Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


AKCE<br>sleva knihInteligentní dopravaSmart<br>LifeeHealth

aktuality

Míra nezaměstnanosti na českém pracovním trhu se pohybuje kolem 7 %, v nedávném průzkumu ale paradoxně uvedlo 60 % firem, že mají problém sehnat potřebné pracovní síly, zejména kvalifikované lidi v technických profesích.

více

Vůbec poprvé na světě vyletěl 28. září 2014 ze samotného vrcholu Eiffelovy věže v Paříži orel mořský, který ve Francii vyhynul před 50 lety. I vy si nyní můžete vychutnat video letu majestátního orla v jednom z unikátních videí, natočených kamerou Sony HDR-AZ1 Action Cam Mini.

více

Služby VMware pro hybridní cloud umožňují zákazníkům rozšířit datová centra do veřejného cloudu a vypořádat se s lokálními požadavky na soukromí, bezpečnost a suverenitu dat.

více

Až 100 tisíc CzechCrownCoinů mohou zdarma získat občané v rámci úvodního distribučního balíku, který začínají rozdávat vydavatelé této první české národní kryptoměny.

více

Nova Green Enery je otevřený podílový fond, který investuje do obnovitelných zdrojů energie. Díky garantovaným výkupním cenám energie má tento fond potenciál přinášet výnosy ve výši 7–9 % ročně. 

více

60W napájecí moduly, které jsou určeny zejména pro průmyslové využití, jsou nejmenší na trhu a mají nejvyšší výkonovou hustotu.

více

Společnost Obzor, výrobní družstvo přichází s novou řadou skleněných rámečků DECENTE pro Váš útulný domov. Neony už nevládnou tak jako dříve. Volba barev míří spíše do jemnějších odstínů až pastelových.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 10/2014

Přesměrování provozu sítí LTE přes WLAN - Věda, výzkum, inovace a grantová politika - Ovládání strojů a zařízení pomocí gest - Rádiové moduly v lékařských implantátech - Mobilní telefon o vás ví všechno - IFA 2014 – Smart Home pod Funkturm - Příloha: Podniková energetika v době Smart Grids - Číst více...

Články

VMware vRealize Suite zajistí pokročilou správu aplikací a infrastruktury hybridních cloudů

Nové řešení pro správu cloudu přináší funkci kontinuálního doručení pro podporu pružného nasazení a DevOps přístupů.

Cílem semináře je nabídnout společnostem zabývajícím se průmyslovou výrobou řešení v oblastech bezpečnosti, a to ve fázi výroby. Mimo jiné přiblížíme projekty uskutečněné v praxi, k obsahu programu přispějí také odborníci z oboru.

Miracast v nové řadě televizorů Sharp AQUOS Smart TV

Televizory Sharp AQUOS LED řady LE360 a LE362 nabízejí vysokou kvalitu a plynulost obrazu, a to díky technologii aktivního podsvícení Active Motion 300 Hz, kterou vyvinula společnost Sharp. 

Nové multifunkční zařízení od společnosti Xerox zjednodušuje tisk a zvyšuje produktivitu

Nové černobílé multifuknční zařízení od společnosti Xerox® Work Centre 3655 přichází se skvělou kombinací inovativních funkcí a možností, díky nimž střední a malé firmy dosáhnou na řešení, které využívají velké korporace. To jim umožní zvýšit konkurenceschopnost a zároveň mít náklady pod kontrolou.

Nové domácí projektory BenQ s Full HD bezdrátovým přenosem obrazu na vzdálenost 30 m

Nástupci úspěšných modelů W1070/W1080ST nabízejí krátkou projekční vzdálenost „Short-throw“, „2D Keystone“ a v případě W1070+ i pokročilé funkce pro korekci obrazu. Nové jsou možnosti připojení, nyní podporují také mobilní multimediální rozhraní MHL a  bezdrátový přenos nekomprimovaného audio/video signálu Wireless Full HD.

Snadné a moderní řízení přístupu přes Internet pro malé a střední podniky

Systém Aliro se ideálně hodí pro malé až středně velké podniky, jako jsou maloobchodní prodejny, zdravotnická střediska a kanceláře apod., vyžadující jednoduchý systém kontroly vstupu.

Eaton UPS Power Xpert 9395P nabízí o 10 % vyšší výkon než předchozí verze

UPS vyhovují požadavkům datových center, zdravotnických, finančních i bankovních zařízení, průmyslovému provozu i telekomunikačním aplikacím. Nová verze poskytuje napájení s nižšími náklady a vyšší účinností.

VMware představil nejpokročilejší portfolio produktů pro virtuální desktopy a aplikace

VMware Horizon FLEX využívá úspěšného řešení AirWatch by VMware a usnadní zavedení modelu BYO a využívání přístrojů Mac ve firmách díky lokálním virtuálním desktopům.

Nový profesionální displej společnosti Panasonic pro videostěny je o poznání tenčí

Nový 55palcový displej byl navržen s nejtenčím rámečkem v oboru (součet rámečků dvou vedle sebe umístěných displejů je 3,5mm), díky němuž je obraz videostěny působivý a přirozený, aniž by dojem rušily okraje obrazovek.

Tablety místo učebnic – chybí základní vybavení a tablety ho nenahradí

V Česku přibývají školy, v nichž se běžně používají tablety ve výuce. Roste i počet rodičů, kteří by byli ochotni tablet svým dětem kvůli výuce zakoupit. Řadě škol ale chybí základní počítačové vybavení, tablety jsou proto vymoženost.