Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Manipulační léčbaIndustry 4.0<br>a RFID FutureAKCE<br>sleva kniheHealth<br>Day

Aktuality

Nový partnerský program představuje klíčový pilíř plánu, který má přinášet partnerům nové příležitosti a možnosti profitu. Přitom zdůrazňuje závazek k dalšímu růstu distribuční sítě.

více

Klíčovou myšlenkou nejnovějších vylepšení je umožnit firmám, aby rychleji a pružněji reagovaly na dynamické proměny v IT.

více

ABB a Solar Impulse vytvořily technologickou alianci a spolupracují na realizaci historicky prvního obletu zeměkoule v letounu poháněném pouze sluneční energií. Cílem tohoto projektu je poukázat na roli inovací a technologického pokroku při optimalizaci využívání přírodních zdrojů.

více

Divize Panasonic Visual Solutions spustila školicí program vytvořený exkluzivně pro profesionály v odvětví zobrazovací techniky, jako jsou prodejci, systémoví integrátoři, pronajímatelé a distributoři audiovizuální techniky.

více

Pod mnoha vánočními stromečky letos děti jistě našly tablety nebo chytré telefony, takže je ten pravý čas na pár rad k jejich využívání. Až pomine prvotní nadšení z dárku, je dobré si s dětmi nad jejich novými „hračkami“ sednout a ujasnit několik základních principů.

více

Nové vylepšené služby obnovy dat po havárii a zdokonalené síťové služby pro hybridní cloud. vCloud Air Virtual Private Cloud OnDemand je nyní všeobecně dostupný.

více

Speciální fond kvalifikovaných investorů NOVA Green Energy, otevřený podílový fond, vstoupil do nového roku s novým správcem. Tím je investiční společnost REDSIDE, patřící do skupiny ASB.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 1/2015

Postupy pro vytváření síťového modelu Smart Grid • Měření výkonnosti optického pojítka FSO v pásmu 1 550 nm • Česká stopa v evropské kosmonautice • Ekosystém pro znalostní ekonomiku • Kam míří česká počítačová věda? • Vysoce účinné tandemové fotovoltaické články na bází křemíku • Automobil součástí IoT • Číst více...

Články

Trendy z pohledu Jaye Kidda, CTO NetApp

Každá část IT je v přechodném období – zařízení koncových zákazníků, sítě, design aplikací, software pro virtuální servery, design fyzických serverů,  storage systémy a dokonce i storage média. Některé z „přechodů“ nás ovlivní již v roce 2015, jiné se začínají teprve sporadicky objevovat.

TP-LINK představuje přenosný WiFi přístupový bod M7350 s mobilním připojením LTE

Novinka slouží jako mobilní WiFi přístupový bod až pro 15 zařízení současně. K internetu se připojuje prostřednictvím mobilních sítí 4G LTE rychlostí až 150 Mb/s. Vedle funkce mobilního modemu a přístupového bodu WiFi nabízí i možnost sdílet vloženou paměťovou kartu s kapacitou až 32 GB.

První kamery s tepelným alarmem pro dálkové sledování teplot kritických zařízení

U kamer AXIS Q2901-E a AXIS Q2901-E PT Mount lze nastavit vícenásobné alarmové zóny, kdy kamera vyšle alarmové hlášení, jakmile teplota překročí nebo klesne pod předem nastavenou hodnotu.

Dvoupásmový WiFi směrovač TP-LINK Archer C9 podporuje rychlosti až 1,9 Gbit/s

Novinka umožňuje bezdrátově přenášet data rychlostí až 600 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a 1,3 Gbit/s v pásmu 5 GHz. K výkonu přispívá i konstrukce se dvěma čipy, dvoujádrový procesor a tři všesměrové antény s technologií beamforming.

Stark distribution představuje špičková velká sluchátka a miniaturní Mi Box Mini

Světový gigant Xiaomi potvrzuje svoje ambice stát se ještě významnějším hráčem na poli mobilních zařízení a jejich příslušenství. Kromě představení dvou verzí smartphonů, které se svými parametry a provedením zařadily na samou špičku celosvětové nabídky tohoto segmentu, představuje dnes další dvě novinky.

Xiaomi představuje novou vlajkovou loď

Xiaomi opět dokázalo, že je schopné konkurenci překonat rozdílem třídy. Parametry Mi Note PRO jsou bezpochyby nejlepší, které zatím mobilní výrobci dokázali představit.

Lenovo přináší spotřebitelům nové možnosti pro mobilní a domácí práci na počítači

Se dvěma novými modely Lenovo TAB 2 A7 mají spotřebitelé nyní na výběr z cenově dostupných Android tabletů. S novými Windows PC pak uživatelé získají ještě větší flexibilitu pro práci i zábavu. Lenovo rozšiřuje své portfolio o konvertibilní notebooky FLEX 3 v 11, 14 a 15palcovém provedení.

Acer přichází s prvním chromebookem s 15,6" displejem

Nový Acer Chromebook 15 je první chromebook od Aceru, který využívá 5. generaci procesorů Intel Core i3 a Intel Celeron. Displej Acer Chromebook 15 je o 27 % větší než u 13,3palcových chromebooků. Ostrý a živý obraz přichází ve dvou variantách – s Full HD displejem nebo displejem s HD rozlišením.

Dlouho očekávaný Samsung GALAXY Note Edge jde do prodeje

GALAXY Note Edge představuje jedno z nejprogresivnějších mobilních zařízení na trhu, které vyniká jedinečně zakřivenou obrazovkou.

Českem se šíří padělky vydávané za legální software

Více než tři čtvrtiny softwaru z neautorizovaných zdrojů jsou bez platné licence. BSA proto obesílá firmy, které si nejčastěji pořizují nelicencovaný software či nevlastní serverové licence pro mobilní zařízení. Podvedeným uživatelům hrozí postihy za nelegální užívání softwaru.