Sdělovací technika

smart technologie pro udržitelný rozvoj


RedaktorInteligentní budovy a města 2016ICT DAY 2016

Aktuality

Pracovníci, kteří vyvíjejí elektronické obvody, potřebují provádět složité měřicí úlohy rychle a úspěšně. K tomu jsou zapotřebí výkonné, univerzální a intuitivně ovládatelné laboratorní osciloskopy. Nový přístroj R&S RTO2000 z produkce společnosti Rohde & Schwarz jim poskytne vše, po čem touží.
více

Do konce roku 2021 dosáhne celkový datový provoz na sociálních sítích 180 exabajtů 

Minulý rok zhlédnul každý člověk na planetě v průměru o tři celovečerní filmy víc, než tomu bylo v roce předloňském

Celkem 46 % uživatelů je aktivních na více než jedné sociální síti

více
 Finanční ředitelé odkládají přechod na strategické řízení nákladů, přestože se jich téměř třetina bojí, že jejich firma přestane existovat ve své stávající podobě, ukazuje výzkum společnosti Accenture. Přitom by měli více investovat do digitalizace, aby si zachovali konkurenceschopnost.
více
Společnost Audiopro nabízí novou službu – kompletní návrh a dodání zasedacích místností „na klíč“. Vybavit zasedací místnosti tak, aby ji firma opravdu využívala, totiž není tak jednoduchá záležitost, jak se na první pohled může zdát.
více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 04/2016

  • Trendy v oblasti médií 2016
  • Industry 4.0 a IoT
  • Industry 4.0 a RFID se stávají realitou
  • Smart Life 2016
  • embedded world 2016 – svět vložený do Internetu věcí
  • Mobile World Congress 2016
  • Kybernetická bezpečnost
Číst více...

Články

 Sdružení pod příznačným názvem CO PO NÁS ZBUDE, udělilo Cenu CNZ za rok 2016 Českému úřadu zeměměřickému a katastrálnímu (ČÚZK). Již tradiční ocenění je udělováno IT projektům s přínosem pro oblast digitální kontinuity. Z celkem 21 přihlášených projektů do letošního ročníku vybrala odborná komise trojici projektů do finálového kola. Cenu získal projekt Hybridní sbírka listin ISKN s veřejným dálkovým přístupem realizovaný právě ČÚZK

Accenture představuje první mobilní řešení rozšířené reality vytvořené pro Fiat Chrysler Automobiles 

Strojírenské fórum dospěje v roce 2016 už do svého třetího ročníku a stejně jako v předchozích letech chce přinést aktuální témata k diskusi. Konference bude jako v loňském roce dvoudenní a uskuteční se ve dnech 22.–23. března 2016. Účastníky a přednášející přivítá opět Obecní dům v Praze.

 Lucemburk, 7. března 2016 – SES S.A. (Pařížská burza NYSE Euronext a Lucemburská burza: SESG), přední světový satelitní operátor, dnes oznámil, že jeho nový satelit SES-9 byl úspěšně vynesen do vesmíru na raketě Falcon 9 společnosti SpaceX z letecké základny Cape Canaveral na americké Floridě.

 Koncem března Praha opět přivítá účastníky Strojírenského fóra. Společným mottem dvoudenní konference bude best practice, jak v oblasti získávání nových zahraničních trhů, tak v inovacích či průmyslovém designu nebo odborném školství. Odbornou záštitu převzal Svaz průmyslu a dopravy ČR a Svaz strojírenské technologie. Konferenci oficiálně zahájí ministr průmyslu a dopravy Jan Mládek.

Roční čekání je u konce. Největší elektrotechnická událost u nás startuje 15. března 2016. Na 4 dny se brněnské výstaviště stane ideálním místem pro koncentraci nabídky, poptávky a ryzího nadšení nad technologickými novinkami, společně s možností vidět, slyšet, osahat a hlavně prožít.

 Praha, 7. března 2016 – Společnost Fortinet, která je předním světovým dodavatelem síťových bezpečnostních řešení, uzavřela dohodu o spolupráci s Komunikační a informační agenturou NATO (NCIA). Stalo se tak v rámci „NATO Industry Cyber Partnership (NICP)“, strategie, jejímž cílem je posílení partnerství s průmyslem za účelem kybernetické obrany.

 Chytrý životní styl, udržitelný rozvoj, technologické inovace a člověk jako společný jmenovatel. To jsou hlavní témata, která zazněla na konferenci Smart Life 2016 – život v digitálním světě, konané v centrále ČEZ dne 29. února 2016. 

 O víkendu 5. a 6. března 2016 proběhne na pražském Strahově osmý ročník tradiční konference InstallFest, kterou pro odbornou veřejnost pořádají studenti Českého vysokého učení technického v Praze z klubu Silicon Hill. 


Nároky nakupujících rostou. V online i offline prostředí rozhoduje každý detail. Klíčem k úspěchu obchodníků u mladé generace jsou moderní technologie, sociální sítě a poskytnutí zážitku.