Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


AKCE<br>sleva knihHEVC<br>v DVB-T2Smart<br>LifeeHealth

Aktuality

Nové kontaktní centrum pro poskytovatele expresních a zásilkových služeb DPD především dokáže pokrýt každoroční nárůsty počtu volání a integruje interakci prostřednictvím e-mailů. Díky technologii nahrávání hovorů je nyní možné snadno sledovat a vyhodnocovat výkonnost agentů a na základě zpětné vazby ji zlepšovat a dále rozvíjet jejich schopnosti.

více

Srovnávací test zahrnoval řadu subtestů, které prověřily proaktivní detekci a detekci na vyžádání, rychlost, schopnost skenování archivů či spotřebu systémových zdrojů. Při zachování rozumné rychlosti skenování a minimálního vlivu na zpomalení počítače vynikal TrustPort ve všech typech detekce malwaru. 

více

První věcí, kterou udělá po probuzení více jak polovina dotázaných z generace Y a 38 % zástupců generace X, je zkontrolování smartphonu. Stejně tak se každý pátý účastník studie bude v případě přepadení nebo krádeže starat na prvním místě o svůj telefon, ne o peněženku.

více

Tým výzkumníků pod vedením Zdeňka Peroutky se koncem října zúčastnil mezinárodní konference IECON 2014 v americkém Dallasu, kde hned tři členové týmu RICE získali ocenění „Best Presentation Recognition“.

více

Nejrychleji rostoucími trhy jsou Indie a Čína, kde ve třetím čtvrtletí tohoto roku přibylo 18, resp. 12 milionů zákazníků v mobilních sítích. Přenos videa v mobilních sítích vzroste do roku 2020 desetinásobně, bude tvořit 55 procent všech přenesených dat v mobilních sítích.

více

Během dvou let se Ackee,terá se zabývá vývojem mobilních a webových aplikací, serverových backendů a analýzou velkých dat, podařilo přerodit z malé studentské firmy ve stabilní společnost schopnou přijímat nejnáročnější technologické zakázky. Za rok 2014 očekává obrat k deseti milionům korun. 

více

Od následujícího akademického roku bude na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze otevřen nový studijní program Softwarové inženýrství a technologie, který je úzce zaměřený na spolupráci se soukromým sektorem.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 11/2014

Jak Internet věcí přináší revoluci do zdravotnictví - Kooperativní komunikační systémy 5G - Televize směřuje k internetovému vysílání - Propojení příslušenství přes Android - Nová generace PIC32 - Číst více...

Články

SAZKAmobil dohání konkurenci, napomohl tomu i jackpot, který padnul už potřetí

Za pouhých 9 měsíců od vstupu na trh se SAZKAmobil dostal mezi první 4 virtuální operátory v Česku. Díky kombinaci levného volání a loterie získal více než 100 000 zákazníků. 

BenQ Digital Signage displeje pro komerční prostory

Pět odlišných sérií Digital Signage je koncipováno tak, aby splňovalo velmi variabilní požadavky pro umístění například v obchodních prostorách, ubytovacích a zdravotnických zařízeních, místech veřejné dopravy, podnicích či finančních institucích.

Sbohem kanceláře – místo půlhodiny budou na oběd hodiny tři

Možná brzy přestaneme chodit na pracovní pohovory. A třeba i do práce. Pracovní den od devíti do pěti bude brzy minulostí. Z výsledků studie Cisco Connected World Technology Report totiž plyně, že nám moderní technologie umožní mnohem efektivněji pracovat i mimo kancelář.

Nový LED stroboskop Fluke 820-2 p

Robustní, kompaktní stroboskop umožňuje týmům údržby určit rychlost rotujícího zařízení bez zastavení provozu a provést stop-motion diagnostiku parazitních oscilací, závad, prokluzů nebo nechtěných deformací. Také umožňuje zjistit sériová čísla a jiné označení na rychle se pohybujících částech.

Pokladní systém s výměnnými displeji

Zařízení bylo navrženo pro flexibilní používání a sestrojeno tak, aby si poradilo s náročnými podmínkami, je tak ideální pro restaurace rychlého občerstvení, maloobchod a pohostinství.

Dell představuje nový koncept smart desk

Dell přichází s dalšími inovacemi v oblasti osobních počítačů a představuje zabezpečenější tablety Dell Venue, zcela nový koncept pracovní plochy smart desk a vůbec první Ultra HD 5K monitor. 

Společnost Epson uvádí na trh nové všestranné projektory

Nové projektory Epson s velmi krátkou projekční vzdáleností poskytují obraz ve výjimečné kvalitě a nabízejí mnoho chytrých funkcí, které pro uživatele představují standardně vysokou hodnotu za nízkou cenu. Tyto projektory jsou ideálním řešením pro třídy nebo malé zasedací místnosti. Mohou být upevněny na zeď či strop nebo je lze postavit na stůl blíže ke stěně.

Osciloskopy Rohde & Schwarz s vysokým rozlišením

Režim HD (High Definition – vysoké rozlišení) zvyšuje vertikální rozlišení osciloskopů R&S RTO a R&S RTE na 16 bitů, což je v porovnání s 8bitovým rozlišením 256násobné zvýšení. Zobrazení průběhů je ostřejší a jsou na nich patrné podrobnosti, které by jinak byly ztraceny v šumu. 

Konference Inteligentní doprava

Konference Inteligentní doprava, zaměřená na kooperaci telematických a asistenčních systémů pro řízení měst, racionalizaci jízdy či využití dat o provozu pro řízení dopravy. Konference se konala na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany v rámci oficiálního doprovodného programu veletrhu FOR ENERGO 2014.

Eutelsat Broadband uvádí speciální nabídku satelitního širokopásmového přístupu k Internetu

Služba je určená pro náročné uživatele, ale i malé podnikatele či domácí kanceláře. tooway™ Infinite je dostupný pro prvních 1 000 českých zákazníků. Ti získají přístup k nejrychlejší širokopásmové satelitní službě v Evropě, s rychlostmi do 22 Mb/s.