Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Inteligentní digitální domácnostPodniková energetikaVize v<br>automatizaci<br>a M2MInteligentní doprava

aktuality

Už nějakou dobu se lze sledovat množství střípků o termínu vydání a novinkách v připravované verzi Windows 9. Pro podnikové prostředí ale tahle nová verze zase nic extra nového nepřinese. Nejspíš. 

více

Měnící se nároky zákazníků nutí banky postupně měnit svoji strategii. Zákazníkům už dávno nestačí jen vybrat si peníze z bankomatu a další potřeby řešit na pobočce či po telefonu. Dnešní klienti chtějí stále častěji komunikovat přes sociální sítě, používat mobilní aplikace a další digitální nástroje.

více

Podle nedávného průzkumu Češi postrádají online služby při komunikaci s lékaři. Proto, aby měli u svého lékaře možnost online objednávání, konzultace, výsledky vyšetření nebo vystavení receptu, se vyslovila naprostá většina dotázaných.

více

Technologie pomáhají zlepšovat kvalitu života seniorů a překonávat generační rozdíly. Pomáhají jim zůstat v centru dění a více komunikovat s rodinou a přáteli. Stále populárnější je videotelefonování, tablety a Facebook.

více

Společnost Epson byla za jeden ze svých prémiových produktů, projektor EH-TW9200W, vyznamenána evropskou asociací vydavatelů multimédií EISA cenou „European HT Projector 2014–2015“. 

více

Za první hodinu se z ní prodala zhruba třetina (33 tisíc CZC) a kurs vyšplhal na 1,1 Kč/CZC. Kurs, se kterým edice vstoupila do prodeje, přitom byl 0,25 kč/CZC.

více

Společnost Algotech vystoupí na akci Avaya Forum, pořádané dne 3. září 2014, s prezentací na téma „Moderní kontaktní centrum v cloudu“.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 8/2014

Koexistence služeb DVB-T2-Lite a LTE ve sdílených frekvenčních pásmech - Digitální systém napájení pro sofistikované aplikace POL - Služba mobility ve Smart Cities - Jak pomoci lékařům při objektivním popisu neurologických onemocnění - Kybernetická bezpečnost z pohledu ITU - Půlstoletí veletrhu electronica - Měřicí přístroje pro Generaci Y - Číst více...

Články

Dokonalý obraz z projektoru, kterému nevadí světlo

 Projekční plocha Black Diamond Zero Edge je celosvětově první a zatím jediná svého druhu, která dokáže eliminovat odrazy okolního světla z více směrů najednou a zvyšuje kontrast obrazu až o 900 %.

BenQ uvádí nový 27palcový IPS monitor pro domácí uživatele

Společnost BenQ představuje další novinku z řady monitorů pro domácnost. 27palcový model je osazen 8bitovým IPS panelem s poměrem stran 16:9 a vysokým WQHD rozlišením. Nabízí široké možnosti nastavení uživatelské ergonomie, připojení přes multimediální rozhraní HDMI či nejnovější technologie pro ochranu očí.

ASUS G550JK herní notebook v novém designu řady ROG

Společnost ASUS uvedla na český trh notebook G550JK ze své herní řady Republic of Gamers (ROG). Výkonné zařízení s 15,6" Full HD displejem, procesorem Intel Core i7 a grafikou NVIDIA GeForce GTX 850M nabízí přednosti notebooků ROG, tentokrát však v tenčím provedení.

D-Link rozšiřuje svoji nabídku WiFi AC produktů

D-Link, síťový expert na vybavení digitální domácnosti, rozšířil svoji řadu WiFi AC produktů o mobilní cloudový WiFi AC router DIR-518L a výkonný WiFi AC600 dvoupásmový USB adaptér DWA-172. DIR-518L umožňuje připojit mobilní zařízení, např. smartphony a tablety, přes vysokorychlostní WiFi síť a sdílet přístup k Internetu. 

OLED televize od LG byla již potřetí oceněna cenou EISA Awards

4K OLED televize, Smart+ TV, SoundPlate a aktuální vlajková loď z řady smartphonů LG G3 získaly ocenění EISA. Společnost LG se díky tomu může pochlubit významným prvenstvím, jako jediný výrobce elektroniky získala ocenění své OLED technologie již potřetí v řadě. 

Dimension Data přichází s podnikovou mobilitou-as-a-service

Společnost Dimension Data bude globálně poskytovat cloudové služby z oblasti výpočetních řešení pro koncové uživatele a EMaaS je prvním krokem k naplnění této vize.

α5100 - nejmenší fotoaparát s výměnným objektivem

Natáčejte Full HD videa ve filmové kvalitě díky Fast Hybrid AF. Nový, dotykem ovládaný, o 180° výklopný LCD displej. Možnost zaostřování a pořízení fotografie pomocí doteku na displeji. Sdílení fotografií a videí na jeden dotek díky WiFi a NFC.

Chytrý dům a „hloupá“ elektřina

Trend inteligentního řízení budov je nezadržitelnou evolucí, která však stojí a padá na elektrické energii a její kvalitě. 

CZC.cz uvádí na český trh trojici smartphonů Motorola Moto E, G a X

Český prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz v návaznosti na kladné přijetí smartphonu Motorola Moto E, který českým zákazníkům nabídl v červenci letošního roku, přináší na český trh kompletní portfolio smartphonů Motorola z rodiny Moto. Tu vedle základního modelu Moto E, který je nově v nabídce také v bílé barvě, dále tvoří výkonnější modely Moto G a Moto X.

Sportovní sluchátka Polk UltraFit 3000

Společnost Audiopro představila sportovní sluchátka Polk UltraFit 3000, které se vyznačují vysokou izolaci okolního hluku, což zpříjemní chvíle nejen při sportu, ale i při běžném odpočinku. Růžové barevné ladění jistě bude slušet všem dívkám, slečnám i ženám.