Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Systémy<br>a signályInteligentní digitální domácnostPodniková energetikaVize v automatizaci

Aktuality

Ve dnech 29. června až 3. července bude Praha hostit mezinárodní sympozium s názvem Humans in Space zaměřené na problematiku přítomnosti člověka v kosmickém prostoru a s tím souvisejícího výzkumu a techniky.
více
Vláda ČR na dnešním zasedání schválila Strategii správy rádiového spektra vypracovanou Českým telekomunikačním úřadem.
více
Dne 19. června byla v sousedním Německu po 181 kolech dokončena aukce, v níž se dražilo kmitočtové spektrum pro mobilní sítě, a která trvala 16 dní.
více

 Novinkou v nabídce projekčních ploch Screen Innovations je nové tmavé plátno Slate .8. Nový materiál Slate .8 přináší v současné době nejlepší technologii potlačení okolního světla, která dovolí výrobu pláten až do úhlopříčky 6,35 metru.

více

 Společnost LAPP KABEL s.r.o. ukázala letos na 23. ročníku elektrotechnického veletrhu AMPER, který se konal od 24. do 27. března 2015 v Brně, že není jen dodavatelem kabelů a kabelového příslušenství...

více
Nejvýznamnější setkání odborníků z oblasti radiokomunikací a telekomunikací se uskuteční ve dnech 14. –  16. října v Pardubicích. 
více
Mnichov/Poing, 22 června 2015 – Společnost Rohde & Schwarz podepsaly rozsáhlou spolupráci se dvěma předními distributory elektronických součástek – Avnet EMG GmbH a EBV Elektronik GmbH & Co.KG, jejímž cílem je zajistit optimální dostupnost jejich elektronických komponent a odpovídající technickou podporu. 
více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 5/2015

Mobilní cloud computing • Carrier Ethernet a SDN • CyberTech 2015 – každodenní život v prostoru IoT • 

Kybernetická hrozba je více než reálná • AMPER 2015 • Industry 4.0 a RFID Future • Meteorologický radar od návrhu po nasazení s platformou NI •  Číst více...

Články

Konference Inteligentní budovy a města

Inteligentní budovy představují objekty se sjednocenými systémy řízení poskytující maximální komfort, optimální spotřebu energií a to při minimálních nákladech. Inteligentní města pak zahrnují nejen inteligentní budovy, ale také úsporné využívání energie, informační technologie, mobilita, městské plánování, e-government.

Levná větrná energie zažívá opět boom

Výkon větrných elektráren loni stoupl podle dostupných zdrojů až o 44 %. Mohou za to zejména nově instalované turbíny. Podle vyjádření odborníků se očekává i letos zvýšení v celém sektoru.

Tajná zbraň pro český národní tým

Aplikaci SAP Match Insight, která pomohla k mistrovskému titulu Německu v Brazílii, bude během hokejového šampionátu v Praze využívat česká reprezentace. Trenéři národního týmu tak budou mít k dispozici detailní přehled a analýzy ze všech zápasů.

dSPACE MicroLabBox

MicroLabBox je kompaktní zařízení pro řízení a simulace v reálném čase. K programování se používá Simulink jako vývojové prostředí ze kterého se automaticky generují aplikace Simulink Coderem. Zařízení se dodává v kompaktní hliníkové skříni ve dvou provedeních konektorů, buď na čelním nebo na horním panelu.

MATLAB a Simulink - Release 2015a

MATLAB R2015a přináší rozšíření podpory práce s rozsáhlými daty, ovládání výukového hardware z MATLABu, interaktivní grafické ovládací prvky v modelech Simulinku, hardware-in-the-loop simulace v reálném čase a čtyři zcela nové nadstavby. Významnou novinkou MATLABu je další rozšíření podpory práce s rozsáhlými daty.

COMSOL Multiphysics 5.0 & 5.1

Pod heslem „Od modelu k aplikaci“ získává uživatel možnost vytvářet své vlastní aplikace a ty následně sdílet jak s uživatelskou komunitou tak se zájemci, kteří program COMSOL Multiphysics nevlastní. Dalším přínosem nové verze je rozšíření portfolia specializovaných modulů.

Tiskněte realistické profesionální fotografie s nejsytější černou na trhu

Na tiskárně SC-P800 s novou volitelnou jednotkou pro podávání papíru v rolích mohou fotografové a umělci tisknout úchvatné fotografie na řadu médií do formátu A2.

Dimension Data představují pracoviště nové generace

Informační technologie již umožnily volnost pohybu, a tak na řadu přichází obsah vykonávané práce a potřeby k jejímu kreativnímu a optimálnímu dosažení. Při vytvoření návrhu ideálního pracovního prostředí je vhodné kromě IT zapojit architekty, sociology a psychology. 

Panasonic představuje nejnovější Toughbook 2-v-1, ideální nástroj pro obchodníky a manažery

Kombinuje schopnosti notebooku a tabletu s úhlednou, ale odolnou konstrukcí a výkonnými podnikovými funkcemi.

Vítězná série velice emotivních snímků zobrazuje lidskou tragédii a nese název “Ebola zachvátila liberijské hlavní město”. Snímky byly vybrány ze třinácti profesionálních kategorií.