Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Inteligentní budovyiCT DayKlub STSystémy a signály

aktuality

Společnost National Instruments představila svou zprávu Automated Test Outlook 2014, která se zabývá výzkumem, týkajícím se nejnovějších technologií a metod testování a měření. Technici a manažeři mohou použít tuto zprávu, která popisuje trendy mající vliv na širokou škálu oborů, aby využili nejnovější strategie a doporučené postupy pro optimalizaci testování v jakékoliv organizaci. 

více
Společnost National Instruments a Lund University dnes oznámily spolupráci na vývoji testovacího stanoviště pro tvorbu prototypu systému typu masivní MIMO (Multiple Input, Multiple Output).
více

Společnost National Instruments dnes představila vektorový signálový transceiver NI PXIe-5646R se šířkou VF pásma 200 MHz, což jej činí ideálním pro testování nejnovějších standardů rádiové komunikace, jako jsou IEEE 802.11ac, 160MHz WLAN a LTE Advanced.

více

Stream.cz nepolevuje v další produkci vlastních pořadů. Na jaro si nachystal 10 zbrusu nových. Najde se mezi nimi i původní český sitcom nebo nový pořad Romana Vaňka o výrobě potravin. 

více

LTE Broadcast je revoluční řešení Ericssonu, které umožňuje poskytovat vysoce kvalitní televizní služby prostřednictvím mobilních sítí. Pomáhá snižovat náklady a efektivněji využívat frekvenční spektrum. TV Connect Award je páté významné ocenění pro Ericsson za řešení LTE Broadcast.

více

Společnost ELKO EP, lídr v oblasti chytrých elektroinstalací, přichází s vysoce odolným hladinovým spínačem v krytí IP65 a několika možnostmi nastavení.

více

VMware vForum 2014 nabídne technologické inovace a nejlepší příklady z praxe. Letošní téma zní „Rozšiřte své možnosti“ – přináší IT profesionálům a organizacím tipy, jak uspět v éře mobilních řešení a cloudu.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 4/2014

Chytrá udržitelnost - Prognóza vývoje Internetu - Centrum pro inteligentní energetiku - Tenkovrstvá technologie - Komunikace chytrých zařízení - Inovace na Embedded World 2014 - eHealth Day 2014 a Národní platforma na podporu elektronizace zdravotnictví - CeBIT 2014 – data kam se podíváš - Číst více...

Články

NI představuje nejvýkonnější přesný měřicí zdroj

polečnost National Instruments dnes představila přesný měřicí zdroj (SMU) NI PXIe-4139, nejnovější přírůstek do portfolia SMU. Nový zdroj SMU může snížit celkové náklady na testování a zkrátit čas potřebný k uvedení produktu na trh, a to v řadě odvětví, od polovodičů, přes automobilovou techniku, až po spotřební elektroniku.

Vše pro videokonferenci za cenu lepšího PC

Sada Cisco TelePresence SX10 Quick Set umožňuje vytvořit profesionální videokonferenční prostor s HD obrazem a kvalitním zvukem téměř v každé kanceláři. Všichni členové týmu tak mohou přirozeně spolupracovat, i když jsou od sebe fyzicky vzdáleni několik málo kilometrů nebo třeba přes půl světa. To vše za cenu, která byla dosud spojená pouze s levnými náhražkami.

V Česku vzniká nový projekt na podporu strojírenského průmyslu v zahraničí

Svaz strojírenské technologie společně s partnery pořádá 10. a 11. června v Praze konferenci s názvem Strojírenské fórum. Na fóru bude poprvé představen v České republice unikátní katalog svazů a výrobců ze všech odvětví strojírenství „Made in CZ Industry“.

Sharp spouští prodej dalších modelů televizorů z nabídky pro rok 2014

Televizory Sharp AQUOS 3D LED řady LE760 se vyznačují elegantním designem a vysokou kvalitou obrazu. Nové modely jsou k dispozici s obrazovkou o úhlopříčce 42 nebo 50 palců.

VMware představil Horizon 6 – integrovanou platformu pro publikované aplikace a virtuální desktopy

Inovace pomohou podnikům podpořit IT oddělení i koncové uživatele v éře mobilních řešení a cloudu. Komplexní a cenově výhodné řešení pro doručení a správu podnikových aplikací a desktopů v rámci fyzických, virtuálních i soukromých zařízení.

Loxone přináší revoluční rádiovou technologii pro inteligentní bydlení

Společnost Loxone Electronics, výrobce systému pro chytré domy založeném na Miniserveru, vyvinula rádiovou technologii, která je šitá na míru chytrým domům a otřásá trhem s již hotovými domy.

BenQ uvádí na trh světově první duální projekční řešení s dotykovou technologií

Společnost BenQ přestavuje novou generaci projektorů pro vzdělávání.  Světovou raritou je možnost ovládání aplikací dotykem prstu prostřednictvím volitelné BenQ PointWrite U-Technologie.

Panasonic uvádí 7palcový odolný tablet ve verzi Value

Společnost Panasonic dnes ohlásila uvedení verze Value svého 7" odolného tabletu bez ventilátoru Toughpad FZ-M1, který pracuje s operačním systémem Windows. Ideální pro odvětví, používající mobilní aplikace a hledající náhradu za stárnoucí zařízení PDA.

Společnost Fortinet uvádí tři nové výkonné řadiče pro poskytování aplikací

Společnost Fortinet oznámila tři nové řadiče pro poskytování aplikací (application delivery controller, ADC). Tyto produkty jsou určeny pro podniková datová centra a poskytovatele řízených služeb. 

Vychutnejte si adrenalinové zážitky s novou kamerou Sony Action Cam

Full HD videokamera Action Cam HDR-AS100VR je jako stvořená pro extrémní zábavu na cestách, na horách, ve sněhu či vodě. Díky štíhlému designu má mnohem menší odpor. Její tělo je voděodolné a nevyžaduje obal, ani když se právě proháníte cyklistickými stezkami rozmočenými deštěm.