Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Systémy<br>a signályInteligentní digitální domácnostVize v automatizaci

Aktuality

Zajímá vás kolik litrů vody spotřebujete během sprchování? Nebo kolik stupňů Celsia má protékající voda a jaké jsou celkové náklady na vaší hygienu? Amphiro a1 Vám zajistí kompletní přehled!


 

více

Nová verze přináší firmám přesný a přehledný pohled na jejich finance a zdroje v reálném čase a také mobilní přístup pro kontrolu a schvalování finančních toků.


více
Přední americký výrobce projekčních pláten Screen Innovations představil promítací plátno 5 Series Zero Edge Short Throw (ST)
více

Mobilní platební terminály (mPOS) jsou v České republice na vzestupu. Tuto novou technologii ocení i malí obchodníci – řemeslníci nebo provozovatelé stánků.


více

Tester poskytující zdroj střídavého i stejnosměrného stabilního napětí pro kontrolu měřících přístrojů, zjednodušuje testování jejich bezpečnosti

více
Propojená chytrá města jsou budoucností, která je už v současnosti k vidění na Expu 2015. Nové technologie umožní nejen bezproblémové a rychlé připojení k internetu prostřednictvím WiFi...
více
K rozjetí podnikání v sociální oblasti je nutný skvělý nápad. Nicméně zkušenosti odborníků mohou tento nápad pomoct rozvinout. Příkladem může být úspěch českého projektu Pragulic, který uspěl v jednom z minulých ročníků a z neotřelé myšlenky dokázal vybudovat fungující projekt.
více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 7/2015

  • Dvouvrstvé lineární zpracování masivní MIMO na platformě TitanMIMO
  •  Česko-mexická spolupráce v oblasti vzdělávání,vědy a výzkumu
  •  Kybernetická bezpečnost ve smart grid  
  •  Návrh měřicího systému pro závod InLine24
  •  Analýza rádiových signálů i s kmitočtovým skákáním s analyzátorem R&S® FSW

Číst více...

Články

Společnost Rohde & Schwarz bude na veletrhu IBC 2015, který se koná od 11. do 15. září v Amsterdamu, vystavovat své nové výrobky pod heslem: „Rohde & Schwarz 4K: víc než jen rozlišení“. 
Loewe se hlásí o slovo – na trh uvedlo novou generaci televizorů Loewe Reference

 Německý výrobce televizorů Loewe se vrací mezi přední hráče v oblasti domácí zábavy. V tomto týdnu uvádí do prodeje zcela nové televizory řady Loewe Reference, které ohlásil na tiskové konferenci. Jde o novou generaci přístrojů, která naplňuje představy náročných zákazníků o špičkovém televizoru, který spojuje technologickou vyspělost, mnoho užitečných „chytrých“ funkcí s tradičně prvotřídním designem a provedením televizorů. 

Regionálního kola soutěže Cisco Networking Academy NetRiders se zúčastnili studenti z Evropy, Ruské federace a Společenství nezávislých států. V prestižní kategorii CCNA zvítězil ve velmi silné konkurenci student FIT ČVUT Marek Suchánek. Druhé místo patřilo studentovi ze Slovenska.

Konference Inteligentní budovy a města

Inteligentní budovy představují objekty se sjednocenými systémy řízení poskytující maximální komfort, optimální spotřebu energií a to při minimálních nákladech. Inteligentní města pak zahrnují nejen inteligentní budovy, ale také úsporné využívání energie, informační technologie, mobilita, městské plánování, e-government.

Levná větrná energie zažívá opět boom

Výkon větrných elektráren loni stoupl podle dostupných zdrojů až o 44 %. Mohou za to zejména nově instalované turbíny. Podle vyjádření odborníků se očekává i letos zvýšení v celém sektoru.

Tajná zbraň pro český národní tým

Aplikaci SAP Match Insight, která pomohla k mistrovskému titulu Německu v Brazílii, bude během hokejového šampionátu v Praze využívat česká reprezentace. Trenéři národního týmu tak budou mít k dispozici detailní přehled a analýzy ze všech zápasů.

dSPACE MicroLabBox

MicroLabBox je kompaktní zařízení pro řízení a simulace v reálném čase. K programování se používá Simulink jako vývojové prostředí ze kterého se automaticky generují aplikace Simulink Coderem. Zařízení se dodává v kompaktní hliníkové skříni ve dvou provedeních konektorů, buď na čelním nebo na horním panelu.

MATLAB a Simulink - Release 2015a

MATLAB R2015a přináší rozšíření podpory práce s rozsáhlými daty, ovládání výukového hardware z MATLABu, interaktivní grafické ovládací prvky v modelech Simulinku, hardware-in-the-loop simulace v reálném čase a čtyři zcela nové nadstavby. Významnou novinkou MATLABu je další rozšíření podpory práce s rozsáhlými daty.

COMSOL Multiphysics 5.0 & 5.1

Pod heslem „Od modelu k aplikaci“ získává uživatel možnost vytvářet své vlastní aplikace a ty následně sdílet jak s uživatelskou komunitou tak se zájemci, kteří program COMSOL Multiphysics nevlastní. Dalším přínosem nové verze je rozšíření portfolia specializovaných modulů.

Tiskněte realistické profesionální fotografie s nejsytější černou na trhu

Na tiskárně SC-P800 s novou volitelnou jednotkou pro podávání papíru v rolích mohou fotografové a umělci tisknout úchvatné fotografie na řadu médií do formátu A2.