Sdělovací technika

telekomunikace - elektronika - multimédia


Inteligentní digitální domácnostPodniková energetikaVize v<br>automatizaci<br>a M2MInteligentní doprava

aktuality

Na chytrých televizorech Philips se nově objevuje oblíbená videoknihovna od skupiny Nova. S aplikací VOYO divákům již žádný pořad neuteče – hollywoodské trháky, sportovní přenosy, ale i českou klasiku si mohou pohodlně přehrát, kdy chtějí a navíc bez reklam.

více

Společnost Sony oznámila celou řadu vylepšení napjatě očekávaného modelu α7S. Inovovaný model α7S, který je nejnovějším přírůstkem v odborníky oceňované řadě fullframe fotoaparátů α7, do níž náleží i α7 a α7R, nabízí bezprecedentní rozsah citlivosti.

více

I když stavebnici Merkur známe již skoro sto let, na popularitě mezi malými i velkými konstruktéry dodnes nic neztratila. Za hodiny strávené stavbou bagrů, kolesových rypadel, nákladních automobilů a spousty dalších modelů vděčíme Jaroslavu Vanclovi, který si nechal svůj vynález dětské kovové stavebnice patentovat.

více

Společnost VMware oznámila, že ji agentura Gartner zařadila do kvadrantu lídrů v rámci svého hodnocení Magic Quadrant 2014 v oblasti virtualizační infrastruktury pro servery x86. Z trhu virtualizační infrastruktury pro servery x86 vycházejí dva velice důležité trendy, které spolu navzájem souvisí a překrývají se: modernizace infrastruktury a cloud computing.

více

Společnost Mitel, globální dodavatel v oblasti podnikových komunikací, oznámila jmenování Grahama Bevingtona do pozice výkonného viceprezidenta pro region Evropy, Středního východu a Afriky. Toto jmenování je součástí konsolidace evropského obchodu pod jednotnou strukturu s ohledem na dynamickou expanzi na trhu v regionu EMEA. 

více

Virtuální operátor SAZKAmobil nabízí exkluzivní statistiky týkající se využívání mobilu mimo Českou republiku. Poměrně překvapivě může působit například zjištění, že zákazníci v zahraničí využívají mobilní telefon zhruba desetkrát méně, než při pobytu v ČR. 

více

Řešení GTS Sjednocená komunikace propojuje širokou škálu komunikačních nástrojů pro spolupráci do jedné platformy, která umožňuje firmám zvyšovat efektivitu a výkonnost s nižšími náklady. Díky jedinému rozhraní mohou zaměstnanci snadno přecházet mezi zasíláním zpráv, hlasovými službami a nástroji pro sdílení plochy v reálném čase, na jakémkoli místě. 

více

Aktuální číslo Sdělovací techniky - 7/2014

Extrakce dat pomocí elektromagnetického postranního kanálu - Vývoj telekomunikací v ČR a ve světě - Hi-Tech – kyberbezpečnost a chytrá robotika - CyberGym na VUT a v JIC - Vize 2050 – mobilita ve Smart City - iCT Day 2014 – security in cyberspace - Číst více...

Články

Nový Veeam Management Pack™ v7 pro System Center s podporou Microsoft Hyper-V

Nová verze umožňuje viditelnost v reálném čase na všech úrovních infrastruktury pro Microsoft Hyper-V a VMware vSphere v rámci Microsoft System Center. Nová enterprise edice je v roce 2014 dostupná pro zákazníky s maximálně 100 Microsoft Hyper-V licencemi bez poplatku. 

Fotografie z fotoaparátu α77 II vždy ostré jako břitva

Typ α77 II vychází z oblíbených modelů Sony α77 a α700. Pokročilým fotoamatérům přináší vzrušující nové funkce v robustním, odolném těle, které si poradí s každou situací. Lepší obraz a citlivost přibližně o 20 procent vyšší ve srovnání s modelem α77 pro bezvadné, nádherně vykreslené fotografie a video ve Full HD rozlišení a to i za horšího světla.

Assessment vymete IT pavučiny a poradí jak zjistit aktuální stav infrastruktury

Termín Assessment, který je do češtiny v různých situacích překládán mírně odlišně. V mnoha případech se můžeme setkat s tvrzením, že jde o zhodnocení či posouzení stavu, případně o hodnocení, inventarizaci nebo otestování. Všechny tyto výklady jsou svým způsobem pravdivé, nicméně ve vztahu k informačním technologiím je pravděpodobně nejvýstižnějším ekvivalentem pojem audit. 

Obrazový snímač pro aplikace pracující s barvami

Checker 4G7C poskytuje inspekční rozlišení 376 × 240 pixelů s podporou Ethernetu pro průmyslové protokoly a s osvětlením bílými diodami LED s vysokou intenzitou pro detekci a inspekci dílů a charakteristických prvků rychlostí až 800 dílů za minutu. Snímač Checker 4G7C, který je součástí produktové řady Checker 4G, obsahuje patentovanou technologii vnitřního spouštění Checker poskytující několik klíčových výhod.

Sony CyberShot DSC-RX100 III – profesionální kvalita do kapsy

Odolné hliníkové tělo společně s elegantními liniemi činí z fotoaparátu Cyber-shotTM RX100 III důstojného nástupce předchozí generace. Vylepšený objektiv a rychlý obrazový procesor doplňuje zasunovací hledáček OLED Tru-FinderTM s povrchovou úpravou ZEISS® T*, rozšířené funkce pro práci s videem a LCD displej, který lze otočit až o 180 stupňů, a to vše ve stylovém kompaktním fotoaparátu.

EnOcean Aliance připravila specifikace pro inteligentní budovy

EnOcean Aliance definovala jednotnou specifikaci pro dálkové nastavení samonapájecích (energy harvesting) rádiových zařízení, které jsou využívány u automatizačních systémů inteligentních budov pro optimalizaci a snadnější řízení a konfiguraci automatizační sítě inteligentní budovy.

O2 učí Čechy, jak efektivně využívat digitální technologie

Operátor O2 se rozhodl spustit TQ test, jehož cílem je mimo jiné i zvýšení digitální gramotnosti Čechů. Vypočítat svůj technologický kvocient (TQ) si může každý od 15. července na webových stránkách www.tqtest.cz.

První notebook s Androidem Lenovo A10: ideální společník na cesty

Společnost Lenovo představuje svůj první notebook vybavený operačním systém Android, ve kterém se snoubí vlastnosti tabletu a přenosného počítače. Díky tomu je dotykový notebook Lenovo A10 ideálním řešením pro ty, kteří na cestách potřebují pracovat nebo se chtějí zabavit ve volných chvílích.

Společnost Nikon uvádí nové kompaktní dalekohledy se zoomem ACULON T11

Úspěch dalekohledu ACULON T11 není záležitostí vkusu, ale nový výběr barvy ano. Od prvního vydáni v roce 2012 kompaktní dalekohledy Nikon jsou vysoce hodnocené pro jejich vynikající optickou výkonnost a křišťálově čistý obraz. Nyní je k dispozici v lesklé modré a sportovní bílé.

Nový laserový dálkoměr PROSTAFF 3i od společnosti Nikon zvládne všechny výzvy

Nový laserový dálkoměr spojuje nejmodernější technologii s kompaktním, lehkým a odolným tělem. Dálkoměr PROSTAFF 3i se snadno používá a poskytuje informace o skutečné vzdálenosti i vodorovné vzdálenosti.