Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Manipulační léčbaIndustry 4.0<br>a RFID FutureAKCE<br>sleva knihInteligentní budovy a města

Aktuality

27palcová obrazovka monitoru BenQ XL2730Z v kombinaci s QHD rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů přináší oproti klasickým Full HD monitorům jemnější detaily, ostřejší obraz a o 77 % více zobrazené plochy. 

více

U telefonů vybavených čtečkou otisků prstů zákazníci nemusí nadále zadávat šestimístný kód k potvrzení platební transakce. Ačkoliv je v současné době možné tuto službu využívat pouze u mobilních telefonů iPhone 5S, 6 a 6 plus, měla by být brzy rozšířena také na nová zařízení s operačním systémem Android.

více

Výuka bude zaměřena na technické a přírodovědné disciplíny a určena bude pro děti, jejichž rodiče chtějí své potomky tímto směrem podporovat. Navíc budou mít přístup do technických laboratoří, k technickým experimentům a ČVUT jim nabídne i výuku technické angličtiny.

více

Technické know-how většiny špičkových firem není tajemstvím ukrytým v trezorech. Naopak, dnes se každý může podívat třeba na detailní technický popis částí mobilního telefonu, který drží v ruce. A to zdarma na internetu.

více

Omron je dodavatel široké řady vysoce kvalitních spínačů, relé, konektorů velmi malých mikrospínačů, které mohou být využity nejen v oblasti telekomunikací či automatizace, ale i v domácích spotřebičích či pro řízení odběru energie nebo řízení průmyslových procesů.  

více

Nové modely kamer pro inspekční úkoly, inovované a výkonné průmyslové systémy snímání ID kódů, ale i nejnovější trojdimenzionální systémy představí na veletrhu AMPER 2015 společnost Cognex. 

více

Inovativní rádiový test sítě 5G ukazuje duální konektivitu 5G-LTE a vícebodové spojení v síti 5G.
Tato průkopnická ukázka podpoří nástup komerčních sítí 5G do roku 2020.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 3/2015

Návrh a optimalizace systému pro získávání energie z rádiových vln • R&S v České republice je AAA Excellent • Spolupráce na dálku postavená na business video vám poskytne nové obzory • Bezkontaktní platby nejen proti šedé ekonomice • Optické filtry pro Ramanovu spektrometri • Testování shody se standardy Ethernet s využitím osciloskopu • Číst více...

Články

V rámci doprovodného veletrhu AMPER proběhne bezplatný seminář Údržba a diagnostika elektrických zařízení o současných trendech a praktikách oprav a údržby elektrických zařízení i celých elektroinstalačních celků a soustav. 

Nejrozsáhlejší portfolio pro vzdělávání od Dellu nabídne výkonné tablety Venue a notebooky Latitude

Nová zařízení jsou navržena tak, aby odolala běžným nárazům, pádům a jiným součástem každodenního studentského života. Všechny čtyři novinky jsou chráněny pogumovaným povrchem, který tlumí případný dopad.

Sony představuje čtyři nové jarní modely bezdrátových sluchátek

Pokud vaše zařízení disponuje technologií NFC, stačí se sluchátky dotknout vašeho přehrávače či chytrého telefonu a přístroje se v okamžiku bezdrátově propojí. Bezdrátové přenosy přes Bluetooth samozřejmě fungují i pokud NFC nemáte. 

Češi už se nebojí v zahraničí volat ani datovat

Ještě v roce 2012 využíval mobilní data v zahraničí pouhý zlomek zákazníků českých operátorů. Tento trend se ale podařilo zlomit. Dokládají to i provozní statistiky O2.

České středně velké firmy očekávají stabilní nebo vyšší obrat v roce 2015

Optimismus potvrzuje fakt, že přes polovinu českých středně velkých firem plánuje růst prostřednictvím náboru nových zaměstnanců. 94 % českých středně velkých firem plánuje investovat do IT. 16 % chce investovat více než 50 000 EUR.

Inovované plastové rozvodnice KLV, nově i v multimediálním provedení

Inovované domovní rozvodnice KLV nabízejí více flexibility, jednoduchosti instalace i montáže, stejně jako možnost zapojení různých komunikačních zařízení.

Rozšiřování obchodních modelů nabízí prostor pro nové zisky

Zásadním společným jmenovatelem všech trendů je jednoznačný obrat k digitální „sdílené ekonomice“, která mění vše od základu. Hlavní roli hraje stále personalizovanější Internet.

Kolik zaplatíte za novou navigaci do auta?

Podívejme se na jednotlivé náklady a možnosti při výběru různých typů navigací. Do srovnání jsou zahrnuty automobily střední třídy populárních značek v České republice. 

Privátní „on-line hrátky“ v kancelářích jsou na vzestupu

Částka, kterou ročně vynaloží průměrná tuzemská firma za čas, kdy si zaměstnanec na Internetu vyřizuje soukromé záležitosti, vzrostla za minulý rok o více než 1 300 Kč na 32 760 Kč. Nejpopulárnější jsou sociální sítě, obdobně rostou i on-line nákupy a sledování multimédií.

NetApp pomůže se zálohou dat a archivací do cloudu

Nová řešení společnosti NetApp umožňují zákazníkům zálohovat data z vlastních datacenter do cloudu od Amazon Web Services.