Sdělovací technika

smart technologie pro udržitelný rozvoj


Obchodní zástupce

Aktuality

Nejrychlejší SD karta na světě s rychlostí zápisu až 299 MB/s pro fotografování v režimu sériového snímání a pořizování 4K videa s digitálními zrcadlovkami

Vyšší rychlost čtení až 300 MB/s pro rychlý přenos dat

Software pro File rescue obnovu dat, který zachraňuje omylem vymazané fotografie a videa

více

 Už vás nebaví běhat sami? Hledáte běžeckého partnera, který vás bude doprovázet probouzející se jarní přírodou a podporovat vás na dlouhých tratích? Partnera pro sport a volný čas zcela jistě můžete najít ve sluchátkách Sony MDR-XB80BS.
více
Už v roce 2021 bude mít více obyvatel zeměkoule mobilní telefon (5,5 miliardy) než bankovní účet (5,4 miliardy), tekoucí vodu (5,3 miliardy) ..
více
 Sigfox představuje svou první globální službu pracující s Big data. Geolokační technologie s názvem Spot´it, která pro určení polohy nepotřebuje modul GPS, pracuje na bázi analýzy síly signálu sítě Sigfox.
více

Společnosti Apple, Google, Tesla a Microsoft si udržely přední místa v každoročním přehledu nejinovativnějších firem, který vydává společnost The Boston Consulting Group. Amazon si polepšil o čtyři příčky a uzavírá první pětici. Netflix a Facebook se poprvé umístily v první desítce a polepšily si o 15 a 19 míst. Studie poukazuje na rostoucí potřebu firem vyvážit interní a externí inovace a překonat mentalitu NIH („not invented here“, nevynalezeno u nás)

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 02/2017

  • Mapování služeb eHealth na přenosovou kapacitu
  • Chytré Brno mezioborovým centrem Internetu věcí
  • Moderní přístup k certifikaci zdravotnických zařízení
  • Digitální svět otevírá svou širokou náruč
  • Nová éra inovací na CES 2017
  • IPoOTN šetří náklady na páteřní síť IP
Číst více...

Články

Odborná konference s dlouholetou tradicí TechEd-DevCon letos proběhne již popatnácté, a to ve dnech 15. až 18. května v multikinu Premiere Cinemas v Hostivaři. 
Nakladatelství Sdělovací technika, Technologická platforma internetu věcí a Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj (CBCSD) společně uspořádali konferenci Smart Life v éře Internetu věcí na které byly diskutovány probíhající změny životního stylu vyvolávané technologickými, ekonomickými i strukturálními změnami. Hlavním partnerem byla společnost Gordic, partnery společnosti KPMG, SimpleCell Networks, ICT unie a Enectiva/Enerfis...   

Na setkání IQRF Alliance, které se uskutečnilo na půdě českého Microsoftu ve dnech 11. až 12. ledna 2017, zazněly hlavní cíle a novinky, na které se můžeme v souvislosti s IQRF v roce 2017 těšit. Je to zejména zvýšení bezpečnosti a standardizace komunikace v rámci celého IQRF ekosystému. Tento rok bude také ve znamení progresivních změn technologické společnosti MICRORISC a sdružení IQRF Alliance.

V lednu 2017 bude spuštěn další ročník oblíbené mezinárodní soutěže pro techniky a technicky nadané studenty „IQRF Wireless Challenge III". „Využijte své schopnosti, navrhněte nejlepší aplikaci pro bezdrátovou technologii IQRF a bojujte o hodnotné ceny,“ to je výzva programátorům, vývojářům, technikům a studentům z celého světa...

 

Dne 18. ledna v Praze přední platební systémy se sejdou v senzačním utkání. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Jaký platební systém si zvolit pro vlastní on-line obchod? Odpovědí na tyto otázky dá se najít na otevřeném setkání Koruna eCommerce Business Clubu.

Oblast podnikových informačních systémů ERP v roce 2017 bude ovlivňovat zvyšující se mobilita zaměstnanců na straně uživatelů, nedostatek ERP odborníků a pokračující digitální transformace. Cloud se v oblasti ERP mezi středními a velkými uživateli nebude nadále příliš prosazovat a pozornost zájemců o nové řešení se více zaměří na odborné konzultace a poradenství. Vyplývá to z analýzy společnosti J.K.R., která dodává podnikové informační systémy Byznys ERP.