Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Manipulační léčbaInteligentní budovy a městaMilníky digitalizaceiCT Day

Aktuality

Kamera AW-HE60 je vybavena snímačem 1/3 FulI-HD MOS, 18násobným optickým zoomem a 10násobným digitálním zoomem a je často používána pro snímání reality show, konferencí a vzdělávacích akcí. 

více

Programy Technologie pro dobrou věc z portfolia Ericsson nyní prospívají čtyřem milionům lidí po celém světě v oblastech jako finanční začlenění, vzdělání, a humanitární pomoc. Nejnovější vysílací platforma, Ericsson Radio System, umožňuje 50% zlepšení v energické efektivitě.

více

Mezinárodní společnost mozaiq operations GmbH chce nabídnout otevřenou softwarovou platformu usnadňující majitelům inteligentních bytů a domů ovládání všech jejich domácích spotřebičů a přístrojů. 

více

V mobilním telefonu lidé mají uloženo nejen číslo bankovního účtu, ale také PINy k platebním kartám, rodné číslo, různá hesla, nebo citlivé fotografie a videozáznamy. Nedomýšlejí přitom potenciálně katastrofální důsledky zneužití.

více

Pro většinu respondentů je u nich důležitý zejména vysoký výpočetní výkon, kapacita pro data a rychlost odezvy. S tím koresponduje vývoj cloudových služeb v Českých Radiokomunikacích.

více

Vivantis.cz  je nový shop, který spojuje výhody specializovaných obchodů a nabízí všechny jejich lifestylové komodity pohodlně a stylově na jednom místě.

více

Volání z Evropy za ceny jako doma. Základní objem dat jako součást všech tarifů a jeho jednodušší obnova. Nový tarif FREE Evropa pro ty, kteří často cestují.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 4/2015

Neviditelná letadla a jak je lze vidět • Družicový segment systému mobilní komunikace 5G • Existují systémy odolné proti poruchám? • Výhody napájení přes Ethernet v průmyslových aplikacích • Od jednoduchého automatu k řízení procesů • Embedded World 2015 - svět vložených věcí na Internetu • Použití modulárních přístrojů PXI a LabVIEW pro testování radaru • Číst více...

Články

Nový navigátor usnadňuje tvorbu a editaci maker pro elektrotechnická a fluidní schémata, což urychluje zhotovení šablon a usnadňuje standardizaci. Díky rozšířenému editoru svorek a zjednodušenému nástroji pro návrh kabeláže strojů a strojních zařízení v EPLAN FieldSys jsou konstrukční práce ještě jednodušší a pohodlnější.

Zachrání tablet nákladní autodopravu?

WD Fleet v základní verzi, která je k dispozici zdarma, umožňuje komunikaci s řidičem, navigaci, scan dokumentů a má i mnoho dalších funkcí. Ve spolupráci s webovým rozhraním Webdispečink pak umožňuje plnou kontrolu nad náklady.

Řešení pro zálohování se systémem Windows

Veeam Endpoint Backup FREE nabízí jednoduché řešení pro zálohování stolních počítačů a notebooků se systémem Windows. Instalace je velmi jednoduchá, uživatelé mohou být připojeni během chvilky, stejně snadné je pak i samotné užívání produktu. 

Výjimečně kompaktní autonomní skener z produkce společnosti Rohde & Schwarz zjednodušuje optimalizaci mobilních sítí

Nový skener mobilních sítí R&S TSMA z produkce společnosti Rohde & Schwarz je schopen provádět testování za jízdy bez použití externího počítače. Kompaktní 1200gramový skener zjednodušuje sběr dat měřených v terénu, která jsou potřebná pro optimalizaci mobilních sítí.

Sony uvádí nejmodernější 4K projektor s technologií Ultra Short Throw

Sony Life Space UX slibuje nové technologie, které nabídnou spoustu komfortních vymožeností a promění náš domov v prostor s rozšířenými možnostmi pohlcujících zážitků.

Nová přepěťová ochrana od Schneider Electric

Spotřebiče mohou být při bouřce snadno poškozeny úderem blesku nebo statickou elektřinou. Přitom existuje snadná, levná a účinná ochrana proti přepětí. Společnost Schneider Electric představuje novou produktovou řadu přepěťových ochran značky APC.

Seminář IT v průmyslu II.

Jaké jsou možnosti řízení, kontroly, plánování logistiky a výroby v výrobních podnicích? Zaměříme se na softwarovou podporu na úrovni managementu i výrobního úseku.

Dle platné legislativy EU mají zákazníci leteckých společností při zpoždění svého letu právo na finanční kompenzaci až do výše 600 €. Tuto možnost využívají pouze 2 % zákazníků, přitom až 10 % všech letů je běžně zpožděno.

Sony slaví trojnásobný úspěch na TIPA Awards 2015

Praha, 9. dubna 2015 Inovace společnosti Sony v oblasti digitálních zobrazovacích technologií opět bodovala na prestižních cenách TIPA Awards, které uděluje organizace Technical Image Press Association. 

Lenovo A5000: pokročilé technologie za nízkou cenu

Výdrž až tři dny na jedno nabití a zvýšená odolnost proti poškrábání a vodě jsou jen jedny z předností tohoto chytrého telefonu. Svým uživatelům nabídne 5palcový displej s vysokým rozlišením a sadu aplikací Lenovo DOit.