Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


AKCE<br>sleva knihHEVC<br>v DVB-T2Smart<br>LifeeHealth

Aktuality

Společnost Panasonic se chystá představit svůj první profesionální velký 4K displej. LED LCD displej o úhlopříčce 98 palců přichází na trh tento měsíc a model o úhlopříčce 84 palců pak v lednu.

více

V rámci letošního 9. ročníku soutěže „The best 2014 – MasterCard“ hodnotil magazín Egovernment nejzajímavější projekty elektronizace veřejné správy, a právě na prvním místě v kategorii Centrální projekty byla oceněna Národní knihovna ČR za projekt Vytvoření Národní digitální knihovny.

více

V letošním ročníku prestižní soutěže Best Innovator, která oceňuje společnosti s nejlepším řízením inovací, se CompuGroup Medical ČR dostala mezi pět nejlepších firem z více než stovky z celé ČR. 

více

Ericsson a IBM se budou společně podílet na výzkumu technologií sfázovaných anténních soustav. Výsledkem budou prototypy systémů, které umožní obsloužit větší počtu mobilních uživatelů, příchod nových služeb na stejné frekvenci a nabídnou datové rychlosti, které jsou výrazně vyšší než dnes, čímž budou konkurovat stávajícím kabelovým internetovým rychlostem. 

více

Společnost AV MEDIA dodala audiovizuální vybavení a obsahovou náplň pro nově otevřené Městské muzeum v Týně nad Vltavou. Dodané řešení přiblíží návštěvníkům svět vltavínů, dějiny voroplavby a další historická témata spojená s městem a regionem. 

více

Klíčovým faktorem tohoto nástroje je velmi přívětivé a intuitivní rozhraní. Jasné strukturování a rozšířené možnosti filtrování jsou velmi „návykové“ a poskytují příjemné prostředí jak pro nákupčí tak pro techničtěji orientované uživatele. Aplikace vám je průvodcem a přesně vás navádí cestou výběru až po nalezení z technického hlediska vhodného senzoru.

více

Podle odhadů společnosti Xerox bude v roce 2015 celosvětově 1,3 miliardy pracovníků mobilních a 57 % firem bude nabízet práci z domova. Tito zaměstnanci budou potřebovat nepřetržitý přístup k firemní síti a firemním dokumentům nezávisle na místě, kde se nacházejí. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 11/2014

Jak Internet věcí přináší revoluci do zdravotnictví - Kooperativní komunikační systémy 5G - Televize směřuje k internetovému vysílání - Propojení příslušenství přes Android - Nová generace PIC32 - Číst více...

Články

SAZKAmobil dohání konkurenci, napomohl tomu i jackpot, který padnul už potřetí

Za pouhých 9 měsíců od vstupu na trh se SAZKAmobil dostal mezi první 4 virtuální operátory v Česku. Díky kombinaci levného volání a loterie získal více než 100 000 zákazníků. 

Dell představuje nové řešení pro počítačové clustery

Dell dodává nové řešení, které umožňuje řešit vývoj a inovace společně. Poskytuje produkt k okamžitému použití, který pomáhá řešit opravdové výzvy HPC, se kterými se zákazníci reálně setkávají.

Sluchátka Polk řady Heritage – stylový návrat k tradici

Čtveřice stylových sluchátek Polk Heritage má společného jmenovatele -  spojení špičkové moderní technologie a atraktivního designu, který se přiklání k tradičním materiálům, jako jsou kůže nebo kov.

Unikátní služba myTalkey chrání citlivá data i e-maily před zneužitím

myTalkey je jednoduché, bezpečné, kompatibilní a cenově dostupné řešení pro ochranu firemních i osobních informací. Jde o unikátní produkt, jehož instalaci a používání zvládne opravdu každý. 

Nositelná elektronika a kompaktní mobilní počítač dají zákazníkům nahlédnout do budoucnosti provozu distribučních a skladovacích center.

První mobilní telefony BenQ F5 a T3 s IPS displejem a LTE

BenQ F5 a BenQ T3 jsou osazeny čtyřjádrovým procesorem a nabízejí velké možnosti připojení včetně vysokorychlostního internetu LTE. Oba modely využívají operační systém Android KitKat.

V soutěži o nejlepší lékařskou aplikaci zvítězil systém pro monitorování léčby pacientů s Parkinsonovou chorobou

Druhý ročník mezinárodní konference o mobilních sítích a informačních technologiích v medicíně MobileMed, organizovaný katedrou kybernetiky Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze, nabídl přehlídku nejmodernějších přístupů v oblasti mHealth.

Nač chodit do kanceláře. Cisco představuje Project Squared

Bezplatná cloudová aplikace Project Squared a její mobilní verze ušetří cesty do kanceláře. Jejím prostřednictvím můžete totiž chatovat s kolegy, připojit se k audio i videokonferenci nebo sdílet pracovní dokumenty. Vše samozřejmě v privátním režimu a při aplikaci všech firemních bezpečnostních politik.

IT řešení budoucnosti od Dellu pomůže zákazníkům oživit datová centra a podniky

Mezi nová future-ready IT řešení od Dellu patří konvergovaná architektura Dell PowerEdge FX, jež poskytuje optimální modularitu a škálovatelnost; vstupní model kompletně flashového Dell Storage; úložiště Dell Storage pro vyšší výkon aplikací a lepší konektivitu v malých i středně velkých nasazeních a web-scale konvergované zařízení Dell XC Series pro integrované výpočty a podnikové úložiště.

Nový fotoaparát α7 II: první plnoformát s pětiosou optickou stabilizací obrazu na světě

Společnost Sony uvádí na trh α7 II (ILCE-7M2), další model fotoaparátu s výměnným objektivem řady α7 a první na světě s optickou pětiosou stabilizací obrazu v kombinaci s plnoformátovým obrazovým snímačem.