Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Manipulační léčbaIndustry 4.0<br>a RFID FutureAKCE<br>sleva kniheHealth<br>Day

Aktuality

Speciální fond kvalifikovaných investorů NOVA Green Energy, otevřený podílový fond, vstoupil do nového roku s novým správcem. Tím je investiční společnost REDSIDE, patřící do skupiny ASB.

více

Tržby z cloudových služeb společnosti SAP rostly v posledním čtvrtletí loňského roku o 72 %, celoročně se pak zvýšily o 45 %. SAP tak udělal další důležitý krok k naplnění svého cíle, stát se cloudovou společností.

více

V prosinci loňského roku tedy zástupci společnosti SAZKAmobil zaznamenali 305% nárůst v počtu odeslaných DMS oproti druhému nejštědřejšímu měsíci listopadu. Naopak za uplynulý rok odeslali zákazníci SAZKAmobilu nejméně SMS během měsíce března a května.

více

Pro svoji energetickou šetrnost je UV vytvrzování na bázi technologie LED velmi rozšířené zejména při lepení, lakování, tisku a v mnoha dalších oblastech.

více

Rituály tvoří atmosféru a jejich roli není radno podceňovat. Méně je někdy více, a tak raději pořádně protrénovat, než zahrnout lavinou informací. Lidé také potřebují vědět, co se bude dít a co jim to přinese, než s čímkoliv lektoři začnou.

více

Otevřený podílový fond NOVA Green Energy vstoupil do roku 2015 s novinkou pro české investory. Nabízí alternativu investice v českých korunách. Nově tak nejsou investoři vystaveni nežádoucím výkyvům směnného kurzu.

více

Nová generace produktů přenáší bezpečnost uživatele při online práci a zábavě  jednoznačně na vyšší úroveň. Nová verze nabízí nejen perfektní ochranu proti virové infekci, ale komplexní ochranu privátních dat.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 1/2015

Postupy pro vytváření síťového modelu Smart Grid • Měření výkonnosti optického pojítka FSO v pásmu 1 550 nm • Česká stopa v evropské kosmonautice • Ekosystém pro znalostní ekonomiku • Kam míří česká počítačová věda? • Vysoce účinné tandemové fotovoltaické články na bází křemíku • Automobil součástí IoT • Číst více...

Články

TP-LINK představuje přenosný WiFi přístupový bod M7350 s mobilním připojením LTE

Novinka slouží jako mobilní WiFi přístupový bod až pro 15 zařízení současně. K internetu se připojuje prostřednictvím mobilních sítí 4G LTE rychlostí až 150 Mb/s. Vedle funkce mobilního modemu a přístupového bodu WiFi nabízí i možnost sdílet vloženou paměťovou kartu s kapacitou až 32 GB.

První kamery s tepelným alarmem pro dálkové sledování teplot kritických zařízení

U kamer AXIS Q2901-E a AXIS Q2901-E PT Mount lze nastavit vícenásobné alarmové zóny, kdy kamera vyšle alarmové hlášení, jakmile teplota překročí nebo klesne pod předem nastavenou hodnotu.

Dvoupásmový WiFi směrovač TP-LINK Archer C9 podporuje rychlosti až 1,9 Gbit/s

Novinka umožňuje bezdrátově přenášet data rychlostí až 600 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a 1,3 Gbit/s v pásmu 5 GHz. K výkonu přispívá i konstrukce se dvěma čipy, dvoujádrový procesor a tři všesměrové antény s technologií beamforming.

Stark distribution představuje špičková velká sluchátka a miniaturní Mi Box Mini

Světový gigant Xiaomi potvrzuje svoje ambice stát se ještě významnějším hráčem na poli mobilních zařízení a jejich příslušenství. Kromě představení dvou verzí smartphonů, které se svými parametry a provedením zařadily na samou špičku celosvětové nabídky tohoto segmentu, představuje dnes další dvě novinky.

Xiaomi představuje novou vlajkovou loď

Xiaomi opět dokázalo, že je schopné konkurenci překonat rozdílem třídy. Parametry Mi Note PRO jsou bezpochyby nejlepší, které zatím mobilní výrobci dokázali představit.

Lenovo přináší spotřebitelům nové možnosti pro mobilní a domácí práci na počítači

Se dvěma novými modely Lenovo TAB 2 A7 mají spotřebitelé nyní na výběr z cenově dostupných Android tabletů. S novými Windows PC pak uživatelé získají ještě větší flexibilitu pro práci i zábavu. Lenovo rozšiřuje své portfolio o konvertibilní notebooky FLEX 3 v 11, 14 a 15palcovém provedení.

Acer přichází s prvním chromebookem s 15,6" displejem

Nový Acer Chromebook 15 je první chromebook od Aceru, který využívá 5. generaci procesorů Intel Core i3 a Intel Celeron. Displej Acer Chromebook 15 je o 27 % větší než u 13,3palcových chromebooků. Ostrý a živý obraz přichází ve dvou variantách – s Full HD displejem nebo displejem s HD rozlišením.

Dlouho očekávaný Samsung GALAXY Note Edge jde do prodeje

GALAXY Note Edge představuje jedno z nejprogresivnějších mobilních zařízení na trhu, které vyniká jedinečně zakřivenou obrazovkou.

Českem se šíří padělky vydávané za legální software

Více než tři čtvrtiny softwaru z neautorizovaných zdrojů jsou bez platné licence. BSA proto obesílá firmy, které si nejčastěji pořizují nelicencovaný software či nevlastní serverové licence pro mobilní zařízení. Podvedeným uživatelům hrozí postihy za nelegální užívání softwaru.

Mějte svá data vždy po ruce snadno a rychle

Nejzajímavějšími produkty z nabídky externích úložišť od Sony jsou tzv. slim HDD - nejtenčí HDD na světě a novinka, externí SSD o velikosti kreditní karty.