Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Manipulační léčbaSystémy<br>a signályAKCE<br>sleva knihiCT Day

Aktuality

Sada Veeam Availability Suite v8 nyní plně podporuje VMware Virtual Volumes (VVols), VMware Virtual San(VSAN) 2.0 a další klíčové inovace v zálohování z řady vSphere 6.

více

Předplacené karty získávají mezi zákazníky stále větší oblibu, především díky svobodě, kterou svým uživatelům poskytují – nemusí se vázat operátorovi smlouvou a mohou si sami rozhodnout, kdy a jakou částku si na kartu nabijí. Dalším důležitým lákadlem je cena.

více

Apple výrazně překonal odhady analytiků zejména díky nečekaně vysoké prodejnosti iPhone 6 a silným tržbám z Číny.

více

Společnost Epson získala uznání za své inovativní a vysoce kvalitní produkty pro práci s obrazem, určené pro obor fotografie.

více

Veolia Energie ČR potvrdila systematický přístup k snižování nákladů a emisí, Bureau Veritas udělila certifikát podle nové normy ISO 50001 – Energetický management.

více

Ačkoli je společnost SAP známa spíše jako výrobce software pro komerční sféru, dodává také technologie a produkty pro podporu sportovních týmů a organizací počínaje závody Formule 1 a konče například hokejem či tenisem. 

více

Přístup k bezdrátovým sítím se pro zákazníky začíná stávat nezbytností. Pro poskytovatele připojení to znamená nutnost investovat do jejich rozvoje. Sada cloudových nástrojů Cisco Mobility iQ jim umožní získat ze sítí detailnější informace a tím i efektivněji plánovat jejich další rozvoj.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 4/2015

Neviditelná letadla a jak je lze vidět • Družicový segment systému mobilní komunikace 5G • Existují systémy odolné proti poruchám? • Výhody napájení přes Ethernet v průmyslových aplikacích • Od jednoduchého automatu k řízení procesů • Embedded World 2015 - svět vložených věcí na Internetu • Použití modulárních přístrojů PXI a LabVIEW pro testování radaru • Číst více...

Články

Levná větrná energie zažívá opět boom

Výkon větrných elektráren loni stoupl podle dostupných zdrojů až o 44 %. Mohou za to zejména nově instalované turbíny. Podle vyjádření odborníků se očekává i letos zvýšení v celém sektoru.

Tajná zbraň pro český národní tým

Aplikaci SAP Match Insight, která pomohla k mistrovskému titulu Německu v Brazílii, bude během hokejového šampionátu v Praze využívat česká reprezentace. Trenéři národního týmu tak budou mít k dispozici detailní přehled a analýzy ze všech zápasů.

dSPACE MicroLabBox

MicroLabBox je kompaktní zařízení pro řízení a simulace v reálném čase. K programování se používá Simulink jako vývojové prostředí ze kterého se automaticky generují aplikace Simulink Coderem. Zařízení se dodává v kompaktní hliníkové skříni ve dvou provedeních konektorů, buď na čelním nebo na horním panelu.

MATLAB a Simulink - Release 2015a

MATLAB R2015a přináší rozšíření podpory práce s rozsáhlými daty, ovládání výukového hardware z MATLABu, interaktivní grafické ovládací prvky v modelech Simulinku, hardware-in-the-loop simulace v reálném čase a čtyři zcela nové nadstavby. Významnou novinkou MATLABu je další rozšíření podpory práce s rozsáhlými daty.

COMSOL Multiphysics 5.0 & 5.1

Pod heslem „Od modelu k aplikaci“ získává uživatel možnost vytvářet své vlastní aplikace a ty následně sdílet jak s uživatelskou komunitou tak se zájemci, kteří program COMSOL Multiphysics nevlastní. Dalším přínosem nové verze je rozšíření portfolia specializovaných modulů.

Tiskněte realistické profesionální fotografie s nejsytější černou na trhu

Na tiskárně SC-P800 s novou volitelnou jednotkou pro podávání papíru v rolích mohou fotografové a umělci tisknout úchvatné fotografie na řadu médií do formátu A2.

Dimension Data představují pracoviště nové generace

Informační technologie již umožnily volnost pohybu, a tak na řadu přichází obsah vykonávané práce a potřeby k jejímu kreativnímu a optimálnímu dosažení. Při vytvoření návrhu ideálního pracovního prostředí je vhodné kromě IT zapojit architekty, sociology a psychology. 

Panasonic představuje nejnovější Toughbook 2-v-1, ideální nástroj pro obchodníky a manažery

Kombinuje schopnosti notebooku a tabletu s úhlednou, ale odolnou konstrukcí a výkonnými podnikovými funkcemi.

Vítězná série velice emotivních snímků zobrazuje lidskou tragédii a nese název “Ebola zachvátila liberijské hlavní město”. Snímky byly vybrány ze třinácti profesionálních kategorií. 

Gigaset představuje nový telefon s dokonalým přenosem hlasu

Bezdrátový telefon Gigaset S850 svými parametry vyhovuje použití v domácnostech i kancelářích. Nabízí řadu praktických funkcí a díky speciální povrchové úpravě i značnou odolnost materiálu. Uživatelé ocení jeho snadné intuitivní ovládání.