Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


AKCE<br>sleva knihHEVC<br>v DVB-T2Smart<br>LifeeHealth

Aktuality

Očekává se, že do roku 2018 budou platby mobilními zařízeními představovat 30 % veškerého on-line maloobchodního prodeje[1], a nový standard, podporující nové technologie a měnící se potřeby spotřebitelů, tak posune zabezpečovací infrastrukturu do nové éry.

více

Od 1. ledna 2015 ponese Fakulta elektrotechnická Českého vysokého učení technického v Praze statut evropského Centra excelence ITU v oblasti kybernetické bezpečnosti, který na čtyřleté období uděluje Mezinárodní telekomunikační unie (ITU).

více

Dne 5. 11. 2014 se konala již tradiční konference ORACLE Day, a to v hotelu Clarion v Praze. Společnost Algotech se stala partnerem této významné IT události a zároveň se představil ve dvou zajímavých vystoupeních formou případových studií z realizovaných projektů.

více

Košická společnost ENLI plánuje v blízké době zpřístupnit vytvoření vizualizace vlastní představy bydlení co nejširšímu počtu uživatelů. V současnosti dokončuje webovou platformu ENLI VirtualCreator.

více

Ve dnech 11. až 13 března 2015 se v Sofii v Bulharsku uskuteční 11. výstava a konference pro oblast jihovýchodní Evropy Energy Efficiency & Renewables Smart Cities. Akce nabízí dobré příležitosti pro zahraniční i místní společnosti a organizace, jak rozvíjet svou činnost prostřednictvím předávání znalostí, propagovat své výrobky a vyvolat zájem firem působících v různých odvětvích, obcí, oborových sdružení i vědeckých center.

více

M7 Group využije vyšší přenosovou kapacitu k dalšímu rozšíření nabídky HD programů svojí satelitní televizní platformy Skylink, která je s více než dvěma miliony předplatitelů jedničkou na českém i slovenském trhu.

více

Konference MobileMed 2014 je setkání odborníků a zájemců o oblast využití mobilních a informačních technologií v současné medicíně. I přesto, že probíhá teprve druhým rokem, patří k jedné z nejvýznamnějších tuzemských událostí v tomto oboru. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 11/2014

Jak Internet věcí přináší revoluci do zdravotnictví - Kooperativní komunikační systémy 5G - Televize směřuje k internetovému vysílání - Propojení příslušenství přes Android - Nová generace PIC32 - Číst více...

Články

Nový systém pro podnikovou údržbu - TechIS

Každá společnost dospěje do stádia, kdy musí řešit problematiku, jak přehledně spravovat a monitorovat stav svých podnikových zařízení. Zvlášť velké společnosti se bez takového systému dlouhodobě neobejdou.

Nový LED stroboskop Fluke 820-2 p

Robustní, kompaktní stroboskop umožňuje týmům údržby určit rychlost rotujícího zařízení bez zastavení provozu a provést stop-motion diagnostiku parazitních oscilací, závad, prokluzů nebo nechtěných deformací. Také umožňuje zjistit sériová čísla a jiné označení na rychle se pohybujících částech.

Pokladní systém s výměnnými displeji

Zařízení bylo navrženo pro flexibilní používání a sestrojeno tak, aby si poradilo s náročnými podmínkami, je tak ideální pro restaurace rychlého občerstvení, maloobchod a pohostinství.

Dell představuje nový koncept smart desk

Dell přichází s dalšími inovacemi v oblasti osobních počítačů a představuje zabezpečenější tablety Dell Venue, zcela nový koncept pracovní plochy smart desk a vůbec první Ultra HD 5K monitor. 

Společnost Epson uvádí na trh nové všestranné projektory

Nové projektory Epson s velmi krátkou projekční vzdáleností poskytují obraz ve výjimečné kvalitě a nabízejí mnoho chytrých funkcí, které pro uživatele představují standardně vysokou hodnotu za nízkou cenu. Tyto projektory jsou ideálním řešením pro třídy nebo malé zasedací místnosti. Mohou být upevněny na zeď či strop nebo je lze postavit na stůl blíže ke stěně.

Osciloskopy Rohde & Schwarz s vysokým rozlišením

Režim HD (High Definition – vysoké rozlišení) zvyšuje vertikální rozlišení osciloskopů R&S RTO a R&S RTE na 16 bitů, což je v porovnání s 8bitovým rozlišením 256násobné zvýšení. Zobrazení průběhů je ostřejší a jsou na nich patrné podrobnosti, které by jinak byly ztraceny v šumu. 

Eutelsat Broadband uvádí speciální nabídku satelitního širokopásmového přístupu k Internetu

Služba je určená pro náročné uživatele, ale i malé podnikatele či domácí kanceláře. tooway™ Infinite je dostupný pro prvních 1 000 českých zákazníků. Ti získají přístup k nejrychlejší širokopásmové satelitní službě v Evropě, s rychlostmi do 22 Mb/s.

Sophos přichází s komplexní ochranou pro zařízení se systémem Android

Velmi výkonná řešení se snadnou implementací zajistí mobilní bezpečnost ve firmách všech velikostí. IT oddělení tak mohou zaměstnancům nabídnout všechny výhody platformy Android, a to bez rizika ohrožení citlivých firemních dat. 

Společnost Panasonic rozšiřuje nabídku objektivů s ultrakrátkou projekční vzdáleností

Nový objektiv s ultrakrátkou projekční vzdáleností ET-D75LE90 umožňuje zkrácení projekční vzdálenosti o přibližně 60 % ve srovnání s tradičními projektory s krátkou projekční vzdáleností, což přináší úsporu prostoru a umožňuje promítání i tam, kde to dříve nebylo možné. 

Xerox přináší silný výkon ve spojení s přijatelnou cenou

Od jednoduchých tiskových úloh po vysokou kvalitu grafiky - nové A4 zařízení poskytují vysoký výkon a nákladově efektivní tisková řešení v kompaktní velikosti – pro každou velikost kancelářských prostorů. Díky rychlosti až 29 stránek za minutu a vytisknutí první stránky jen za 8,6 sekundy vám stroj umožní trávit méně času při tisknutí a více času náplní vaší práce.