Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Manipulační léčbaIndustry 4.0<br>a RFID FutureSystémy<br>a signályAKCE<br>sleva knih

Aktuality

Sage ERP X3 je osvědčené a komplexní ERP řešení pro středně velké a velké firmy. Vyhovuje specifickým požadavkům většiny odvětví – výroby, služeb, distribuce a mnoha dalších. 

více

InterSystems HealthShare obdržela certifikaci jako bezpečná, důvěryhodná a interoperabilní platforma pro výměnu zdravotnických informací.

více

Zájemcům nabídne InstallFest desítky přednášek na různá témata spojená nejen s Linuxem a svobodným softwarem. Letos je připraveno více workshopů a praktických přednášek. Naučíte se konfigurovat vlastní server a pro začátečníky je připraven Linux na desktopu.

více

Laboratoře AV­TEST hodnotí, do jaké míry ovlivňuje nainstalovaný bezpečnostní software celkovou použitelnost počítače, obzvláště s ohledem na chybně hlášené problémy. 

více

„Chytré sady iNELS“ otevírají cestu k inteligentním domům široké veřejnosti. ELKO EP se nejvýznamnějšího veletrhu určujícího trendy v oblastech audio-video techniky, multimédií a chytrých domů zúčastnilo již počtvrté.

více

Řešení ArchiveOne se stalo součástí produktového portfolia společnosti Barracuda Networks, která jej získala díky akvizici společnosti C2C Systems, lídra v Magic Quadrantu společnosti Gartner pro oblast „message archiving“.

více

Společnost Software602 nasadila svůj produkt Elektronický archiv a poskytla související služby, GTS řešení provozuje ze svého datového centra. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 2/2015

Stav a trendy v oblasti přístupových sítí nové generace • Ethernet prostřednictvím různých přístupových technologií • Budoucnost digitální televize aneb HEVC v DVB-T2 • Cesta k 5G nebude lehká • Máme zájem o internacionalizaci české vědy • Inovační trendy ve zdravotnictví • Využívání informační technologií ve zdravotnictví ČR • Číst více...

Články

V rámci doprovodného veletrhu AMPER proběhne bezplatný seminář Údržba a diagnostika elektrických zařízení o současných trendech a praktikách oprav a údržby elektrických zařízení i celých elektroinstalačních celků a soustav. 

Inovované plastové rozvodnice KLV, nově i v multimediálním provedení

Inovované domovní rozvodnice KLV nabízejí více flexibility, jednoduchosti instalace i montáže, stejně jako možnost zapojení různých komunikačních zařízení.

Rozšiřování obchodních modelů nabízí prostor pro nové zisky

Zásadním společným jmenovatelem všech trendů je jednoznačný obrat k digitální „sdílené ekonomice“, která mění vše od základu. Hlavní roli hraje stále personalizovanější Internet.

Kolik zaplatíte za novou navigaci do auta?

Podívejme se na jednotlivé náklady a možnosti při výběru různých typů navigací. Do srovnání jsou zahrnuty automobily střední třídy populárních značek v České republice. 

Privátní „on-line hrátky“ v kancelářích jsou na vzestupu

Částka, kterou ročně vynaloží průměrná tuzemská firma za čas, kdy si zaměstnanec na Internetu vyřizuje soukromé záležitosti, vzrostla za minulý rok o více než 1 300 Kč na 32 760 Kč. Nejpopulárnější jsou sociální sítě, obdobně rostou i on-line nákupy a sledování multimédií.

NetApp pomůže se zálohou dat a archivací do cloudu

Nová řešení společnosti NetApp umožňují zákazníkům zálohovat data z vlastních datacenter do cloudu od Amazon Web Services.

Výskyt malwaru úzce souvisí s užíváním nelicencovaného softwaru

Existuje jasná souvislost mezi užíváním pirátského softwaru a výskytem škodlivého malwaru. S poklesem míry pirátství se prokazatelně snižuje riziko kybernetických útoků.

Konference eHealth Day 2015

V tradičním termínu se v pražském kongresovém centru Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) uskutečnila konference eHealth Day 2015. Záštitu již jedenáctému ročníku odborné konference poskytl MUDr. Tom Philipp, PhD., MBA, náměstek Ministerstva zdravotnictví pro zdravotní pojištění.

Nové spínače RS-Titan od Eatonu chrání bezpečí osob a zařízení

Magnetické spínače jsou určeny k monitorování bezpečnostních ochran, ale i dveří, klapek a krytů a všude tam, kde je kladen důraz na vysokou úroveň bezpečnosti osob a zařízení.

Xiaomi dělá vaši domácnost chytřejší

Futuristická vize domácnosti ovládané pomocí mobilního telefonu se pomalu ale jistě stává skutečností. Čínský gigant Xiaomi, který je známý především výrobou smartphonů, překvapuje postupně společnost technickými doplňky pro domácnost, plně ovládanými na dálku pomocí mobilního telefonu.