Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Inteligentní digitální domácnostPodniková energetikaTechno-<br>logické<br>prognózyVize v<br>automatizaci<br>a M2M

aktuality

Řešení GTS Sjednocená komunikace propojuje širokou škálu komunikačních nástrojů pro spolupráci do jedné platformy, která umožňuje firmám zvyšovat efektivitu a výkonnost s nižšími náklady. Díky jedinému rozhraní mohou zaměstnanci snadno přecházet mezi zasíláním zpráv, hlasovými službami a nástroji pro sdílení plochy v reálném čase, na jakémkoli místě. 

více

České firmy ve snaze o systematické řešení pro správu dokumentů stále kladou velký důraz na hardware místo na služby a v tendrech upřednostňují nejnižší jednotkové ceny na úkor komplexního a ve výsledku nakonec méně nákladného řešení.

více

Kancelář bez papíru, v níž je naprostá většina dokumentů a dat sdíleny elektronicky, je v ČR stále ještě hudbou budoucnosti, i když to nemusí být budoucnost příliš vzdálená. V současnosti totiž spotřeba kancelářského papíru u nás stagnuje nebo dokonce mírně klesá.

více

Zahraniční kulturní instituty zemí Evropské unie sdružené v síti EUNIC Česká republika připravují společnou mobilní aplikaci EUNIC App, jež na jednom místě přinese program jejich pražských akcí pro všechny příznivce cizích jazyků a kultur. Oficiální spuštění je plánováno na září 2014.

více

V měsíci červnu dosáhl v celkovém průměru všech naměřených rychlostí pomocí mobilních aplikací DSL.cz nejlepšího výkonu T-Mobile se 7,4 Mb/s, následován těsně O2 se 7,3 Mb/s a v závěsu za nimi skončil Vodafone se 7,2 Mb/s. Rozdíly mezi operátory se tak skoro stírají.

více

Bell Labs oznámila dosažení světového rekordu v přenosu po účastnických metalických vedeních, když pomocí prototypové technologie XG-FAST dosáhli přenosové rychlosti 10 Gb/s. Tato technologie rozšiřuje možnosti doporučení ITU-T G.fast, které bylo nedávno schváleno.

více

LTE pokrytí Prahy rozšířeno na více než 75 % její populace, nově pokryty městské části Smíchov, Hradčany, Vysočany, Uhříněves a další.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 7/2014

Extrakce dat pomocí elektromagnetického postranního kanálu - Vývoj telekomunikací v ČR a ve světě - Hi-Tech – kyberbezpečnost a chytrá robotika - CyberGym na VUT a v JIC - Vize 2050 – mobilita ve Smart City - iCT Day 2014 – security in cyberspace - Číst více...

Články

Assessment vymete IT pavučiny a poradí jak zjistit aktuální stav infrastruktury

Termín Assessment, který je do češtiny v různých situacích překládán mírně odlišně. V mnoha případech se můžeme setkat s tvrzením, že jde o zhodnocení či posouzení stavu, případně o hodnocení, inventarizaci nebo otestování. Všechny tyto výklady jsou svým způsobem pravdivé, nicméně ve vztahu k informačním technologiím je pravděpodobně nejvýstižnějším ekvivalentem pojem audit. 

Obrazový snímač pro aplikace pracující s barvami

Checker 4G7C poskytuje inspekční rozlišení 376 × 240 pixelů s podporou Ethernetu pro průmyslové protokoly a s osvětlením bílými diodami LED s vysokou intenzitou pro detekci a inspekci dílů a charakteristických prvků rychlostí až 800 dílů za minutu. Snímač Checker 4G7C, který je součástí produktové řady Checker 4G, obsahuje patentovanou technologii vnitřního spouštění Checker poskytující několik klíčových výhod.

Sony CyberShot DSC-RX100 III – profesionální kvalita do kapsy

Odolné hliníkové tělo společně s elegantními liniemi činí z fotoaparátu Cyber-shotTM RX100 III důstojného nástupce předchozí generace. Vylepšený objektiv a rychlý obrazový procesor doplňuje zasunovací hledáček OLED Tru-FinderTM s povrchovou úpravou ZEISS® T*, rozšířené funkce pro práci s videem a LCD displej, který lze otočit až o 180 stupňů, a to vše ve stylovém kompaktním fotoaparátu.

EnOcean Aliance připravila specifikace pro inteligentní budovy

EnOcean Aliance definovala jednotnou specifikaci pro dálkové nastavení samonapájecích (energy harvesting) rádiových zařízení, které jsou využívány u automatizačních systémů inteligentních budov pro optimalizaci a snadnější řízení a konfiguraci automatizační sítě inteligentní budovy.

O2 učí Čechy, jak efektivně využívat digitální technologie

Operátor O2 se rozhodl spustit TQ test, jehož cílem je mimo jiné i zvýšení digitální gramotnosti Čechů. Vypočítat svůj technologický kvocient (TQ) si může každý od 15. července na webových stránkách www.tqtest.cz.

První notebook s Androidem Lenovo A10: ideální společník na cesty

Společnost Lenovo představuje svůj první notebook vybavený operačním systém Android, ve kterém se snoubí vlastnosti tabletu a přenosného počítače. Díky tomu je dotykový notebook Lenovo A10 ideálním řešením pro ty, kteří na cestách potřebují pracovat nebo se chtějí zabavit ve volných chvílích.

Společnost Nikon uvádí nové kompaktní dalekohledy se zoomem ACULON T11

Úspěch dalekohledu ACULON T11 není záležitostí vkusu, ale nový výběr barvy ano. Od prvního vydáni v roce 2012 kompaktní dalekohledy Nikon jsou vysoce hodnocené pro jejich vynikající optickou výkonnost a křišťálově čistý obraz. Nyní je k dispozici v lesklé modré a sportovní bílé.

Nový laserový dálkoměr PROSTAFF 3i od společnosti Nikon zvládne všechny výzvy

Nový laserový dálkoměr spojuje nejmodernější technologii s kompaktním, lehkým a odolným tělem. Dálkoměr PROSTAFF 3i se snadno používá a poskytuje informace o skutečné vzdálenosti i vodorovné vzdálenosti. 

LG představuje prémiová Bluetooth sluchátka

LG představuje českému trhu svá nová bezdrátová sluchátka. Na své si přijdou nejen sportovci či věčně vytížení manažeři, ale i milovníci hudby. Zážitek ze špičkového zvuku podtrhuje jejich stylový design oceněný nejen prestižní cenou Red dot design Award, ale především spokojenými zákazníky z celého světa.

Společnost Oracle rozšiřuje portfolio svých produktů pro zpracování velkých objemů dat

Nový software umožní zákazníkům pomocí technologie SQL bezpečně integrovat data napříč prostředími Hadoop, NoSQL a databází Oracle.