Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Manipulační léčbaIndustry 4.0<br>a RFID FutureSystémy<br>a signályAKCE<br>sleva knih

Aktuality

InterSystems HealthShare obdržela certifikaci jako bezpečná, důvěryhodná a interoperabilní platforma pro výměnu zdravotnických informací.

více

Zájemcům nabídne InstallFest desítky přednášek na různá témata spojená nejen s Linuxem a svobodným softwarem. Letos je připraveno více workshopů a praktických přednášek. Naučíte se konfigurovat vlastní server a pro začátečníky je připraven Linux na desktopu.

více

Laboratoře AV­TEST hodnotí, do jaké míry ovlivňuje nainstalovaný bezpečnostní software celkovou použitelnost počítače, obzvláště s ohledem na chybně hlášené problémy. 

více

„Chytré sady iNELS“ otevírají cestu k inteligentním domům široké veřejnosti. ELKO EP se nejvýznamnějšího veletrhu určujícího trendy v oblastech audio-video techniky, multimédií a chytrých domů zúčastnilo již počtvrté.

více

Řešení ArchiveOne se stalo součástí produktového portfolia společnosti Barracuda Networks, která jej získala díky akvizici společnosti C2C Systems, lídra v Magic Quadrantu společnosti Gartner pro oblast „message archiving“.

více

Společnost Software602 nasadila svůj produkt Elektronický archiv a poskytla související služby, GTS řešení provozuje ze svého datového centra. 

více

Pozornost konference TechEd-DevCon je pro toto jaro samozřejmě zaměřena na Windows 10 a vývoj aplikací pro tento nový systém, ale paleta témat bude samozřejmě mnohem pestřejší – jednotlivé tematické bloky budou zaměřeny na vývoj aplikací, správu IT a zajištění bezpečnosti systémů a na SQL nástroje. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 2/2015

Stav a trendy v oblasti přístupových sítí nové generace • Ethernet prostřednictvím různých přístupových technologií • Budoucnost digitální televize aneb HEVC v DVB-T2 • Cesta k 5G nebude lehká • Máme zájem o internacionalizaci české vědy • Inovační trendy ve zdravotnictví • Využívání informační technologií ve zdravotnictví ČR • Číst více...

Články

V rámci doprovodného veletrhu AMPER proběhne bezplatný seminář Údržba a diagnostika elektrických zařízení o současných trendech a praktikách oprav a údržby elektrických zařízení i celých elektroinstalačních celků a soustav. 

Kolik zaplatíte za novou navigaci do auta?

Podívejme se na jednotlivé náklady a možnosti při výběru různých typů navigací. Do srovnání jsou zahrnuty automobily střední třídy populárních značek v České republice. 

Privátní „on-line hrátky“ v kancelářích jsou na vzestupu

Částka, kterou ročně vynaloží průměrná tuzemská firma za čas, kdy si zaměstnanec na Internetu vyřizuje soukromé záležitosti, vzrostla za minulý rok o více než 1 300 Kč na 32 760 Kč. Nejpopulárnější jsou sociální sítě, obdobně rostou i on-line nákupy a sledování multimédií.

NetApp pomůže se zálohou dat a archivací do cloudu

Nová řešení společnosti NetApp umožňují zákazníkům zálohovat data z vlastních datacenter do cloudu od Amazon Web Services.

Výskyt malwaru úzce souvisí s užíváním nelicencovaného softwaru

Existuje jasná souvislost mezi užíváním pirátského softwaru a výskytem škodlivého malwaru. S poklesem míry pirátství se prokazatelně snižuje riziko kybernetických útoků.

Konference eHealth Day 2015

V tradičním termínu se v pražském kongresovém centru Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) uskutečnila konference eHealth Day 2015. Záštitu již jedenáctému ročníku odborné konference poskytl MUDr. Tom Philipp, PhD., MBA, náměstek Ministerstva zdravotnictví pro zdravotní pojištění.

Nové spínače RS-Titan od Eatonu chrání bezpečí osob a zařízení

Magnetické spínače jsou určeny k monitorování bezpečnostních ochran, ale i dveří, klapek a krytů a všude tam, kde je kladen důraz na vysokou úroveň bezpečnosti osob a zařízení.

Xiaomi dělá vaši domácnost chytřejší

Futuristická vize domácnosti ovládané pomocí mobilního telefonu se pomalu ale jistě stává skutečností. Čínský gigant Xiaomi, který je známý především výrobou smartphonů, překvapuje postupně společnost technickými doplňky pro domácnost, plně ovládanými na dálku pomocí mobilního telefonu. 

HP představilo nové firemní mobilní počítače

Všechny novinky – tablety a hybridní počítače s operačním systémem Microsoft Windows, i tablety s operačním systémem Google Android – jsou vybaveny vestavěnými bezpečnostními funkcemi, které lze přizpůsobit individuálním požadavkům specifických firemních prostředí s důrazem na vysokou úroveň mobility. 

Lenovo Flex 2 Pro: nová generace flexibilního Ultrabooku

Dvourežiní ultrabook Lenovo Flex 2 Pro přichází v ještě lehčím a rychlejším provedení. Díky jeho špičkovému hliníkovému šasi, dlouhé výdrži na baterii a váze pouhých 2,3 kilogramu je tak tento model ideální pro práci a zábavu na cestách.