Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


AKCE<br>sleva knihHEVC<br>v DVB-T2Smart<br>LifeeHealth

Aktuality

M7 Group využije vyšší přenosovou kapacitu k dalšímu rozšíření nabídky HD programů svojí satelitní televizní platformy Skylink, která je s více než dvěma miliony předplatitelů jedničkou na českém i slovenském trhu.

více

Konference MobileMed 2014 je setkání odborníků a zájemců o oblast využití mobilních a informačních technologií v současné medicíně. I přesto, že probíhá teprve druhým rokem, patří k jedné z nejvýznamnějších tuzemských událostí v tomto oboru. 

více

Pokud obyvatelé měst používají internet, aby díky němu realizovali chytřejší, lépe informované rozhodnutí, města se stávají také chytřejší. Globálně na to mají vliv majitelé chytrých telefonů.

více

Na Setkání pracovníků z oboru televizní techniky i všech spřízněných duší v kongresovém sále Masarykovy koleje ČVUT byla slavnostně pokřtěna kniha Vzestupy a pády české televizní techniky, která podává svědectví nejen o vzniku a vývoji české televizní techniky v průběhu minulých osmdesáti let, ale také o osudech lidí, kteří se na tom podíleli. 

více

Bezpečnostní řešení společnosti Avast v současnosti celosvětově chrání více než 200 milionů uživatelů. Antivirus Avast tak představuje nejdůvěryhodnější řešení tohoto typu na současném trhu, pro domácí uživatele je navíc k dispozici bezplatně.

více

Zaměstnanci v tuzemských firmách jsou dnes vystavení zhruba o 34 % více stresovým situacím, než před cirka čtyřmi lety. Přes 50 % zaměstnanců (2,5 milionu) si vliv práce uvědomuje. 

více

Tak jako po celý rok nebude ani o Vánocích chybět na ČT art pestrá nabídka pořadů reflektujících různorodost uměleckého vyjádření. Nabídneme koncerty, dokumenty o osobnostech české i světové kulturní scény, hudbě a tanci i slavné opery a balety.

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 11/2014

Jak Internet věcí přináší revoluci do zdravotnictví - Kooperativní komunikační systémy 5G - Televize směřuje k internetovému vysílání - Propojení příslušenství přes Android - Nová generace PIC32 - Číst více...

Články

Nový systém pro podnikovou údržbu - TechIS

Každá společnost dospěje do stádia, kdy musí řešit problematiku, jak přehledně spravovat a monitorovat stav svých podnikových zařízení. Zvlášť velké společnosti se bez takového systému dlouhodobě neobejdou.

Eutelsat Broadband uvádí speciální nabídku satelitního širokopásmového přístupu k Internetu

Služba je určená pro náročné uživatele, ale i malé podnikatele či domácí kanceláře. tooway™ Infinite je dostupný pro prvních 1 000 českých zákazníků. Ti získají přístup k nejrychlejší širokopásmové satelitní službě v Evropě, s rychlostmi do 22 Mb/s.

Sophos přichází s komplexní ochranou pro zařízení se systémem Android

Velmi výkonná řešení se snadnou implementací zajistí mobilní bezpečnost ve firmách všech velikostí. IT oddělení tak mohou zaměstnancům nabídnout všechny výhody platformy Android, a to bez rizika ohrožení citlivých firemních dat. 

Společnost Panasonic rozšiřuje nabídku objektivů s ultrakrátkou projekční vzdáleností

Nový objektiv s ultrakrátkou projekční vzdáleností ET-D75LE90 umožňuje zkrácení projekční vzdálenosti o přibližně 60 % ve srovnání s tradičními projektory s krátkou projekční vzdáleností, což přináší úsporu prostoru a umožňuje promítání i tam, kde to dříve nebylo možné. 

Xerox přináší silný výkon ve spojení s přijatelnou cenou

Od jednoduchých tiskových úloh po vysokou kvalitu grafiky - nové A4 zařízení poskytují vysoký výkon a nákladově efektivní tisková řešení v kompaktní velikosti – pro každou velikost kancelářských prostorů. Díky rychlosti až 29 stránek za minutu a vytisknutí první stránky jen za 8,6 sekundy vám stroj umožní trávit méně času při tisknutí a více času náplní vaší práce. 

Nové nízkonákladové fotografické tiskárny formátu A4 pro profesionální fotografy

Jde o první modely formátu A4 se systémem 6 inkoustových nádržek a displejem LCD. Obě tiskárny jsou navrženy tak, aby přinášely velmi úsporný fototisk. Jsou určeny především profesionálním fotografům, fotolaboratořím, reklamním agenturám a vzdělávacím organizacím.

Gigaset uvádí chytrého hlídače domácnosti s ostrýma očima

Gigaset Elements tvoří základní stanice, ke které připojíte až čtyřicet osm senzorů. Jedná se o dveřní a okenní senzory, snímače pohybu, sirénu (alarm), HD kameru s nočním viděním včetně audio přenosu a od ledna 2015 i tzv. chytrou zásuvku. Vše ovládáte přes bezplatnou aplikaci Gigaset elements na telefonu nebo PC. 

Nové notebooky řady Inspiron jsou dostupné také v ČR

Oba nové modely jsou snadno konvertibilní a lze je překlopením transformovat ve větší tablet. Nové Inspirony se také pyšní kvalitními dotykovými obrazovkami a nadstandardní výdrží baterie, přičemž větší varianta nabídne pasivní stylus. Příjemný dodatkem je prémiová záruka Dellu Next Business Day.

Huawei zahajuje prodej nového smartphonu Ascend Y550

Nejnovější model značky Huawei z nižší střední třídy nabídne lepší parametry a podporu vysokorychlostního připojení technologií LTE, které je nyní dostupné opravdu pro každého.

ASUS MeMO Pad v osmi palcích

ASUS uvedl na český trh osmipalcový tablet MeMO Pad 8, který běží na operačním systému Android 4.4 KitKat, vylepšeném o rozhraní ASUS ZenUI. Srdcem tabletu je čtyřjádrový procesor Intel Atom s maximální frekvencí 1,86 GHz. Díky jeho úspornosti vydrží MeMO Pad 8 na jedno nabití dlouhých devět hodin. Tablet nabídne kvalitní displej s HD rozlišením a široké pozorovací úhly.