úkolů. 

ASUS na IFA 2014 – QHD ultrabook, malý netbook a stylový tablet

ASUS představil prémiový ultrabook Zenbook UX305, který je momentálně nejtenčím 13,3palcovým notebookem na světě s rozlišením QHD+. K dalším uvedeným novinkám patří cenově dostupný EeeBook X205 a také stylový tablet MeMO Pad 7 s Androidem.

ASUS na IFA 2014 – elegantní chytré hodinky ZenWatch

ZenWatch běží na systému Android Wear od Googlu, který je vylepšen o rozhraní ZenUI od ASUSu. Hodinky lze proto jednoduše propojit s jakýmkoli smartphonem se systémem Android 4.3 a novějším. ZenWatch sází na rozdíl od jiných výrobců na tradiční design hodinek a kvalitní materiály, jako jsou nerezová ocel nebo řemínek z pravé kůže. 

Nový EOS 7D Mark II – zrozený pro rychlost

Nejnovější přírůstek do rodiny EOS je revoluční a rychlý fotoaparát, který nabízí extrémní výkon a zajímavé možnosti. Fotografickým nadšencům tak model EOS 7D Mark II nabízí tvůrčí svobodu pro zachycení dynamických akcí.