Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Inteligentní budovyiCT DayKlub STSystémy a signály

aktuality

Společnost GFI Software oznámila, že podle jejího lokálního průzkumu provedeného v březnu 2014 mezi prodejními partnery společnosti GFI Česká republika a Slovensko registruje téměř 90 % českých podnikových zákazníků zneužívání pracovního internetu svými zaměstnanci k soukromým účelům. Podniky mají obavy zejména ze ztráty produktivity práce, úniku citlivých dat a zavlečení virů do firmy. 

více

Jaké jsou hlavní strategie na podporu inovací v rámci podniku? Nejnovější průzkum společnosti Regus, poskytovatele flexibilních pracovišť, uvádí, že 46 % podnikatelů v České republice si myslí, že klíčem je flexibilní práce. 

více

 Skupina ČEZ uvedla na trh svého mobilního operátora přesně před půlrokem. Do dneška si Mobil od ČEZ oblíbilo více než 56 tisíc zákazníků. Cílem je dosažení počtu 100 tisíc uživatelů na konci letošního roku.

více

Společnost Cisco se rozhodla ve spolupráci se svými partnery vybudovat Intercloud, jakousi síť cloudů, která překonává limity a omezení dosavadních lokálních řešení. Globální Intercloud společnosti Cisco umožní rozvoj služeb vedoucích k naplnění konceptu Internet of Everything (IoE).

více

ový Ultrabook ThinkPad X1 Carbon a panoramatický monitor ThinkVision LT2934z získaly v jedné z největších designérských soutěží na světě prestižní ocenění 2014 Red Dot „Best of the Best“ za produktový design. Ocenění si odnesly i další produkty z portfolia společnosti Lenovo.

více

Společnost ELKO EP představuje spínací hodiny SHT-6 s externím jednokanálovým DCF přijímačem. Slouží k ovládání spotřebičů v závislosti na reálném čase.

více

Společnost National Instruments představila svou zprávu Automated Test Outlook 2014, která se zabývá výzkumem, týkajícím se nejnovějších technologií a metod testování a měření. Technici a manažeři mohou použít tuto zprávu, která popisuje trendy mající vliv na širokou škálu oborů, aby využili nejnovější strategie a doporučené postupy pro optimalizaci testování v jakékoliv organizaci. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 4/2014

Chytrá udržitelnost - Prognóza vývoje Internetu - Centrum pro inteligentní energetiku - Tenkovrstvá technologie - Komunikace chytrých zařízení - Inovace na Embedded World 2014 - eHealth Day 2014 a Národní platforma na podporu elektronizace zdravotnictví - CeBIT 2014 – data kam se podíváš - Číst více...

Články

Nová generace smart switchů od D-Link

Společnost D-Link uvádí novou řadu gigabitových smart řiditelných a stohovatelných switchů. Smart switche DGS-1510 nahrazují dosavadní řadu DGS-1500 a jsou vhodné pro firmy všech velikostí, které mají náročné požadavky na šířku pásma.

Router ASUS s integrovaným ADSL modemem

Společnost ASUS představila rádiový směrovač DSL-N16U s bohatou výbavou a integrovaným ADSL/ADSL2+ modemem. Novinka nabízí WiFi připojení s rychlostí až 300 Mb/s v kmitočtovém pásmu 2,4 GHz.

Multimediální notebook ASUS N550 se čtyřmi reproduktory

ASUS začal na českém trhu prodávat 15,6“ notebook N550 ze své multimediální řady N, která je charakteristická kovovým povrchem celého těla. Elegantní design zachovává prvek kružnic kolem reproduktorů, použitý u předchozí generace řady N. Notebook disponuje hned čtveřicí propojených reproduktorů, jejichž zvuk obohacuje prostorovými efekty technologie ASUS SonicMaster Premium. 

Společnost Sony představuje nové reproduktory Sound Bar TV Base Speaker

Dva stylové reproduktory typu Sound Bar spolu s novým TV Base Speakerem – podstavcem televizoru s vestavěnými reproduktory, dokonale vylepšují prožitek ze sledovaného programu. 

Neuvěřitelně čisté tóny s výrobky High Resolution Audio od Sony

AV zesilovače pro domácí kino STR-DN1050, STR-DN850 & High Resolution Audio přehrávač MAP-S1 & Přehrávač SA-CD/Blu-ray disků BDP-S7200. Nové přírůstky v portfoliu High Resolution Audio od Sony vás přenesou přes hranice CD kvality do nového světa čistšího a věrněji reprodukovaného zvuku.

Správný tlak v každé situaci

Společnost Fluke Corporation představuje novou kompletní řadu tlakových modulů Fluke 750P. Řada nových 48 tlakových modulů pokrývá tlakové kalibrace od 0 do 1 psi v třídě H2O a až 10 000 psi celkově (2,5 mbar až 690 bar).

NI představuje nejvýkonnější přesný měřicí zdroj

polečnost National Instruments dnes představila přesný měřicí zdroj (SMU) NI PXIe-4139, nejnovější přírůstek do portfolia SMU. Nový zdroj SMU může snížit celkové náklady na testování a zkrátit čas potřebný k uvedení produktu na trh, a to v řadě odvětví, od polovodičů, přes automobilovou techniku, až po spotřební elektroniku.

Vše pro videokonferenci za cenu lepšího PC

Sada Cisco TelePresence SX10 Quick Set umožňuje vytvořit profesionální videokonferenční prostor s HD obrazem a kvalitním zvukem téměř v každé kanceláři. Všichni členové týmu tak mohou přirozeně spolupracovat, i když jsou od sebe fyzicky vzdáleni několik málo kilometrů nebo třeba přes půl světa. To vše za cenu, která byla dosud spojená pouze s levnými náhražkami.

V Česku vzniká nový projekt na podporu strojírenského průmyslu v zahraničí

Svaz strojírenské technologie společně s partnery pořádá 10. a 11. června v Praze konferenci s názvem Strojírenské fórum. Na fóru bude poprvé představen v České republice unikátní katalog svazů a výrobců ze všech odvětví strojírenství „Made in CZ Industry“.

Sharp spouští prodej dalších modelů televizorů z nabídky pro rok 2014

Televizory Sharp AQUOS 3D LED řady LE760 se vyznačují elegantním designem a vysokou kvalitou obrazu. Nové modely jsou k dispozici s obrazovkou o úhlopříčce 42 nebo 50 palců.